Bozdağ: FETÖ'cüler Hristiyan oldu, tarikatlara giriyorlar

Türkiye’ye yapılan darbe girişiminin aynısının ABD’de yapılacağını belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “ABD’de FETÖ’cüler Türkçe olan isimlerini değiştiriyorlar. Hristiyan isimleri alıyorlar, oradaki tarikatlara giriyorlar. Kendi devletine kendi milletine ihanet edenler, Amerika’ya başka ülkelere niye ihanet etmesinler” dedi.

Bozdağ: FETÖ'cüler Hristiyan oldu, tarikatlara giriyorlar

Bozdağ'ın Milliyet'ten Abdullah Karakuş'un sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

'DARBECİLER GÜLEN'İN TALİMATIYLA HER ŞEYİ REDDEDİYORLAR'

15 Temmuz davalarıyla ilgili gelinen nokta nedir? Sanıkların ifadeleri de çıkıyor…

Örgüt kontrollü bir savunma yapıyor. Terörist başı Fethullah Gülen talimatıyla her şeyi reddediyorlar. Savunmalarda bu talimatın hem darbeciler, hem örgüt üyeleri tarafından büyük bir çoğunlukla yerine getirildiğini görüyoruz. Bu talimatın savunma sırasında aynen uygulanması da örgütün varlığını gösteren diğer bir somut delildir. Kendilerince milletin aklıyla alay ediyorlar. Bu darbe 80 milyonun şahitliğinde yapılmak istendi ve darbeciler suçüstü yakalandı. Meclis'i bombalıyor, bombalayan adam reddediyor. Genelkurmay'ın önünde görüntüler var, önce reddediyor, görüntüler ortaya çıkınca da tam örgüt liderinin söylediği gibi elimdeki telefondu diyor. Yani yargı organlarının, mahkemelerinin de aklıyla alay ediyorlar. Adam tankın içinde yakalanmış vatandaş tarafından teslim alınmış, suçüstü. Kuleden konuşmalar var. Şuraya bombaya at, 3 oraya 2 buraya at. o da reddediyor. Görmedik, duymadık, bilmiyoruz yapıyorlar.

'ADAM GİBİ 'BİZ YAPTIK, BAŞARILI OLAMADIK' DİYEMİYORLAR'

Adam gibi 'Biz yaptık, başarılı olamadık' diyemiyorlar. Yiğitse cesursa 'Yaptık' demesi lazım. Ya sen yaparken yakalandın suçüstü. Yani kıvırmanın, o yana bu yana yatmanın sana bir faydası yok. Örgüt, içerde olanların, darbecilerin konuşmasından korkuyor. İpliği pazara çıktı ama örgüt içinde olanlar konuşursa bu çirkinlik, çirkeflik ortaya çıkacak. Bunun çıkmasını önlemek için örgüt ne yapıyor bunları sürekli kontrollü savunmayla, bunlara sürekli umutlar vererek, yarın çıkacaksız, yeniden darbe olacak, AİHM'de şöyle olacak şu kadar paranız olacak, bunları tarih ve rüyalarla aldatarak motive ediyor. Beklentileri çoğaltarak motive ediyor. Tek derdi çözülmeyi önlemek. Bu davalar bittikten sonra örgüt bunları yüzüne dönüp bakmaz bile. Çünkü artık konuşmalarının kendilerine zarar verme kapasitesi ortadan kalkacak. Örgütün onlarla işi bitmiş olacak.

'CHP'NİN YÜRÜYÜŞÜ KURMACA'

