Suriye'de İsrail jeti düşürüldü!

İsrail, Suriye’den havalanan ve İran’a ait olduğu belirtilen İHA’nın İsrail’in hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldüğünü duyurdu. Ayrıca Suriye’de İran’a ait hedeflere saldırı düzenlendiği belirtildi. Reuters ve Suriye devlet televizyonunun geçtiği son dakika habere göre, olayın ardından Suriye'nin İsrail uçağı düşürdüğü açıklandı. Uçağın ise, İsrail sınırları içerisine düştüğü ve pilotların paraşütle sağ olarak yere indiği ve hastaneye kaldırıldıkları aktarıldı.

Bölgede tansiyonun bir anda fırlamasına yol açan olay, bu sabah saatlerinde gerçekleşti. İsrail, F-16'sının düştüğü ve pilotların yaralı olarak kurtulduğu duyuruldu.

İsrail medyası, Suriye tarafından fırlatılan füzelerin ülkenin kuzeyinde kırmızı alarm sirenlerin çalmasına yol açtığını bildirdi. Sirenlerin çaldığı ilk yer, Golan Tepeleri'ndeki Beyt Şean oldu, ardından diğer yerlerde siren sesleri duyuldu. Sınırda yaşayan bölge sakinleri, son yarım saatte çok sayıda patlama sesi duyduklarını aktardı.

Reuters'ın ismini açıklamadığı bir Suriye hükümet yetkilisi de "İsrail düşman unsuru şafakta ülkemizin iç kesimlerindeki askeri üslerden birine karşı yeni bir saldırganlık sergiledi. Hava savunma sistemlerimiz buna karşı çıktı ve birden fazla uçağı vurduk" diye konuştu.

DVppwvGXcAAITTm

İSRAİL ORDUSU DOĞRULADI

İsrail ordusu, Suriye'de bulunan "İran hedeflerine" saldırı düzenlerken jetlerinin uçaksavar ateşiyle hedef alındığını ve bir F-16'nın düştüğünü açıkladı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Suriye'den kalkan İran yapımı bir insansız hava aracı, İsrail topraklarına girmek isterken ordu tarafından düşürüldü. Buna karşılık savaş uçaklarımız, Suriye'deki bazı İran hedeflerini vurdu. Saldırı sırasında uçaksavarlar İsrail jetlerini hedef aldı. Jetlerimizden biri düştü." ifadelerine yer verildi.

1

PİLOTLAR HASTANEDE

Düşen uçaktaki pilotların uçaktan atlayarak İsrail topraklarına indiği ve hastaneye nakledildiği bildirilen açıklamada, olayın araştırıldığı belirtilerek, "İran saldırısını ve Suriye'nin verdiği karşılığı İsrail'in egemenliğinin şiddetli bir ihlali olarak görüyoruz. İsrail ordusu olayları izliyor, değerlendirme ve zorunluluklara göre tüm harekatlara hazır." denildi.

2

İSRAİL, İRAN VE SURİYE'YE AİT 12 NOKTAYI VURDU

İsrail Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Suriye'de İran ve Esed rejimine ait 12 noktanın vurulduğunu açıkladı. İsrail, iç savaşın sürdüğü Suriye'ye son yıllarda çok sayıda füze saldırısı düzenledi ve birçok askeri hedef vurdu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
yanındayız Iran sen cok yasa
3. DÜNYA SAVAŞININ AYAK SESLERİ
e nerde iranlafa geldimi mangalda kül bırakmıyor israil habire mevzilerini vuruyor bir misileme yapmıyacakmı bu dönek iranlılar
israil,asıl oyunu başlatıp iran'ı savaşa çekiyor...
HELAL OLSUN SURIYEYE AMERIKAN UCAGIDA DUSURUN
Türk uçağı zannetmişlerdir. Yoksa israil uçağını düşürmek yürek ister.
bence bir an önce esad da destek olmamız lazım katil falan ne derlerse desinler.abd ve pyd bir taraftan kuşatıyor israil bir taraftan bahane arayıp suriyeden toprak almak istiyor.bu oyunu bozmamız lazım bir an önce esad rusya iranla anlaşıp abd pyd ve israil i zayıflatmamız lazım.pyd yi onun için kullanıcaklar suriyeyi parçalamak için sonra sıra bize gelicek o yüzden esad la anlaşıp bunun önüne geçmek ve fırat kalkanı ve zeytin operasyon bölgeler karşılığında esad la bir olalım.bizim için esad tehlikeli değil tehlike olan abd israil pyd.
bizim yahudi madalyalı papa ile görüşen bop eşbaşkanı üzülmüştür.
Ne olmuş düşmüşse, düşecek tabiki, herkes bedel öderken O kuzu kuzu kalmayacak, israil de bir gün beni kurtarın diye yalvaracak. ama bunun için birlik beraberlik şart. iran ben türkiyen in yanındayım desin adam gibi ,baş nasıl tutuşuyorlar. birlikten güç,ayrılıktan dağılma başlar...
allah müslüman türk ulusunun ve dünya müslümanların yar ve yardımcısı olsun düşmanlara korku salsın güçlü kılsın allah akıllarını karıştırsın ne yapaçaklarını kestiremezsinler bir birilerine düşman olsunlar siyonistlerin beyinleri çalışmasın akılları gitsin kendilerini düşman zannetsin bir birlerine girmeyi nasıp bahtiyar eylesin ancak dünya bunlardan kurtulur yoksa bunların başını ezeçek bir güç şu anda yok dünya ne çekiyorsa bu siyonist dinsizlerden çekiyor allah bunları başımızdan yok etmedikçe dünya düzelmez allah yar ve yardımcımız olsun askerimize güç versin güçlü kılsın amin.
haydi İran maçan yiyorsa saldır israile
Esad ve Suriye'ye helal olsun. İnsan kanı içen eşkıya terör örgütlerine ve Amerkan, İsrail ve batı Emperyalizmine yenilmedin ayaktasın. Allah mazlumların yanındadır...
araplar şuurlu müslüman olsalar, müslüman topraklarında hiristiyan birligi haçlı ordusu yaşıyamazlar. ama araplar dün osmanlıyı hançerlediler şimdi bizim açıgımızı arıyorlar. o yuzden hızlı bir şekilde turan ordusu kurulmalıdır. turk birlikleriyle
İyi olmuş.
pislik israil
Gözden çıkarılan uçağını Suriye topraklarına vurulsun diye sokmuşlardır ki Türkiyenin yaptığı gibi kendimizi korumak için füzeleri durdurmak için Golan tepelerinden inip içeriye kadar ilerleyecekler. Amerikalılar geliyor bu durumu aktarıp Türkiyenin yol haritasını çizecekler.
yenilmezliğinin olmadığını anlar inşallah
büyük yıkım yaklaşıyor bu sene içinde bütün ülkeler girer
Şimdi biz Türkiye olarak Esad'ın yanında mıyız yoksa İsrail'in yanında mıyız
İran PKk pyd ne kadar Türk düşmanlığı yapan terör örgütü varsa destek veriyor.Kahrosun İran kahrolsun İsrail
temiiiizzzzzzz
ey süriye bize karşı aslan kesiliyon israile karşı aslan kesil gelip evinde önemli yerleri vuruyor haydi görelim.Şu amarika ve israili vurunda ne olacak sa olsun
Helal olsun Tarihte ilk defa israil uçağı düşürüldü
israil kaşınıyor bir taraftan amerika suriye topraklarının içinden meşru suriye devletine ve ordusuna saldırıyor diğer tarafta eşgüdümlü olarak israil saldırıyor buda yetmiyor içeridende vatan haini toplama teröristler saldırıyor allah yardımcıları olsun inşallah zaferle çıkacaklardır
Bilerek israil kendi dusurtmustur mudahil olmak icin hedef 3 dunya savasi dunya medyasininda yalanlarina tukureyim ne halt yedikleri belli değil
Diğer Haberler