Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden ayrıca yağışların, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşları uyardı.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/asya/turkiye/istanbul?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_havadurumu_header)

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Doğu karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve dogusu ile öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Mersin, Çankırı, Adana'nın iç kesimleri ve Ankara'nın kuzey çevreleri (Kazan, Kızılcahamam, Çamlıca ve Güdül) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Ege kıyılarında 2 ila 4 derece azalacak. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve doğu yönlerden yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, ani su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklıkları; yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(30)

ANKARA: Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu, kuzey çevreleri (Kazan, Kızılcahamam, Çamlıdere ve Güdül) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(36)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(32)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(32)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.(24)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu.(37)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mersin ve Adana'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Çankırı ve Ankara'nın kuzey çevreleri (Kazan, Kızılcahamam, Çamlıdere ve Güdül) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu, Bolu, Karabük, Kastamonu, akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane, Artvin, Bayburt ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve dogusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Van, Hakkari, Bitlis, Şırnak)aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
başkalarının antalya daki 5 yıldızlı otellerde...geceleri sibel can la ebru gündeş le süslenmiş tatil anılarını...tembellik yaparak nasıl yorulduklarını...havuzdan denize denizden yemek için koşuşturmalarını...3 ay imkanım olsa asla evi hatırlamazdım gibisinden...dinlemek...ağzının suyunu akıta akıta...bu sıcak havalarda...isyan katsayımızı yükseltmiyor değil...
ülkenin en BÜYÜK SICAKLIĞI..ŞEREFSİZLERİN VE BÖLÜCÜLERİN BU MİLLETTEN ALDIĞI VERGİLERLE MAAŞLARININ ÖDENMESİNE KARŞILIK..HAİNLİKLERİNİ GÖSTERMELERİDİR....YANİ ÖZERKLİK İLANI DENEN SAÇMALIKTIR..AMA SONUÇTA BUNU İLAN EDEBİLECEK CÜRETİ BULDULAR..HEM AKP DEN ,HEM ASKERDEN,HEM CHP-MHP DEN ,,MİLLET ZATEN İSTİKRAR PEŞİNDEYKEN,CEBİNDE PARASI OLMADIĞI HALDE..İSTİKRARINIZIN İÇİNE...................
En iyisi evden çıkmayın dinlenin ya da uyuyun :)
E bi zahmet sıcak olsun hava temmuz bitio daa dogru dürüst sıcak görmedik. Yaz geç kaldı bu sene kışda geç kalır heralde..
RAMAZAN AYI DA GELIYOR EVE KLIMA TAKRIMANIN ZAMANI GELDİ. YOKSA BU SICAKLIKLARDA UYKU UYUYACAMIYCAZ
Diğer Haberler