CHP'nin İstanbul yürüyüşünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu hesaplı bir yürüyüş. Kurmaca yürüyüş, planlanmış. (CHP Milletvekili) Enis Berberoğlu hakkında mahkemenin tutuklama kararı bu planın devreye sokulması için bir fırsat olarak görüldü. Baktığınızda araç giydirmeleri, şapkalar, tişörtler, bir sürü malzeme var. Karar öğleden sonra çıktı. Sabah 10'da yürüyüşe başladılar. Bu kadar kısa sürede bunlar hemen tasarlanıp adalet nasıl yazılacak Bu gerçekten samimi bir adalet arayışı ve yürüyüşü değil. Hesaplardan biri CHP'nin iç tartışmalarını sonlandırmaktır. (CHP lideri Kemal) Kılıçdaroğlu 16 Nisan'dan sonra sıkıştı. Kongre sesleri yükseldi. Bu yürüyüşten sonra birinci hesabını tutturdu. Kongre tartışmaları bitti. Kılıçdaroğlu cephe siyasetinin alasını yapıyor. Şu yürüyüş toplumu ayrıştıran cepheleştiren bir yürüyüştür. Böylece arkasındakileri sorgusuz sualsiz CHP'nin ardında tutmaya çalışıyor. 2019'a bir yatırım yapıyor. Yüzde 49'a yakın hayır verenleri Kılıçdaroğlu'nun arkasında bundan sonrada yürümesini sağlamak için çaba gösteriyor.

'YÜRÜYÜŞ, FETÖ'CÜLERE MOTİVASYON OLUYOR'

Kılıçdaroğlu, Türkiye aleyhine olan kirli algılara destek vermiş oluyor. FETÖ terör örgütünden içerde olan ve yargılananlara da moral ve motivasyon oluyor bu yürüyüş. Onlara da bilerek veya bilmeyerek bir destek verdiği çok açık. Toplumun büyük bölümü bu yürüyüşe karşıdır. Toplumun karıştırılmasından rahatsızdır. Sayın Kılıçdaroğlu da yaptığı bu yürüyüşün Türkiye'ye zarar verdiğini görmesi ve bunu sonlandırması doğru olandır. Yargı ilk defa darbecilere biat etmedi, hukuk kılıcını kuşandı, darbecilere gözaltı tutuklama kararı verdi.

Bu yargı ayakta alkışlanmaz mı? 15 Temmuz darbesinin ardından 167 bin kişi hakkında işlem yapıldı. Cumhuriyet Başsavcılıklarında 3 milyon 656 dosya işlem görüyor. Kamuoyunun gündemine ise bir-iki karar getirilerek yargıya hakaret etmek doğru bir yaklaşım değildir.

'ÖKSÜZ İNFAZ EDİLMİŞ OLABİLİR'

(Firari TSK 'imamı') Adil Öksüz yakalanmasıyla ilgili yeni gelişme var mı?

Şimdi Adil Öksüz konusu, Türkiye'nin ana gündem konularından biri. Adil Öksüz olayının içindeki kast ya da kusur eksenli her husus detaylı bir şekilde değerlendiriyor. Bunlarla ilgili hukuk önünde gerekli hesap sorulacak. Tabi Adil Öksüz ile ilgili nerede olduğuna ilişkin kesin bilgi yok. Adil Öksüz Türkiye içinde bir yerde birileri tarafından saklanıyor olabilir ya da yurtdışına kaçırılmış olabilir. Ya da infaz edilmiş olabilir, konuşmasın diye. Bu ihtimallerin hangisi şuan için doğrudur şuanda ölçecek kesin bilgiye sahip değiliz. Devlet tüm imkanlarıyla bu kişiyi aramak için seferber olmuş durumda. Ülke içinde hareket etme ihtimali çok zayıf. Yurtdışına kaçmamış diyebilir miyiz, yüzde 100 diyemeyiz.

‘ALMANYA KAYBEDİYOR'

Almanya'nın, (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'ın Türklerle toplantı yapmamasına yönelik mesajlarına nasıl bakıyorsunuz?

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Almanya'ya gittiğinde, oradaki Türk toplumu ile buluşmuş olsa Almanya ne kaybeder. Demokratik bir ülkede o ülkede de 3 milyondan fazla Türk vatandaşı yaşıyorsa Türkiye'nin cumhurbaşkanı geldiğinde vatandaşlarıyla buluşmasının neresi yanlış. Almanya'nın diplomatik nezaket gereği de bir ülkenin cumhurbaşkanı ben vatandaşlarımla bir araya gelmek istiyorum dediğinde ona yardımcı olması büyük bir devlet olmanın gereğidir. Görüyoruz ki Almanya büyük bir devlet olmanın gereğini de tam yapmıyor, diplomatik nezaketin gereğini de tam yapmıyor. Bu Almanya adına da çok üzücüdür. Almanya'nın Cumhurbaşkanı Türkiye'ye buyursunlar gelsinler, nerede, hangi salonda, açık alanda nerede istiyorsa biz onlara istedikleri toplantıyı yapma imkanı veririz.

