HABER

Yola çıkacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı... Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yola çıkacak vatandaşları ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Bolu’da etkili olması beklenen kar yağışıyla alakalı; başta Bolu Dağı geçidi olmak üzere meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Öte yandan Meteoroloji'den Bursa için de bir son dakika uyarısı geldi.

Yola çıkacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı... Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, Bolu'da etkili olması beklenen kar yağışıyla ilgili açıklama yapıldı. AFAD'dan da Batı Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz için su baskını, yıldırım, heyelan, yükseklerde buzlanma ve tipi konusunda uyarı yapılırken son olarak Meteoroloji Bursa için sarı uyarı vererek vatandaşları uyardı.

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 11 Nisan 2022 Pazartesi günü Bolu'da sağanak yağmurla başlayacak yağışın akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli (5-12 cm) kar yağışına dönmesi beklendiğinden başta Bolu Dağı geçidi olmak üzere meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kaydedildi.

70cd1fc89d1b74eb367907d24fddd5c0

AFAD'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan AFAD da vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. AFAD'dan yapılan açıklamada "Pazartesi sabah ilk saatlerinden itibaren, Batı Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de kuvvetli yağış bekleniyor. Su baskını, yıldırım, heyelan, yükseklerde buzlanma ve tipi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun." denildi.

METEOROLOJİ'DEN BURSA İÇİN SON DAKİKA UYARISI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa için sarı uyarı vererek vatandaşları kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışı konusunda uyardı.

Pazartesi günü 05.00’dan gece 23.00’a kadar sürmesi beklenen uyarıda şu ifadelere yer verildi:

Yerel olarak kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların zamanla 800 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, heyelan, yükseklerde buzlanma ve tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. (DHA/İHA)

6f830650-1851-402c-87a0-f24ef23e2bb9

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler