İsrail askerleri Suriye'ye girip yeni sınır çizdiler

3 tankla desteklenen İsrail askerleri, Suriye'nin egemenliği altındaki bölgeye girerek, yaptıkları çitle sınırı yeniden çizdiler. Muhaliflere yakın kaynakların bildirdiğine göre, birkaç İsrail askeri, 3 tankla birlikte Suriye'nin sınır kenti Kuneytra'ya bağlı olan Kudneh köyünün batı tarafına sızdı. Askerler, Suriye içlerine 700 metre girerek yeni sınır çizdiler.

İsrail askerleri Suriye'ye girip yeni sınır çizdiler

Al Masdar News'te yer alan haberde muhalif kaynakların doğruladığı bilgiye göre, İsrail güçleri, üç tankın desteğiyle sınır çizgisinin olduğu bölgeden Suriye içlerine doğru 700 metre kadar girip yeni çit yaparak, sınırlarını genişlettiler.

Güneyde bulunan Kuneytra'ya bağlı olan bölge geçen yıl İsrail'in işgaline uğramıştı.

İsrail savaş uçakları, bu sabaha karşı Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan havaalanına saldırı düzenlemişti. Saldırının mühimmat deposunu hedeflediği bildirildi. Saldırının yarattığı kayıp ve hasarla ilgili herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Hama'nın kuzey kırsalına bombalı saldırılar

El Kaide terör örgütünün Suriye kolu olan el Nusra'ya bağlı Tahrir el Şam ve Ceyş el İzza silahlı örgütleri Hama'nın kuzey kırsalına bombalı saldırılar düzenledi. Suriye Ordusu'nun kontrolünde olan Massasnah bölgesine yapılan saldırılar, hedefi bulamazken, saldırıyı düzenleyen örgütler, ağır kayıplar verdi. Bölgede çatışmalar devam ediyor.

HM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Uyanın Ey Müslümanlar! İsrailoğulları emellerini bir bir gerçekleştiriyor. Müslümanları birbirine kırdırıp sözde kendilerine vadedilmiş toprakları alma uğraşındalar.
@ismailyuksel1907 sen daha çok beklersin müslüman milletlerden bir cacık olmaz
@ismailyuksel1907 ama sorsan maşallah herkes zaten çok uyanık, nasıl olacak?
@ismailyuksel1907 tayyibin tek derdi müslüman kürt milleti.israil ortadoğudaki en büyük destekçisi türkiye
bop eşbaşkanları bunun için çalışıyor..müslüman kıyımı devam ediyor ..
@musaozhan girsin götüne bop eşbaskanı bi bitmediniz salaklar ya
@omrkrdss6161 Ne o lan !!! gerçekler hatırlatılınca hoşuna gitmedi mi? RTE kendi ağzıyla söylemişti BOP eşbakanı olduğunu...
vala o bölgedeki müslüman köy kasablaara acıyorum. bir kaç seneye tıpkı Filistin deki gibi hepsini yok roket ettılar yok orada terörist var deyip bombalayacaklar.. Hilafet biran önce yen iden kurulmalı. Osmanlı yı yıkanlara yardım eden herkes bunlardan dolayı suçlu... Hilafeti niye kaldıryorsun ki?
@ercan_yldrm26 Sen kafanı yorma koçum. Tayyib abin büyük İsrail için son aşamaya getirdi Ortadoğuyu. Şimdi senin o koca kafan almıyordur bunları ama 3-4 sene sonra poponuzu görecem ben sizin...
BOP EŞ BAŞKANINININ GOREVIDE ZATEN BIYUK ISRAIL DEĞIL MI?
Zaten bu olanların hepsi onlar için değilmi işid herkesi vuruyor israile dokunmuyor bütün oyunları bozacağızz topunuz gelinm
Amik ovasında ki ilk savaş yakındır
Yazık valla sırtlan gibi herbir taraftan saldırıyorlar. Bizim yerimiz emperyalize siyoistlere karşı duranların yanı olmalı. Tabi karşı duran varsa.
İsrail fazla destsk buldu.En büyük destekçisi de sayın Erdoğan.Ama 25 yıla kalmaz tekrar sürgüne giderler ,hemde ABD ye
Onu Arabistana Katara Kuveyt e Mısır irak a söyliyeceksin siyah altın onlarda... Petrolü olan dünyüya yön verir musluğu açar kısar.. Kimse bir şey yapıyor mu... Yapmıyor... Bırak onca müslümanın vebali üstlerine olsun...
allaha vatanimiza kuvvet versn asker polisimize
Bu tür sinir çizimleri israil için işin sosudur içine Ürdün Lübnan Suriye ırak türkiye nin doğu ve güneydoğu içine alacak ilk kürdistan barzani topraklarıni büyük israil verecektir bop eşbaşkanı Erdoğan bizzat turkiyenin başkani olunca bunlar olacak.
@forever1505 senin rüyaların hep kabus bir pisikiyatrist e muayene ol ki kurtulasın.
Doğal Seleksiyon.
Eyyyy israil eyyy avrupa eyyy dünya diyecek biri yokmu? yoksa ozaman israille beraber akdenizde dogalgaz arayalim
anlaşılan paylaşım başladı
aynisini yunanlilar bizim adalara yapiyor hic ses cikiyormu
İsrail elini ovuşturan pis bir yamyam anlaşılan beklemekten sabrı taşmış ben ilk adımı atayımda kaynarsa arada kar olur demiş... Allahın lanetli topluluğu.. dünyayı birbirine katıyorlar her taşın altında onlar.. dilerim yokolurlar tez vakitte.. pis siyonlar
@serdarkumkale AZ KALDI GÜNLERİ SAYILI ZATEN BU İRKIN DÜNYADA İLK YOK OLAN İRK OLARAK KAYBOLAN İRKLAR SİRASINDA BİRİNCİ REKOR OLAÇAK ONDAN SONRADA AB.NİN SIRASIYLA YOK OLAÇAKLAR ZATEN YOK OLMA TARİHLERİ 2025.DE BAŞLIYOR 2050.DE ACIKCA GÖRÜLEÇEK ÜZÜLME KARDEŞİM ALLAH BU DÜNYAYI İNSANLAR VE TÜM KİYAMETE KADAR YAŞAYAÇAK OLAN CANLI VARLIKLARI DÜNYA KURULMADAN ÖNCE RUHLAR ALEMİNDE BİR GÜNDE YARATTI ONDAN SONRA 6-7.GÜNDE DÜNYAYI KURDU VE KESİN TEK SAHİBİDİR İSTERSE BİR GÜNDEDE YOK EDER İSRAİLOĞULARINA EN AZ 120 BİN PEYGAMBER GÖNDERDİ HEPSİNİ ÖLDÜRDÜLER DİKKAT ET ALLAH TARAFINDAN AFFEDİLDİLER S.S.
Adam gibi adam olacak ki, sözde israil denen çakma ülkeyi alıp Filistine geri verecek topraklarını.
ekşisözlükte vardı böyle biri yunanistan sınırındaki çiti çıkarıp 4 metre ileriye taşıyacak kendi çapında sınırımızı genişletmişti..aynı taktik.bizden alıntı :)
Baltayı taşa vurana kadar genişleyin bakalım... O taş ki bir bir kafanızı ezecek...
bop projesinin bir devamı
Kendi sınır önüne bi güvenlik Kalkan'ı yapmış olabilir yoksa bi tel parçasımı sınırı belirlicek
Diğer Haberler