Kandil'den teröristler Almanya'daki toplantılara telekonferans usulü ile katılıyorlar, siz objektifseniz, adilseniz, demokratik bir ülkeyseniz hukuk devletine inanıyorsanız, terör örgütleri listesinde yer alan terör örgütünün kandilden gelen teröristlerine kapalı salonlarında açık alanlarda toplantı yapma imkanı veriyorsunuz, yetmiyor telekonferans usulü ile eli kanlı terörist katillerle görüştürüyorsunuz, ama bir devletin cumhurbaşkanını orada bulunan vatandaşlarıyla bir arada toplantı yapmasından rahatsızlık duyuyorsunuz. Bunun aklen bir izahı var mı?

Maalesef büyük bir yanlış yapılıyor. Almanya'daki bu seçimler de tabiî ki Türkiye üzerinden yürüyor, yürütülüyor. Bundan Almanya kaybediyor. Türkiye kaybetmiyor.

‘FETÖ RÜŞVET VERİYOR'

FETÖ konusunda Batı'nın tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Batı gerçekleri öğrendikçe FETÖ ile ilgili algısını değiştirecektir. Tam istediğimiz yerde değiller ama 2013'de durdukları yerde de hiçbiri değil. FETÖ, medyada yazanlara hem yazılı hem görsel, çok ciddi paralar aktarıyor, STK'lara düşünce kulüplerine, lobi şirketlerine, senatörlere, vekillere, uluslararası örgütlerin bazı çalışanlarına milyonlarca dolar değişik kılıflar arasında para aktarıyor, bana göre rüşvet veriyor. Ne için Türkiye aleyhine açıklama FETÖ lehine bir değerlendirme yapması için. Bunlara raporlar hazırlatıyor, makale yazdırıyor, haber yaptırıyor sonra da Türkiye aleyhine oluşan bu malzemeyi uluslararası örgütlere parlamentolara, senatörlere meclislere gönderiyor. İkincisi de Türkiye'ye düşmanlık yapan çevreler var. Avrupa'da da Amerika'da var. Bunlar Türkiye'nin aleyhine ne gelirse sorgusuz inanıyorlar. Yani mal bulmuş magribi gibi alıp Türkiye'nin aleyhine kullanıyorlar. Üçüncüsü de batıda yükselen İslam düşmanlığı ve Türkiye karşıtlığının, Türkiye, yabancı düşmanlığının siyasal alana ve akademya alanına yansımış olmasıdır.

'ABD FEVKALADE RAHATSIZ EDİYOR'

ABD yönetiminin tavrı nasıl uyarılarınıza?

Amerika yönetimi bizim gönderdiğimiz evrakları mahkemelere de göndermedi. Delil standardı, bizim için şöyledir böyledir değerlendirmesini yapıyorlar. Bu delil standardı konusunda, bizim gönderdiğimiz dosyaların standardı Türkiye Amerika arasındaki anlaşmanın aradığı standarda tam da uygundur. Eğer Türkiye'nin sunduğu bu dosyadaki delillerle Türkiye'ye bir iade yapılmayacaksa hiçbir dosyada yapılamaz. Bundan daha güçlü bir dosyayı Amerika'ya bugüne kadar kimsenin ilettiğini biz zannetmiyoruz. İade etme zamanı geldi de geçti bile. Yani Türkiye'ye dost olan bir ülke, Türkiye'ye bu kadar büyük bir kötülüğü yapan kişiyi kendi ülkesinde tutmaması lazım. Biran önce Türkiye'ye göndermesi lazım. Türkiye-Amerikanın kadim dostluğuna ve gelecekteki büyük çıkarlarına göre hareket etmesini beklerdik, ama Amerika bu kadim dostluğa ve gelecekteki büyük çıkarlara uygun hareketi ortaya koymadı. Umarım bundan sonra bir değişiklik olur. Onlar bize ‘efendim biz gönderirsek reddeder mahkeme' diyor, biz de onlara diyoruz ki ‘siz gönderin reddediyorsa mahkeme reddetsin'. Adalet bakanlığı bu dosyaları karar verecek adli makamlara göndermiyor. Bu konuda bizi fevkalade rahatsız ediyor.

'BULUNDUKLARI HER ÜLKEDE DEVLET İÇİNE SIZIYORLAR'

ABD'nin Gülen'in iadesi ile ilgili yavaş tavrını bakışınız nedir, yeni gelişme var mı?

Geçici tutuklama talebi, iade talebimiz ve diğer yazışmalar ABD ile yapıldı. İade dosyaları da gitti. 8 bin sayfa civarında. ABD Türkiye ilişkilerinin ana gündemi bu. Bundan sonra Türkiye ABD ilişkilerinin sağlıklı yürümesinde bunun mutlaka etkisi olacaktır. ABD'nin empati yapması lazım. ABD'nin Fethullah Gülen hakkında bugüne kadar bir adım atmamış olması, Türk halkının ABD'ye ve ABD yönetimine bakışını olumsuz etkiliyor.

FETÖ terör örgütü, Türkiye aleyhine kullanılan bir maşa idi. FETÖ artık Türkiye aleyhine kullanışlı bir maşa olma vasfını kaybetmiştir. Bu Amerika için de başka ülkeler için de geçerlidir. Çünkü bu örgütün Türkiye ve Türk halkı nezdinde hiçbir karşılığı yoktur. O yüzden Türkiye üzerinden hesap yapanlar, hesaplarını bu örgüt vasıtasıyla ulaşacaklarını düşünüyorlarsa yanlış hesap yapıyorlar. Bu örgütün bütün ABD için de Avrupa ve başka ülkeler için de Türkiye'ye dönük kullanışlı bir maşa olma vasfı yoktur. Bundan sonra kullanmak isterlerse de kendi ellerini yakarlar, çünkü bu örgütün böyle bir şeyi var. Bu örgüt, Türkiye için sadece ulusal güvenlik tehdidi değil, bulunduğu tüm ülkeler için de ulusal güvenlik tehdididir. Amerika için de Avrupa için de. Amerikalıları okullarında eğiterek, onlara kendi ideolojisini vererek, onların Amerikan kamu yönetiminde görev almasını sağlayarak ve Türkiye'de 40 senede yaptığı devlet içine sızma ve o devletin sahibi olma politikasını bütün faaliyette bulunduğu ülkelerin hepsinde aynen uyguluyorlar. Yani ABD'de bu okullar vasıtasıyla aynı şeyi yapıyor başka ülkelerde de aynı şeyi yapıyor. Biz diyoruz ki bizim için büyük bir ulusal güvenlik tehdidi olan bu terör örgütü sizin için de aynen ulusal güvenlik tehdididir.

'AYNI İHANETİ ABD'YE YAPABİLİRLER'

ABD'de FETÖ'cüler, Türkçe olan isimlerini değiştiriyorlar. Hristiyan isimleri alıyorlar, başka isimler alıyorlar, oradaki tarikatlara Hristiyan grupların içerisine, Hristiyan olmuş o gruba girmiş kişiler olarak giriyorlar ve orada yer alıyorlar. Oralarda itibar kazanarak oralardan güç alarak kendi örgütlerine aktarmak istiyorlar. Bunun son zamanlarda sayısı bayağı arttı. Ben şimdi diyorum ki bu örgüte karşı siz Türkiye'nin yaşadığı tecrübelerden edindiği haklı uyarılarını dikkate almazsanız bu örgüt kendi milletine yaptığı ihanetin aynısını çok daha rahatlıkla size yapar. Kendi devletine kendi milletine ihanet edenler, Amerika'ya başka ülkelere niye ihanet etmesinler. ‘Yaa ben kontrol ediyorum' Kontrol edemezsiniz. Bunlar da biz Amerika'yı kontrol ediyoruz, Avrupa kontrol ediyoruz diye etrafta bunu anlatıyor. O zaman da tedbir almak Amerika için de Avrupa için kendi ulusal güvenlikleri için şarttır. Türkiye'nin dediklerine uymazlarsa, şimdi tebessüm edebilirler, bakan ne diyor diye, ama 15-20 sene sonra bugün Türkiye'nin aldığı tedbirlerden aynısını belki daha ağırını onlar almak zorunda kalacaklar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
Kendi de fetöcü olduğu için her şeyi bizden iyi biliyor tabi.Utanmazlık yapmayın yıllarca Fetö serefsizlerini tüm ısrarlarımıza rağmen korudunuz ki sende fetöcüsün şimid ayak yapmayın
sayın bozdağ hiç de kabahati başka yerlerde aramayın kimlerin muhterem hocasıydı feto toz kondurmuyordunuz muhterem hocanıza fetonun peşine takılanların çoğunun suçu zamanında muhteremhocam diyenlerdedir çünkü sizler referans oldunuz kendinizi hiçbir zaman aklayamazsınız
hiristiyan olduklarini anladinda fetocu olduklarini anlamadinimi bu milletin aklinla oynamayin kara cahiller fetoyu feto yapan akp iktidari
onları da mı kandıracaklarmış?
sizin adamlarınız sizdende onlardanda herşey beklenir
muhterem hocanızdı bir zamanlar ,utanmadan suçsuzluk halini aldınız. uatanacak yüzünüz var mı?
konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun arap.
SENİ GİDİ FETOCU SENİ. SİZDE HİÇ FETOCU YOK ÖYLEMİ.
işin gücün boş beleş konuşmak sen de hristiyan oldun demek ki en ön sıradaki fetöcü sensin bir film yaptınız filme koyunlaırnızı inandırdınız kendinizde innamaya çalışıyorsunuz abd ve darbe lafa bak hizaya gel
KANKİLERİNİZ HIRISTİYAN OLMUŞSA SİZ NEYİ BEKLİYONUZ? TÜRKİYE İYİ GELDİ GALİBA SİZE PARA VAR ARAZİ VAR İSTEDİĞİNİZİ ALIP İÇERİ ATIYONUZ İSTEDİĞİNİZİ BIRAKIYONUZ. HER GÜN ŞEHİT VAR AMA SİZİN SÜLALENİZE DAHİ BU KUTSAL ÖLÜM SİZE NASİP OLMUYOR AMA EN DERİN EN DÜRÜST MÜSLÜMAN SİZSİNİZ BURDA BİR TERSLİK VAR ALLAH SİZDEN NEDEN ŞEHİT ALARAK SİZİDE CENNETİN BAŞ KÖSESİNE ALMAYIŞININ SEBEBİ NEDİR ACABA.??
HİRİSTİYAN İSMİ YAHUDİ İSMİ YADA MÜSLÜMAN İSMİ YOKTUR.TÜRK İSMİ İNGİLİZ İSMİ YUNAN İSMİ VS . GİBİDİR.İSİMLER DİNDEN DEĞİL DİLDEN ALINIR.BUNU BİLMEYENİ AVUKAT.MİLLETVEKİLİ BAKAN YAPMIŞLAR.ÇOK ÜZÜCÜ.
bırsey dıyecegım sana bekır bozdag aynaya baktıgın zaman ne goruyorsun ve coluk cocugunun yuzune nasıl bakıyorsun? sen ve tum akepelıler
AAAA FİRAVUN KONUŞMUŞ...
utanmaz arsız varlık
ben şahsen soruyorum sayın olmayan adaletin bakanına : vicdanınız varmı ??
BENCE HİRİSTİYANLAR DAHA HAYSİYETL ŞEREFLİ İNSANLAR HANGİSİ DEVLETİNE BU YAPILANLARI YAPTIYSA HAİNLİK YAPTIYSA GÖSTERİN AYRICA HİRİSTİYAN OLAN MÜŞTERİM VAR DAHA GÜVENİLİ DAHA DÜRÜST İNSANLAR ASLA YALAN SÖYLEMEZLER ASLA HAİNLİK DÜŞÜNMEZLER BEN ONLARI GÖRÜNCE YAŞADIGIM İSLAMDAN UTANIYORUM KEŞKE BİZLERDE HİRİSTİYANLAR KADAR DÜRÜSTONURLU VATAN SEVER MEDENİ OLMASINI BİLSEYDİK BU DURUMLAR YAŞANMAZDI AYRİYETEN YILLARCA BİRLİKTE HAREKET ETTİNİZ YENİMİ ANLADINIZ DESEK BİLEREK ANLAŞARAK BERABER DEGİLMİYDİNİZ BİRDEN ARANIZ AÇILDI OLANLAR OLDU
Bu nasıl bır adelet bakanlıgıı develete adelet olmadıgını bırakmadıgınız geyet ıyı bılıyorsunuz sımdı saga sola çamurunu sıcratma bekır bozdag devlette adelet olsaydı ılk yargılanalardan bıırıde sen olurdun fetoculukten amagrıbanları ıcerı tıkmak kolay fettöyu yerlere göklere sız sıgdıramıyorsunuz önce basınızdan bakını ıcınıze bakın partınızde en az 150 200 fötecu var nıye sagda solda arıyorsunuz hayır dyenler sızın gözunuzde terörist fettöcu sımdıde adelet için yuruyenlere gettöcü damgası vurmaya calısıyorsunuz yazık bıde adelet bakanısın
bunda gündemi sarsacak ne var ki..? vatan haini olduktan sonra ha hristiyan olmuşsun ha müslüman.. ne farkeder.?
hadi oradan, kız
Herşey beklenir bu sümüklü meczubun pisliklerinden..
249 insan öldü-1000 üzerinde gazi var. ama AKP Hükümeti Fetonun siyasi ayağının araştırılmasını istemiyor YEZİD den bir farkınız yok.
Hoca efendiye kefilim lafın hiç aklımdan çıkmıyor bakan bey....
Sende değiştir ne de olsa sende fetocusun hani bir zamanlar çok övüyordun ya
Zamanında fettullah güleni yere göğe sığdıramayan insan şimdi nasıl bunları söyleyecek yüz buluyor.Vallahi billahi pes.
la oğlum onların nerden geldikleri belli bunu en iyi siz bilirsiniz onları överken ne olduklarını biliyordunuz kandırıldım ayaklarını belli bir kesime yedirirsiniz
ne oldu senin idolüne :))) ulan varya ölüp gideceğiz bu kadar kıvırmayın...... bari susun yaaa
eyyyy bozdağ ciden çok ağır kelimelere layıksın. o sözleri söylemek bile sana lütüf. ne yazıkki kendini iyi göstermeyi başarıyorsun.
İşte buna gülünür ahaha
Sanki kendileri Müslüman.Ulan bir kafire biat ediyorsunuz karaktersiz din düşmanları.Güzel dinimizi ne hale soktunuz hala hala akkaşıkları oynuyorsunuz.Yazıklar olsun size
Bu adama birileri bir şeyler içiriyor olmalı.
YALANCILIĞINIZ AYYUKA ÇIKTI. KİMSEYİ KANDIRAMAZSINIZ, GEÇTİ O GÜNLER.
abd tarihinde darbe yok ne saçmalıyosun bekir hepiniz suçlusunuz bu hainlele iş birliği yaptınız zamanında,, uydurma balyoz davasında aziz yıldırıma şike kumpasında sesiniz çıkmadı kör sağır dilsiz oldunuz haa işinize geldi çıktınız kameralara bazende o kumpas davaların hakimi savcısı oldunuz bir iftira uğruna suçsuz kahrından ölen çike çekenlerin vebali var üstünüzde şimdi fetöyü vaktiyle bilmiyormuş gibi masumu oynamayın , unutma kimse YAŞATTIĞINI YAŞAMADAN ÖLMEZ;;
AYNI SENİN GİBİ HRİSTİYAN OLUYORLARR..
SAKALLI PAPAZLAR...
MEMLEKETİMİN HALİ AMERİKYA DA AKIL VERİYORUZ.KENDİMİZİ FETODAN KURTARDIKDA ABD KALDI
Komedyen olma şansı yüksek :))
Doğruya en büyük müslüman sizlersiniz. Allah tan şu asıl hırıstiyanlar müslüman olursa o zaman işte işimiz öbür dünyada zor.
Sizin gibi Müslüman olmaktansa Hristiyan olmayı Tercih etmişler demekki
sayın bakanım fetö için o övgü dolu sözleri hala sosyal medyada sen ne düşünüyorsın sende din değiştirip hırıstiyan olacanmı
Geçen Bozdağ ve diğerleri nin fethullah için övgü dolu sözleri olduğu videolardan seyrettim, cemaatin yapılanması için boyle bir şey olabilir mi , ihtimal yok hocamız diye diye bitiremiyordu,
Diğer Haberler