ABD Maslahatgüzarı Philip Kosnett duyurdu: YPG Münbiç'te durumu anladı, işbirliği yapacak

ABD Maslahatgüzarı Philip Kosnett, "İki ülke askeri ve diplomatik olarak çok yakın çalışıyor. Yerel insanlar güvenliklerinden ve geleceklerini belirlemekten sorumlular. Türk ve ABD askeri güçleri güvenlik konusunda yakın çalışıyorlar. YPG durumu anladı ve işbirliği yapacaklarını açıkladılar" dedi.

ABD Maslahatgüzarı Philip Kosnett duyurdu: YPG Münbiç'te durumu anladı, işbirliği yapacak

ABD Maslahatgüzarı Philip Kosnett, gazetecilerle bir araya geldi. Soruları cevaplayan Kosnett, ABD ve Türkiye hükümetlerinin iki ülke arasındaki ilişkilerin düzeltilmesi için çalıştıklarını belirterek, ilişkilerin gittiği yön konusunda iyimser olmadığını ifade etti. Kosnett, "En üst düzeyde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump'ın ilişkileri iyileştirmenin en önemli konu olduğu noktasında güçlü sinyaller var" dedi.

'EN YÜKSEK PROFİLLİ BÜYÜKELÇİYİ GÖNDERECEKTİR'

Yeni büyükelçinin atanmasına ilişkin soruya Kosnett, "Birçok isim var. Beyaz Saray açıklama yapmadan resmi açıklama olmaz. Başkan Trump Türkiye'ye en yüksek profilli büyükelçiyi gönderecektir" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin senatörlerin Erdoğan ile bir araya geldiğini hatırlatması üzerine Kosnett, "Kongrede Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındaki görüş rahip Branson, diğer Amerikan vatandaşları ve büyükelçilik çalışanlarının adaletsizce tutuklandığı yönündedir. İlişkilerde birçok konu var ama bu konunun çözülmesi iki ülke ilişkilerinde diğer konularda da gelişme sağlayacaktır" diye konuştu.

'YPG İŞBİRLİĞİ YAPACAK'

Münbiç konusundaki soruya ise Kosnett, "İki ülke askeri ve diplomatik olarak çok yakın çalışıyor. Yerel insanlar güvenliklerinden ve geleceklerini belirlemekten sorumlular. Türk ve ABD askeri güçleri güvenlik konusunda yakın çalışıyorlar. YPG durumu anladı ve işbirliği yapacaklarını açıkladılar" yanıtını verdi.

Okuyucu Yorumları 5 yorum
KANDIRILDIK DEMESİ YAKINDIR.
trump emreder recep yapar
aman reis dikkat et kandırılma artık
NE YANİ DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ (AYENL ARAP &KOBANİ) İŞ BİRLİĞİMİ YAPACAĞIZ!!!!! TÜRK MİLLETİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANI ABD... KURDUĞU TERÖR ÖRGÜTLERİ (PKK-PYD, DAİŞ-İŞİT VE FETÖ-PDY) KUYRUĞUNDAKİ KILLARDAN SADECE BİR KAÇIDIR.
bunlart YPG ile de sarmaş dolaş olurlar. Olan anadolu insanının gariban fakir şihit olan çocuklarına olmuştur. ABD ne olduda 90 derece döndü YPG yi membicten çekiyor. Daha dün tırlar dolusu silahlar taşımıştı. Demekki Kandırılan biri var oda Türk Milletidir. Çünkü Ortadoğuda ABD çıkarlarına hizmet eden BOb eşbaşkanı var. Bu da Türkiyede yeniden seçim kazanmıştır farkındaysanız Almanyasıda ABD side hep düşmanca tavır sergilerken Seçim öncesi bi anda dost oldular. Herşey Danışıklı dövüş müş, Türk milletini kandırmakmış. AKP ye yeniden seçim kazandırmakmış
Diğer Haberler