Zico kafa karıştırdı

Brezilyalı hoca, Fenerbahçe'nin sözleşme yenilememesinden rahatsız olmadığını, ancak bu anlaşmanın bir an önce bitirilmesini beklediğini söyledi. Zico, "Masamda bazı teklifler var, Avrupa'da kalmaya devam edeceğim" dedi

Fenerbahçe'yle kariyerindeki önemli başarılara imza atan Teknik Direktör Zico, Brezilya basınına verdiği demeçte, yönetime üstü örtülü mesajlar yolladı. Brezilyalı hoca, yönetimin kendisiyle henüz sözleşme imzalamamasından rahatsız olmadığını söyledi, "Ancak bu işin bir an önce bitirilmesini istiyorum" dedi. Zico, sarı-lacivertli kulübe bir proje için geldiğini ve bu çalışmayı tamamlamak istediğini de ekledi, şöyle devam etti: "Ortada yeni anlaşmayla ilgili maalesef somut bir şey yok, verilen sözlerden baska. Kanımca önümüzdeki ay masaya otururuz. Yöneticilere göre. Fenerbahçe'de kalma şansım %70. Ancak bazen futbolda herşey sonuca bağlıdır. Türkiye Kupası elimizden gitti. Lig ve Şampiyonlar Ligi için savaş veriyoruz. Buradan gelecek sonuçlar dengeleri değiştirebilir. Bunu da anlayışla karşılamak gerekir".

Brezilya'ya dönmeyecek Zico, Brezilya'ya şimdilik bir hoca olarak dönmek istemediğinin altını çizerek, ülkesinde uzun vadeli planlara inanılmadığını da vurguladı, "Oysa Fenerbahçe'de, bir amaç için gelerek, iyi şeyler basardım. Ancak benimle sözleşme yenilenmezse, çok da önemli olmaz. Masamda bazı teklifler var. Bunlardan birini değerlendirerek Avrupa'da kalmaya devam edeceğim" dedi. Brezilya hoca son olarak, Şampiyonlar Ligi'nde, Chelsea'yi eleyecek güçte olduklarını, ancak karşılarındaki takımın, dünyanın en iyi oyuncularından oluştuğunun bilinmesi gerektiğini belirterek, "Sevilla'dan sonra Chelsea'yi de elemesi halinde, Fenerbahçe büyük bir işi başarmış olur" ifadesini kullandı.