CHP'li Akaydın: Benim tanıdığım Abdullah Gül, Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abdullah Gül'ü aday göstereceği iddialarına ilişkin, "Kesinlikle karşıyım. Benim tanıdığım Abdullah Gül, 1994'te Recep Tayyip Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır. Üniversiteleri de FETÖ'cü rektörlerle dolduran, canlı örnek beni çizen adam" dedi.

CHP'li Akaydın: Benim tanıdığım Abdullah Gül, Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, partisinin Manavgat ilçe örgütünü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Akaydın, bu haftadan itibaren kendisini bir konunun tedirgin etmeye başladığını belirterek şöyle dedi:

"Türkiye'de CHP başkanlık için aday gösterirse başarılı olmayabilir Tayyip bey karşısında, acaba sağ tarafı daha iyi kucaklayan bir aday mı göstersek' gibi bir kamuoyu oluştu. Burada da adı geçen kişi Abdullah Gül, biliyorsunuz. Kesinlikle karşıyım. Bunu ifade ediyorum. Benim tanıdığım Abdullah Gül, 1994'te Recep Tayyip Erdoğan ile Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır. Üniversiteleri de FETÖ'cü rektörlerle dolduran, canlı örnek beni çizen adam. Ve şu an Abdullah Gül'ün atadığı rektörlerden 4-5'i FETÖ'den içeridedir. Bunu açık açık beyan ediyorum."

'EKMELEDDİN KONUSUNDA HATALI POLİTİKA YAPTIK'

Önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesinin de yanlış olduğunu kaydeden Mustafa Akaydın, şöyle devam etti:

"Genel başkanımızı korumak için hiçbir zaman dokundurmadığımız halde Ekmeleddin konusunda da bence hatalı bir politika yaptık, yanlıştı. Ama tabii ki parti içinde kapattık, bunun üzerine hiç gitmedik. İnşallah böyle bir yanlış yapmadan bir süreç geçiririz. Bu benim düşüncem. Genel merkezi bağlayan bir düşünce değil. Birçok CHP'linin de düşüncesinin bu olduğundan eminim." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
lan bi dediğiniz diğerini tutmuyo.. Şimdi Engin Altay ın dediği gibi "Vicdanların sesi" mi oldu Yoksa Antalya belediye Başkanlığı sırasında , En Büyük İcraati "BİRA FESTİVALİ" düzenlemek olan bu Antalya vekilin söylediklerimi)) en doğrusunu Reis söyledi
@palermo544 antalyada pece festivalimi yapsaydı
Bu konuşan şahıs Antalya Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Antalyaya kalıcı tek bir eser yapmışmı onu sormak lazım senin bir icratın yokki üniversiteye rektör olsan neolur ne faydan olur hiç yoksa R.T.E ,ın Türkiye için yaptığı bir çok eser var.
@2007ahmet Fetö'ye ne istedilerse vermek, Pkk dokunmayın talimatı vermek, Suriye'ye girip 5 milyon Suriyeli'yi başımıza sarmak, Abd ile Pyd nin ekmeğini yağlamak hakikaten Kalıcı çok eser bıraktı.
@palermo544 Beğenmediysen bld. başk. Seçmezsin. Belki bira festivalinde para toplayıp cami yaptıracaktı..hani rüşvet paralarıyla cami yaptırma falan o bakımdan hemen günahını alma.
@palermo544 Okuduğunu bir anlasan ne güzel yazarsın,Engin Altay Gülün vicdanların sesi oldu demesinden onu aday yapacağız mı anladın? bozuk saat bile günde bir defa doğru gösterirken gül ün 20 senede bir defa doğru konuşmuş olması onu CHP nin adayı yapabilirmi? akp tek tek kendi adamlarını çöpe atıyor sonuçta akp de anap,ap,dyp gibi çöpe atılacak.
@hasananbar çöpe atılan chp ye verilen oylar yazık bunlar muhalefetide bilmiyor amaçları sadece turkıyeyı karıştıracak yeni bir polemik arıyorlar başka değil
@palermo544 akdeniz üniversitesi tıp fakültesi de akaydın döneminde parladı organ naklinde sayılı tıp fakülteleri arasında
@genc.a SEN DEDİKLERENE İNANIYORMUSUN YAZIK YAZIDIKLARINIZA BAKIN ÖNCE
@2007ahmet EN BÜYÜK ESERİ 17 25 ARALIK
kesinlikle KATILIYORUM..15 TEMMUZ FETO İÇİ KAPISMA GİBİ VE HALA DEVAM EDİYOR..İKTİDAR SAVASI SANKİ..İKİSİNİNDE GELDİGİ YER BELLİ
@cahitcihat ikisi fetöyü inkar etmiyor ama suankı partı yanı muhalefet fötönün kapı kulluğunu yapıyor
HELAL İŞTE BU GÜL BİR OYUN DUR SENARYO DUR BOP PROJENİN BASILIR ERDOĞAN'A LA BIRLIKTE
Türkiyede bira festivali düzenleyen 70li yıllarda solcuların üniversiteye soktuğu sözde sosyalist özde kapitalist boş bir zevat Üniversitede rektör olduğu dönemde bir tane sağ görüşlü akademisyeni kapıdan içeriye sokmayan klasik chp zihniyetli demokrat rektör(!)
size ne ya size neeeee.su adımlara bak ya nasılda tutustular hahshaahahahaha eheheheheheh
Bitik Chp
nefretimsin chp
Chp,liler Camur siyasetini birakip cözüm siyaseti üretmedikce sittin sene basari gösteremezler,Millet aptal degil böyle sacma ithamlara prim versin.
Adama bakarım adam mı?lafa bakarım laf mı diye
SIZ kanmassiniz saygi hürmet yok hocaya haciya din iman yok biz de büyük kücük saygi görür yönünüz bati kibleniz taksim yok kandirilmadik kanmadik hikayesi tutmaz
biracı sen sus be sen belediyenin parası ile bira festivalı yaparsın şimdi de yapsana bira festivali kendi cebinden
İddia sahibine bakmak lazım. Gerisi size kalmış.
Bu milletin aklıyla oyun oynamayın adamın tipi ben fetocuyum diye bağırıyor hicbiryerden aday olamaz olsa bile seçilemez bu millet keriz değil
ekmeleddin hatasına bu sefer gül ile düşüyorlar . azıcık kafa ya yazık ülke kimlere kalmış .
akaydın'ın saman bulamayıp ot yediğinden başı ağrıyorda yine ne dediğini bilmiyor. biraz tuz yalatsınlar iyi gelir.
@enverfiliz ---Kullandığın kelimelerden utanman lazım, edep yahu edep.
BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, BİR DE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE?
YORUM YAPAN COBRA.KRAL KARDEŞ EVET HAKLISIN BU BEY SEÇİLMİŞ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIYKEN BİRA FESTİVALLERİ YAPIYOR EN TEMEL SOSYAL GÖREVİNİ İFA EDİYOR PEKİ KARDEŞ SEÇİLMİŞ DİĞER BELEDİYE BÜYÜKŞEHİR VE ŞEHİR BAŞKANLARIMIZ EN TEMEL SOSYAL VAZİFE OLARAK NE YAPTILAR NE YAPIYORLAR ACABA HİÇ MERAK EDİP SORDUNUZ MU ÇAKMA İHALELER YANDAŞLAR KANDAŞLAR İMAR RANTLARI GÖREVLERİNİ HİÇ İHMAL ETMİYORLAR HA SOSYAL GÖREVLERİ ARASINDA SPOR KULÜBÜ ADI ALTINDA EVLADÜ İYALLERİNE ONLARIN SAZ ARKADAŞLARINA ŞEHİRLERİN HAFRİYAT GELİRLERİ OTOPARK GELİRLERİ İÇ EDİLEREK SOSYAL HİZMETKİ ARASIRA CAMİ KURANKURSU
@cumhurbveli ---Sizce yazdıklarınızı,ı Cobra Kral dediğiniz zat anladımı, hiç sanmıyorum, eğer TÜRKİYE gündemine hakim biri olsaydı, o yorumunu yazmazdı, Bu ve bunun gibiler söylenenlere körü kürüne inanan, balıklama atlayan, beyin süzgeçlerinden geçirmeyen kişiler, bilgine.
chp daha tercübelidir kapı beklemede ikdidar olmak için başbakanlık kapısında 50 senedir bekliyor onu görmüyor
ekmeleddin beyin nesi var gayet adam gibi adam .gül mü yoksa ekmeleddin mi dense cevabım ekmeleddin olurdu.beyaz sarayın kapısında kapıcılık yapan biri benim başkanım olamaz.
Sana yemek yemek düşer anladıysan.!
Bu chp vekilleri kadar zeka özürlü insanlar yok bunları özelmi seçiyorlar.Çıkıp bi laf söylüyorlar ortalığı batırıyor sizden siyasetci felan olmaz siz bu kafayla 1000 yıl geçse iktidar olamazsınız.Politikanın p sinden anlamıyorsunuz.Sadece akp nin ekmeğine yağla bal sürüyorsunuz.
Buda Buluttan nem, doğrudan yanlış çıkaran varlıklardan.
Hiç hoş olmamış.Daha etik cümleler kullanılabilirdi.
Diğer Haberler