Milliyet yazarından ABD izlenimleri: Beyaz Saray'da su bile vermediler

Milliyet yazarı Abdullah Karakuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’daki izlenimlerini yazdı. Karakuş, Beyaz Saray'da kendilerine su dahi verilmediğini ifade etti. Beyaz Saray’daki gözlemlerini aktaran Karakuş’un yazısının son bölümünde anlattıkları dikkat çekti. “İkram kültürü yok” diye yazan Karakuş, “Konuklara yapılan ikram kültürü de yok Beyaz Saray’da. Su bile ikram edilmiyor” ifadelerini kullandı.

Abdullah Karakuş’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İKRAM KÜLTÜRÜ YOK"

Heyetin çıkışını Beyaz Saray bahçesinde beklerken güneşte bunalıyoruz. Gazetecilerin oturup haber yazacağı ve bekleyeceği alan yok. Konuklara yapılan ikram kültürü de yok Beyaz Saray’da. Su bile ikram edilmiyor.

Su almak için küçük bir odaya gittiğimizde de sadece 1 dolar bozdurarak alabileceğimizi öğreniyoruz.

"BİR SU ALABİLMEK BİLE BÜYÜK ZAHMET"

Bir su alabilmek bile büyük zahmet Beyaz Saray’da.

Heyetin çıkışında ise yüzlerin güldüğünü görüyoruz.

Özellikle Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun.

Erdoğan ve Türk heyetinin, ABD yönetimine, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in mutlaka iade edilmesi ve PYD’ye yönelik hassasiyetlerimizi açık ve net olarak anlattıklarını öğreniyoruz çıkışta.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
Abd yedirip içirmemiş anlaşılan bizim açları
@izzetiy sende abd uşagısın galiba kendi ülkesinin insanına aç deme agzının kokusu buralara geliyor
@izzetiy aç dediğin insanlar seni temsilen oradalar senin milletinin çıkarlarıiçin oradalar ister sev ister sevme ama saygılı olun ama senin gibilerde nerdeeee saygı..ülkenin çıkarları söz konusu ise en azında bu hususta bile tek olalaım birlik içinde olalım..senin gibilerle birde savaşa girsek yandık anasını satiim en önce siz satarsınız bu memleketi..
@onur_aktoprak_2016 VER MEHTERİİİİİİ
@izzetiy haklısın alışmışlar beleşe orda suya para isteyince zorlarına gitmiş
@sergocmen1976 beni OSLO da PKK İle anlaşarak mı temsil ediyor ? SURİYEDE YPG İLE SÜLEYMAN ŞAH OPERASYONU YAPARAK MI TEMSİL EDİYOR ?
@onur_aktoprak_2016 sen de ağzını çok açma zira yanlışlıkla kömürü yemiş makarnayı yakmış gibi konuşma. Bu ülkenin insanını güneşe tut içinde ATATÜRK varsa gerçektir yoksa sahtedir. Hadi bas git amerikan sermayesi ile kurulmuş akp yalakası. kim uşak iyi biliyoruz.
Bestepede alistiniz demi beles. Orda milletin rizkini oy ugruna dagitmiyorlar onlar sizden daha cok musluman (duzgun)
Türkiyedeki gibi rüşvet hediye kültürü gelişmemiş yalakaliği da orda geliştirmek lazim
terörist bir devletten ne bekliyordunuz... ayağına bile gitmeniz hataydı zaten. ama bop eş başkanı yeni görevlerini aldı geldi....
Kusura bakmayın güç onlarda ve dünyada kimin terörist olduğunu onlar belirliyor. Uyanın artık kendini Aktör ülkeymiş gibi görmekten. Dünyada kimsenin bizi iplediği yok. Adamlar sana 20dk ayırıyor bunun 10 dk sı tercüme desen, 2 dk nefes alıp selamlaştılar desen, adam sana 8dk ayırmış, sen de o dakikaları yok reza, yok fetö gibi sadece AKP'yi ilgilendiren konulara harcamışsın, sonra da ABD'yi terörist ülke diye adlandırıyorsun. Diyelim ki terörist, buna kimi inandırabilirsin, çok bel bağlayıp sırt yasladığın ülkelere bile inandıramazsın. Ama ABD senin için aynı cümleyi kurduğu anda...
kardeşim adama yemeye içmeye gitmediler demi? bedava yemek arıyorlar heryerde
gitmeyin ozaman
erdogan bebek katilidir
erdogan kurt soykirim yapan bir fasist diktatordur
Avrupada sefler bile kendi kahvelerini yada sularini parasini öder kendi alir.
Sözde onlar gevur biz müslüman.. her türlü israfın ve devlet malını çarçur etmenin genel merkezi gibiyiz. Amerika bu zenginliğe rağmen su bile ikram etmezken bizim müslüman yöneticilerimiz ise....... Denizden abdest alıyor...
GİTMESEYDİNİZ NİYE KOŞTUNUZ O ZAMAN 22 DK İÇİNMİ?? HAHAY HAHHAYY ORASINI TÜRKİYEMİ SANDINIZ YE BABAM YE NASILSA DEĞİLMİ HERŞEY BELEŞ....GİTTİNİZ GÖRDÜNÜZ YETER MI SİZE?
doymadiniz yemeye icmeye be.
ben bakan garsonuydum..bakan için kilolarca parta kurabiye çerez içecek gelir..bakan 2 lokma zar zor yer..geriye kalan tüm nimetleri çakal yancı takımı yerdi..o kadar para bahsettiğim bu açlara giderdi..bazı koruma şöför danışman ve daha ünvanını bilmediğim kişiler..
ADAM GEZMİŞ TOZMUŞ ELİNİ CEBİNE ATMAMIŞ OTELE ALIŞVERİŞE PARA VERMEMİŞ BİR HARCIRAH ALMIŞ SUYU BEDAVA İÇEMEDİM DİYE TEPİNİYOR UTANMADAN.
Sen merak etme bak gör Türkiye'de şimdi ne gibi değişiklikler olacak... Onun oradan alacağı su değil yeni görevler.. Görev, dava adamı demiyor muyuz? Talimatları aldı, peki efendim dedi döndü Türkiye'ye. Özeti budur.
ITIBAR SIFIR AMA HALA TAŞERONLUK PESINDESINIZ BOPUN CUCUKLARI CIA YETISTIRMELERI
İKRAM,MİSAFİRİN İTİBARİYLE ORANTILIDIR.
tabi çamur atacak yer kalmadı bir su bile vermediler başladı...karşı marketten alaydınız altı üstü 60 cent..harcırahtan düşerdiniz...türkiyemi orası ye iç bolluk içinde beleşşş
su yoksa,sizde wiski icseydiniz hahaha.
size su yok sözü hiç yabancı gelmedi. Men dakķa dukka.
adam fakir diye meksika ya duvar örüyor merkel in borcu var diye elini sıkmıyorr ,,Yıllarca bizi de uyuttular ABD dost diye ABD=İNGİLTERE ,,bizleri 100 yıldır bir karaliçe bir kral düzeltiyorrr :)
İçi boş bir görüşme gibi görünüyor. Neymiş Tayyibe el uzatmış, merkele surat asmış adam merkelden zındık alamamış morali bozuk tayyip ezildikçe ezilmiş memnun elini uzatmış ver elini şimdilik kolunu şununu bununu onuna bununa sıra geldikçe alacağım demiş.
trilyonluk arabayı götürecegine damacana su götürseydiniz
Abdullah Karakuş adlı sayın cahil yazarımız:bizim ülkemizde halkımızın parasını yabancılara peşkeş çekenlere ses çıkaramadınız,onlar kendi halklarının parasına sahip çıktıkları için suçlu mu oldular?Bunu anlamanız zaman alacak.
LAN ŞU ABD GAVURUNUN YAPTIINA BAK KENDİ GASTECİSİNE SU VERMEZ Mİ İNSAN NE KADAR AYIP ! BELKİ DE AMARİKAN GAVURU SİZE BİR SÜRÜ MAAŞ VİRİYOZ KENDİ SUYUNUZU DA KENDİNİZ ALIN DİMEK İSTEMİŞTE OLABİLİR
@jeepci hahaha on numara kapak olmuş..aynen çok süper bir yorum.
tabi suriyelilere misafir dediniz biz kendi ülkemizde ikinci sınıf olduk ....hastanelere gidiyorsun arka sıradasin. ...Vergi yok doğru dürüst ruhsat yok onlara keşke sizde abd gibi olsaydınizda şu suriyelileri misafir ayağına ülkemize cokmeswlerdi
han- ı yağma sofrası değil orası, açın okuyun, beyaz, sarayda resmi bir yemek değilse yenilen bir yemek bile başkana fatura edilir. harcanılan her kuruşun hesabı verilir.
Beyaz Saray'ın tüm giderleri ABD Başkanının maaşından karşılanmak zorunda belki o yüzdendir. Yani adamlar da devletin malı deniz yemeyen keriz zihniyeti yok. Gidin bu konu hakkında makale var ABD başkanı Beyaz Saray'da öyle kafasına göre israf yapamaz.
@gokhan.dag ikram israf midir
@freestar83 kafasına göre devletinin cebinden bir şey vermiyor adamlar ben buradan onu anlıyorum..
İkram edildiğinde su içileceğinden şüpheliyim. İçmez bizimkiler. Onlar da vermemişler.
medeni memleketlerde liderler halkın parasıyla hovardalık yapmaz,çok dikkatli harcar,yani bizdeki gibi ceplere ,çuvallara,villalara doldurulmaz. ha bir de onlar adamına göre ikramda bulunur. karşısındakine bakar ve ondan sonra ikram kararını verir.25 Cent lik suyu bile layık görmez.
Bildiğim kadarıyla orda bu tür masraflar milletin kesesinden değil kullananların cebinden çıkıyor.
gazete köşelerinizde büyük lider avrupa fatihi çart curt dünya bizi kıskanıyor diye saçma yazılarla cahilleri kandıran siz gazateci bozmaları siz değilmiydiniz.adam olsa asla böyle davranmazlar.galiba yerimizi iyice görmüş olduuk.
Onlarda rüşvet yok örtülü ödenek yyok.devlet malını yemek yok anladınızmı koyunlar ?anlamayamazsınız kafanz basmaz bu işlere ..makrna yiyen tahıl aptallarının bu işlere beyni çalışmaz
@atlanta109 evet onlar genelde kirli işlerini teröristlere yaptırıp çöktüğü zavallı orta doğu ülkelerinin petrol kuyularını kendi yandaş iş adamlarına veriyor onlardan da vergi alıyor yani rüşvet veriyor sizin gibi ahmaklarda onları demokrat sanıyor acın okuyun koyun olmayın eline bayrak alıp gidip mermer büstlere tapınmakla atatürkçü laik cumhuriyetçi olunmuyor hiçbirşey bilmiyorsan acın atatürkün ilke inkilaplarını okuyun inan yaşasa sizden nefret ederdi
milletin parasıyla dünyanın öbür yanına giden aracın bağajına su koymamışlarmı burda o bagajlarda doğu batı arası ticaret yapılıyor herkes biliyor..
İyi etmişler yoz sığıra saman verillmez ..vermezler tabiki ..gitiğiniz hery düzensizliğinizi kavganızı pisliklerinizi getiriyorsunuz ..adamalrın herşeyi dzenli ,,bizde taksime çıkarmazlar ..demokrasi lafla olmaz önce kendini sorgula yüzleş sora amerikayı eleştir
AMERİKAYA.. EN GÜZEL CEVAP.. KIZILDERİLİLERE SİLAH YARDIMIDIR..
BELEŞE ALIŞTIRAN VAR BUNLARI .
gene mağdur olmuşlar yazık.
Son 10 senede itibarımızı da kaybettik yani !!!!!! DÜNYA LİDERİ miz var diye kasılıyorduk bizde !!!!!!!!
5 dakika bile konuşma izni verilmemiş haberlere bakılırsa. oraya giden heyet da abd den hınçlarını alamayacakları için zavallı protestoculrdan çıkardılar hınçlarını.
Gidiyorsunuz bir de kavga Edip rezil oluyorsunuz sonra ikramm.adam seni salliyor mı bakalım.bizim toplum Avrupa'da abdden daha yüksek olmayi hedefliyorsa ilk önce kafayı değiştirmesi gerekiyor.birisi Atatürk diyor öteki Fatih Sultan diyor.devam edin bu kafayla hayal eder dururuz ancak.avrupa Fransız ihtilalinden sonra kendine geldi.adamlar sonra sanayi getirdi.cunku kafa artık ozgurdu.fikirler değişmişti ve hicbirsey eskisi gibi olmicakti
Diğer Haberler