Medvedev, 22 Mayıs'ta İstanbul'daki KEİÖ Zirvesi'ne katılacak

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev'in İstanbul'da yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİÖ) Zirvesi'ne katılacağı açıklandı. Rusya hükümeti, Rusya Başbakanı Medvedev'in 22 Mayıs'taki KEİÖ Zirvesi'ne katılacak Rus heyetine başkanlık edeceğini duyurdu.

Medvedev, 22 Mayıs'ta İstanbul'daki KEİÖ Zirvesi'ne katılacak

Zirvede üye ülkeler arasındaki işbirliğini artırma, sınır ötesi karayolu, deniz ve enerji altyapısının geliştirilmesi de dahil olmak üzere KEİÖ önündeki hedeflerin ele alınacağı belirtilen açıklamada, tarafların yenilebilir enerji, enerji etkinliği, yeşil teknoloji, KOBİ'lerin kalkındırılması, bölgesel ve belediye yönetimi, bölge ülkelerinin ihracat potansiyelinin artırılması gibi konulardaki projeleri görüşmeye devam edeceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Mayıs'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmede, Putin'i 22 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak zirvede ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını söylemişti.

KEİÖ, 1992 yılında Karadeniz'e kıyıdaş ülkelerin bir araya gelmesiyle İstanbul'da kurulmuştu. Bu yıl, örgütün 25. kuruluş yıldönümü yine İstanbul'da kutlanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler