4 işadamına PKK'ya destekten tutuklama kararı

PKK'ya destek sağladıkları gerekçesiyle işadamlarına yönelik başlatılan soruşturma devam ediyor. Savcılık sorgularının ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen işadamları Mehmet Ç., Celalettin B., Nihat S. ve Fırat B., "terör örgütü PKK'ya finans sağlamak" suçundan tutuklandı. Söz konusu isimlerden Celalettin B., inşaat sektörde faaliyet gösteren bir şirketin sahibi. Nihat S. ise, gıda sektöründe faaliyet gösteriyor.

4 işadamına PKK'ya destekten tutuklama kararı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK'ya destek sağladıkları gerekçesiyle iş adamlarına yönelik başlatılan soruşturma devam ediyor.
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan işadamları emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye çıkarıldı.

Savcılık sorgularının ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen işadamları Mehmet Ç., Celalettin B., Nihat S. ve Fırat B., "terör örgütü PKK'ya finans sağlamak" suçundan tutuklandı.

Söz konusu isimlerden Celalettin B., inşaat sektörde faaliyet gösteren bir şirketin sahibi. Nihat S. ise, gıda sektöründe faaliyet gösteriyor. S'nin marketler zinciri bulunuyor. Mehmet Ç.'nin de inşaat sektöründe faaliyet gösterdiği anlaşıldı. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Hangi market söyleyinde insanlar alış veriş yapmasın.
firma isimlerini açıklayın kardeşim. kimi ne için koruyorsunuz. kim destek veriyorsa devlet bütün mallarına el koysun. bu ülkede iş yapıp bu ülkeye ihanet edenleri barındırmayacaksın bu ülkede. kamuda çalışanlar dahil.
GEÇ KALINMIŞ BİR İŞLEM
kürtler olmasa pkk nasıl olsun finansalı geçtim adamların silahlı gücü zaten
bunların soyadları ve işletmelerinin adları neden verilmiyo acaba basit bi suç işleyen bi insanın yedi sülalesinin adını yayınlıyorsunuz pkk yandaşlarına koruyosunuz ne biçim adelet bu
Bizde yedik..
Umarım en kısa zamanda medyaya şirket isimleri sızdırılır.
İŞE BAK, BU MİLLETİN EVLADINDAN ALDIĞINIZ PARAYLA BU MİLLETE KURŞUN SIKIYORSUNUZ, SİZ NASIL BİR PİSLİKSİNİZ, SATILMIŞLIĞIN EN GÜZEL RESMİDİR BU.
şirket isimlerini yazın da vatandaş olarak bilmeden de olsa vatan haini satılmış PKK ya para kaptırmayalım, vatansever insanlar isim açıklamaktan çekinmemelidirler
gercek haber olsaydi firma isimleri verilirdi insanlari kandirmayin
@cem_1998_bsfmu --doğru..kılıçdar terörist olduğu için hiç kimse ismini saklayıp, baş harflerini vermiyor....
Muhalif kim varsa fetöcü PKK siye susturun Erdoğan çarkın kırılsın
Ulan affetmeyin. terör destek ver sonra ülkenin nimetlerinden yararlan. madem idam yok madem işid gibi kafa kesme yok o halde tüm malına el koyun ibret olsun
Turgevin topladığı bağış adındaki haraçlara da bakılması lazım, pkk yı ezip geçelim eyvallah, diğer hırsızları da unutmayalım.
Birtane İnşaat’ın sahibi Celalettin Birtane, Mehmet Çelik, Armina Express marketler zinciri sahibi Nihat Salmış ve Fırat Bal “örgüte finansman sağlamak” iddiasıyla tutuklandı.
Bunların işletme adları neden açıklanmıyor? en az bu şerefsiz vatan hainleri kadar cesur olmazsak bu ülke daha çok hain görür çoğalır.
Mal varlıklarına da el konulsa keşke
iktidara yakın bir firma olsaydı manşetin nasıl olurdu.7 düvelini anlatırdın firmaların. taraflısın mynet.....
Yaralı yılanı öldüreceksin,eğer hendek kazmasına müsaade edersen ,suç kendindedir.Bütün şehitlerin kanı üstünüzde.
istanbuldaki güneydoğulu bir çok firma sahibi on yıllardır pkk ya finasman destegi sağlıyor bunu devlet içindeki bir çok bürokrat biliyor lakin önlem almıyor..yılanın başını küçükken ezeceksin.ceremesini garibanın cocuğu şehit olarak ödüyor..
rammar marketler Zinciri diye biliyorum eğer öyle ise su bile almam...
KİM ULAN BUNLAR?DEŞİFRE EDİN O ZAMAN.SUÇU SABİT İSE DEŞİFRE EDİN.TÜM MAL VARLIKLARINA EL KOYUN EN AĞIR CEZAYI VERİN...CEZA EVİNDEN ÇIKINCA DA VATANDAŞLIKTAN ATIN.AMMA SUÇU SABİT İSE.VE DEŞİFRE EDİN Kİ HALK GÖRSÜN.
az arastirin bu market türkiye genelin de degil Diyarbakir da internette goruntuleri var acilislarin da ki balon renkleri ne halt olduklarını belli ediyor.Daha once zaten kobani denilen yere yardim da bulunmuşlar
BU CEZALARLA BU KANUNLARLA BU YASALARLA NE PKK İLE NEDE FETÖ GİBİ UNSURLARLA BAŞA ÇIKILMAZ ÇIKILAMAZ BAŞKA ÜLKELERDE OLSA BUNLARA HAYATI ÖYLE DAR EDERLER Kİ BİR BAŞKASI ASLA YAPAMAZ YAPSA DA TİR TİR TİTRER
Mehmet Çelik denilen şahıs akp milletvekili aday adayı ve her zaman akp ye iş tutan biri neden açıklanmıyor .Google de çeysa mehmet çetin yazın görürsünüz Akp ile olan işbirliğini artık sindiremedikleri kişileri içeriye atıyorlar.
aynı kaptan yemek yiğenlrrrrrrrrrer devamlı birılrtini krour bilmiyormusun sanatçılarda vardı ne olduki firmaya ne olsun
teröriste yardım eden kendi hayatını ve ailesinini çocuklarının geleceğinde ki yaşantısını da zora sokacak..
Diğer Haberler