FETÖ'den tutuklanan kaymakam Kadir Güntepe ile ilgili yeni gelişme

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında eski kaymakam Kadir Güntepe hakkında hazırlanan iddianamede, Güntepe'nin telefon görüşmelerinin yer aldığı HTS kayıtlarını araştırdığı belirtildi. Güntepe'nin iddianamedeki ifadesinde 2008 yılında KPSS'ye girdiğini ve PTT gişe memurluğunu kazandığını daha sonra istifa edip 3 ay sonra kaymakamlık sınavına girerek kazandığını kaydetti.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu'nca, FETÖ'nün "mülkiye yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında "terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen eski Beytüşşebap Kaymakamı tutuklu sanık Kadir Güntepe hakkında hazırlanan 38 sayfalık iddianame, 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi

Örgütün gizli haberleşme programı ByLcok kullandığı belirtilen Güntepe'nin, mahkeme kararıyla telefonlarının dinlendiği ve sanığın 24 Aralık 2016 tarihinde kullandığı hattın müşteri hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının mahkeme kararıyla alınıp alınmadığını ve ne kadar süre geriye doğru alındığına yönelik sorular sorduğu bilgisine yer verildi.

Kayıtların 2014 yılından itibaren alındığını öğrenen Güntepe'nin bu kayıtları e-mail adresine gönderilmesini istediği kaydedilen iddianamede, şöyle denildi:

"HTS analiz tutanağı ile Hüseyin Özyurt'un (kaymakamlar imamı) kullandığı hat ile şüpheli Kadir Güntepe'nin 17 Mart 2013-30 Mart 2014 tarihleri arasında toplam 33 kez arayan-aranan kaydının olduğu tespit edildi. Bu görüşmelerden 14'ünün Kadir Güntepe tarafından, 8'inin Hüseyin Özyurt tarafından, kalan 11'inin ise ise mesajlaşma olduğu tespit edildi."

PTT MEMURLUĞUNDAN KAYMAKAMLIĞA

Güntepe'nin iddianamedeki ifadesinde 2008 yılında KPSS'ye girdiğini ve PTT gişe memurluğunu kazandığını daha sonra istifa edip 3 ay sonra kaymakamlık sınavına girerek kazandığını kaydetti.

  1. dönem kaymakam olduğunu belirten Güntepe, "Eşimle 2010 yılının sonlarında tanıştım. Bizi, lise yıllarında tanıştığım soy ismini hatırlamadığım Mehmet isimli arkadaşım tanıştırdı. Eşim dershanede öğretmendi. Bu iş yerinin FETÖ'yle iltisakını sonradan öğrendim. Eşim, kendi isteğiyle istifa etmişti." dedi.

Güntepe, ByLock programı yüklemediğini, Viber ve Tango programlarını kullandığını, terör örgütü FETÖ'yle bir bağlantısının olmadığını öne sürdü.

İddianamede, Güntepe'nin örgütün sözde "kaymakamlar imamı" tutuklu sanık Hüseyin Özyurt'la 33 kez görüştüğü bilgisi yer aldı.

Bu görüşmenin 14'ünün sanık tarafından, 8'inin ise Özyurt'un tarafından gerçekleştirildiği kaydedilen iddianamede, ikilinin 11 kez de mesajlaştığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
MEMLEKETE BAK PTT GİŞE MEMURU KAYMAKAM OLUP MEMLEKET YÖNETİYOR..HAYVANAT BAHÇESİ MUDURLERİ MİLLETVEKİLİ OLUYOR SONRA AKP TURKİYESİ DENDİGİNDE BOZULUNUYOR..BOYLE VASIFSIZ İNSANLAR TARAFINDAN YÖNETİLMEYE BAYILIYOR BAZILARI
@cahitcihat Kamu yönetimi ve Hukuk Fakültesi mezunları kaymakamlık sınavına katılabiliyor.Zorlu bir sınav.Mülakatı da sert.İyi hazırlanmak gerekiyor.Paralelini meridyenini bilmem ama işleyiş bu şekilde.
Ben 6 aydır işsizim B sınıfı Ehliyetim var pilot olabilirmiyim
@aleyko69 SENDEN BİR BOK OLMAZ
@ahmetyildiz1071 yazık öylede deme laaa..
Sen bence kamyon şoförlüğü sinavlarina hazirlan
buna izin verenlere ne demeli ? hadi izin vermediniz.. nasıl bir sistemdir ki bu haberiniz olmuyor? yıllardır kendi adamlarınızı yerleştirdiniz.. 92 puan alıp yerleşemeyenlerin hakkını kim ödeyecek ? yazıklar olsun
BUNU MEMURLUKTAN ALIP KAYMAKAM YAPAN HAINLER KIM HER ISTENILENI VEREN BAS FETOCULAR NEREDE??
Olabilir biri memur diye kaymakam olmazmı adam bitirmiş okulunu hakkı varmıs kazanmış olmuş.Tayip Erdoğanda belediyede su sayacı okuyormus zamanında simdi padişah olma yolunda..
@mehmet_1985_mrvus yavrum sen daha çocuksun 16 yıl önce sen top peşinde ve parklarda oynadıgından o dönemleri anlaşılan pek hatırlamıyorsun .... keşke elimizde bir sihirli degnek olsada o dönemleri şöyle bir 6 ay yaşatsak ta size sonra o padişah olma yolunda dedigin insana bak nasıl sarılıyorsun ..
@mehmet_1985_mrvus yol yoktu değil mi . köprü yoktu bir de :) türkiye ne hale geldi umurunuzda değil. Eğitim nerede umurunuzda değil. hastahane köşelerinde sıra beklemek yoook diyee atıp tutuyorsunuz. cildiyeciye gideceğim 4 günden önce randevu alamıyorum. değişen şu eskiden sabahtan girip akşama kadar da sıra beklenirdi. şimdi 4-5 gün evde bekliyoruz. o da teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişmesiyle oldu. yani elin gavuru yaptı bizde kullanıyoruz. bilim ,teknoloji, sanayi yerle bir oldu. 16 yıl önce devletin elindeki bütün kurumlar şu anda kimin olduğu belli değil. o paralar nerede?
Kul hakkı diyince geri çekilip sonra Fetöşe evladınızı verin hazır iş veriyor önceden iş sahibi olur evladınız diyen ya.şaklar yüzünüz kızarıyor mu acaba merak ediyorum.....Çok kişinin rıskını yediniz umarım kendi tükmüğünüzde boğulursunuz......
NE VAR BUNDA BUNU HERKEZ YAPIYOR KAZANDIĞI BÖLÜMÜ İŞİ DEĞİŞTİREN YÜZBİNLERCE İNSAN VAR YUH
beter olun lan..cehalete kılıf bulmak çok basit zaten..millet öyle istiyo de olsun bitsin..hakkettiğin gibi yönetiliyorsun be güzel..iş değiştirmiyo zibidi makam değiştiriyo hem de tezgâhla...yok abi ya harbi beter olun ya!! koyim o kafaya bi odun!
AYAKLARI BAŞ YAPAN ZİHNİYET SONUNDA BU ZİHNİYET YÜZÜNDEN VURULDU
Hakan fidan da sonuçta astsubaylıktan terfi alarak buralara gelmiş biri..
Bylock işi arapsaçı iş.Amma esas AKP bunu arapsaçı yaptı.AKP kendi pisliklerini örtmek için bunu kullanıyor kanaati hakim toplumda.
akpnin kaymakamı = cemaatin kaymakamı
vatan haınları
Bu işler 2002 den bu yana kesintisiz sürüyor, bugün savcı hakim olarak atananlara dikkat edin fetöyü bahane edip retöcüleri kritik yerlere getiriyorlar, mesela tubitak müdürlüğü, isviçredeki imam konsolos, konsolosluktaki imame yenge vb
Ne oldu kadir efendi,Beytüşşebap ta kendini Kral görüp ona buna efeleniyordun,keser döner sap döner gün gelir hesap döner.Nooldum demememli noolucam demeli.
Diğer Haberler