HABER

"Yolsuzluk batağında boğulmak üzereler"

MANİSA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Manisa il kongresine katıldı. Konuşmasında hükümeti eleştiren Ağar, hükümetin yolsuzluk batağında boğulmak üzere olduğunu iddia etti.

Manisa Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye katılan DYP lideri Mehmet Ağar, salon dışında kalabalık bir partili grup tarafından davul ve zurnayla karşılandı. İzdihamın yaşandığı karşılamanın ardından salona giren Ağar, burada partilileri selamladı. Kongreye Ağar'ın yanı sıra DYP Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Avcı, Rıza Akçalı, Ümmet Kandoğan, Hatay Milletvekili Mehmet Erarslan, TOBB Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MESOB) Başkanı Bülent Koşmaz ve çok sayıda partili katıldı. Ağar, kongrede yaptığı konuşmada hükümete yüklendi. AK Parti hükümetinin politikalarına eleştiriler getiren Ağar, şöyle konuştu:

"Mecliste söyledim, dedim ki, 'Siz bu kafayla, bu tarım politikalarıyla bu bütçe politikalarıyla giderseniz köylere sizi sokmazlar, seçimde de perişan hale gelirsiniz, sokağa çıkamazsınız'. Sizin seçimi kaybedip kaybetmememiz benim için önemli değil ama milletin perişan olması benim için önemli. Ben iktidara geldiğimde nasıl olsa halledeceğim o işleri. Onu siz yapamazsınız o bizim işimiz. Çünkü gücünüz yetmez. Niye yetmez biliyor musunuz? Çünkü onların politikaları yurtdışında, onları ayakta tutacaklarını zannettikleri ağa babalarına bağlı. Oradan arkadaşlarından çekiyorlar. Çiftçiye yok, esnafa yok, çalışana yok, emekliye yok. Kime var? Faizciye var, faizciye. Milletin alın terinden rantiyeye para ödemeye devam edeceksin. 'Bu iktidar geldi, 5 dönem iş başında'. Şimdi 2002 seçimlerinden sonra da bazı aklı evveller yorum yapıyordu, 'Bunların 3 senesi garanti de acaba 15-20 sene daha kalırlar mı?' diye düşünenler, bugün 3. senenin sonuna geldik, bugün dedikleri, 'Biran evvel bu hükümetten Türkiye nasıl kurtulacak?' Türkiye'nin geldiği nokta buradır. Biz de diyoruz ki, bunu yapacak olan millettir. Milletin gücüdür, milletin idaresidir. Bunlar iktidarın saltanatına alıştılar. Ekmek elden, su gölden. 'Yolsuzlukla mücadele edeceğiz' diyenler, yolsuzluk batağında boğulmak üzereler. 1 sene daha devam eder giderse kimsenin sokağa çıkacak hali kalmayacak. Yoksullukla mücadele diye geldiler, Türkiye'nin bugün 20 milyondan fazla nüfusu yoksulluk sınırının altında. Uyguladıkları ekonomi politikaları sadece ve sadece Türkiye'de en üst gelir gruplarına yarıyor."

AK Parti'yi gelir dağılımı konusunda ayrımcılık yapmakla suçlayan Ağar, "Gelir dağılımı adaletsiz. İşçi eziliyor, memur eziliyor, esnaf perişan, emekli ızdırap içerisinde, çiftçi köylünün şehre inecek hali kalmamış. Bunun yerine bir avuç yeni insanlar türetiyorlar. 'Bizden olanlar, bizden olmayanlar'. Devletin ve belediyelerin bazı imkanları bir ayrımcılık içerisinde bu partinin yandaşlarına doğru savrulmakla meşgul. İşte ben Mehmet Ağar, işte Manisa, açıkça söylüyorum, milletimizin anasının ak sütü gibi helal olan kaynaklarını, kim kanuna rağmen yakınına, eşine, dostuna, yandaşına milletim adına paylaştırmışsa hepsinden hesap sormak bizim vicdani borcumuzdur. Türkiye'de yeni bir tane yatırım yoktur. Türkiye üretemeyen bir ülke haline gelmiştir. Bunların ekonomisi kumarhane ekonomisidir. Bu ekonomide borsa, döviz ve faiz var. Bu ekonomi Türkiye'yi felakete götüren ekonomi oldu. Gelip geçici rüzgarlar, istikrar, kimin istikrarı var burada? Şimdi bunların tek çaresi kalmıştır, seçimden kaçmak" diye konuştu. Mehmet Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sıfır terörle aldığınız ülkeyi getirdiğiniz nokta ortadadır. Bu hükümet 20 senedir hiçbir hükümete nasip olmamış, terörle mücadelede sıfır terörle Türkiye'yi teslim aldı. Sadece 2005 yılında şehit asker sayımız 90 olmuştur. Bu hükümetin alabildiği hiçbir tedbir yoktur. Bu hükümet ne yapacağını bilememektedir. Çünkü bu hükümetin iradesi ipotek altındadır. Bu hükümet milletin iradesine göre değil, başka, dışarıdaki şekillenen iradelere göre karar vermektedir. Onun için bu hükümetin elinden iktidarı millet adına, milletle beraber almak en onurlu, en haysiyetli siyaset nedenlerimizden biri olacaktır. Allah'ın izniyle hep beraber başaracağız bunu. DYP Genel Başkanı olarak, Mehmet Ağar olarak açıkça söylüyorum ki, bu hükümetin bütün eksiklerini kapatmak bizim işimizdir. Çünkü onlar şimdi düşmüşler yolsuzluk dosyaları içinde boğuşmaya. Allah bu. Başkalarına söylediniz şimdi siz bunun içerisinde çırpınmaya devam ediyorsunuz."

Konuşmasının ardından il başkanlığına aday olan Rıfat Emin Uygur ve Ahmet Çayırlı'ya başarılar dileyen DYP lideri Ağar, daha sonra salondan ayrıldı. Kalabalık partili grup, Ağar'ı coşkuyla uğurladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler