HABER

Yılbaşı biletleri satışa sunuldu

Yılbaşı biletleri satışa sunuldu

Büyük ikramiyenin 20 milyon YTL olduğu Milli Piyangonun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu.

Yılbaşı biletleri için bayilerin önünde daha ilk günden kuyruklar oluştu.Biletlerin ana bayilere ilk dağıtımı, sabah saatlerinde başlarken,dağıtımın ardından, vatandaşların özellikle tanınan bayilerin önünde kuyruğa girerek, bilet aldığı gözlendi.

Bu yıl yılbaşı biletlerine talebin geçen yıllara göre artmasını bekleyen bayiler müşteri kapmak için yarışa girerken, bazıları ilgi çekmek için özel kıyafetler giyiyor, bazıları ise kredi kartı ile piyango bileti satıyor.

Tam biletin 20, yarım biletin 10, çeyrek biletin ise 5 YTL'den satışa sunulduğu özel çekilişte büyük ikramiye, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 20 milyon YTL olarak belirlendi.

Bu arada Başkent'in milli piyango bayilerinden bazılarının ekipler halinde çalıştığı görüldü.Ankara'nın tanınmış ünlü bayisi Ali Haydar, yılbaşı çekilişi için yoğun
talebi karşılamak amacıyla 6 kişilik ekip ve 2 gişe ile çalıştığını söyledi.

Sattığı biletlere yoğun ilgi beklediğini bunun için sayısı oldukça fazla yılbaşı biletini nakit olarak aldığını anlatan Haydar, "tek faturada verdiğim siparişlerle ünlü iş adamlarını solladım, vergide iş adamlarıyla yarışıyorum" dedi.

Üzerinde eski biletlerden oluşan ilginç kıyafetiyle "bilet adam" olarak ünlenen ve 11 yıldır biletçilik yaptığını söyleyen İbrahim Uzunoğlu ise dağıtımın yapıldığı ilk saatlerden itibaren yaklaşık 3 bin YTL'lik bilet sattığını kaydetti.

Özel çekilişlerde en çok çapraz serilerin satıldığının anlatan Uzunoğlu, biletten oluşan kıyafeti ile büyük ilgi gördüğünü hatta piyasada kıyafetinin taklit edilmeye başlandığını ifade etti.

Talebi artırmak için kredi kartı ile bilet satan Bayi Çetin Koç ise, kredi kartlarından sıfır (0) komisyon aldıklarını ve böylelikle cebinde parası olmayanlara da hizmet verdiklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön