Netanyahu’dan İran halkına mesaj

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İran'a halkına yönelik mesajında "Biz sizin dostunuzuz, düşmanınız değil" dedi.

Netanyahu’dan İran halkına mesaj

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İran halkına yönelik bir mesaj yayınladı. İngilizce yaptığı konuşması Farsça alt yazıyla yayınlanan Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump ile İran rejimini nasıl karşılayacağını konuşacağını belirtti.

"TEOKRATİK TİRANLIK TARAFINDAN ESİR ALINDINIZ"

Son dönemlerde İran rejimine yönelik konuşmalar gerçekleştirdiğini ancak İran halkıyla ilgili konuşmadığını bildiren Netanyahu, "Umarım bu mesajım genç yaşlı, kadın erkek tüm İran halkına ulaşır. Korkusuz yaşamak istediğinizi biliyorum. Özgürce konuşmak istediğinizi biliyorum. Gururlu bir tarihiniz var. Zengin bir kültürünüz var. Teokratik tiranlık tarafından esir alındınız. İran, bir kez daha sınırlar olmadan ilerleyebilirsiniz. Ancak bugün rejim sizi kontrol altına almaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

"HER ZAMAN İRAN HALKI İLE İRAN REJİMİ ARASINDA AYRIM YAPTIK"

"2009 yılında genç insanların Tahran sokaklarında öldürülmesini ve Nida Sultan'ın kaldırımda son nefesini vermesini asla unutmayacağım” diyen Netanyahu, "Rejim, günlük olarak İsrail'in yıkım çağrısında bulunarak aramızdaki düşmanlığı aşılamayı umuyor. Bu doğru değil. Biz sizin dostunuzuz, düşmanınız değil. Her zaman İran halkı ile İran rejimi arasında ayrım yaptık” ifadelerini kullandı.

Netanyahu açıklamalarını şu şekilde tamamladı: "Rejim zalim, insanlar değil. Rejim agresif, insanlar samimi. İsrailliler ile İranlıların bir kez daha Tahran ile İsfahan'ı, Tel Aviv ile Kudüs'ü özgürce ziyaret ettiği günlerin özlemini çekiyorum. Fanatikler kazanmamalı. Halklarımız daha barışçıl ve umut dolu gelecek için birlikte çalışabilir. Terörü mağlup etmeliyiz ve özgürlüğün ve dostluğun kazandığından emin olmalıyız.”

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
iranında altınına dinamit koyuyorlar.
SIRA İRANA GELDİ DEMEKKİ. İNŞALLAH DİĞERLERİNİN GELDİĞİ OYUNA GELMEZLER DİCEM AMA BENCE GELECEKLER. İRANDA İÇ SAVAŞ ÇIKACAK YİNE CANLAR GİDECEK YİNE ÖLÜMLER ÖLÜMLER VE ÜLKEDEN KAÇMALAR TÜRKİYEYE SIĞINMALAR BAŞLAYACAK. SONRA MİLYONLARCA İRANLI ÜLKEMİZE GELECEK VE SAĞDA SOLDA CANLI BOMBALAR PATLAYACAK İŞİN ÖZÜ YİNE OLAN BİZE OLACAK HER ZAMANKİ GİBİ.
her halde dost olurlar israil den sonra dünya üzerinde en çok yahudi iranda yaşıyor.
Ne dokunaklı konuşuyor değil mi Gençlerin ölümünden bahsediyor, Filistn'de minicik bebekleri kendileri katletmemiş gibi Özgürlkten bahsediyor, Gazze'nin etrafına sur çekip bölgeyi hapisaneye çevirmemişler gibi Umut dolu bir geleckten bahsediyor, Ortadoğu'da terör örgütleri yaratıp dünyya İslam düşmanlğı yaymaya çalışmyorlarmş gibi İsfahan'dan Tel Aviv'e huzur içinde seyahatten bahsediyr ama kendi yurdunda insanlar Gazze’den Batı Şeria’ya bile gidemyor! Şimdi kalkmış bir de barıştn bahsden şu siyonist yahudiye bakın hele.. Senin ağzndan çıkacak endoğru dört kelime: “Yurtta fitne,cihanda fitne!"
bölgedeki güçlü ulus devletler, israilin gerek güvenliği ,gerekse yahudiliğin başka dinin varlığını kabul etmemesi yüzünden problem görmekteler.Bölgedeki ABD çıkarları ,sömürücülüğü iki ülkenin komsettine uyduğundan çıkar birlikteliği ilkelerinden vaz geçmeyecekler.iran ve türkiye,diğer güç arabistan bölgedeki siyasi güç dengelerini kontrol altına almalı ve kendi aralarında çıkar çatışmasından uzak kalmalılar.
Diğer Haberler