Oy pusulaları askeri helikopterle taşındı

Siirt ve Diyarbakır'da güvenlik gerekçesiyle bazı yerleşim yerlerine seçim görevlileri ve içinde oy pusulaları bulunan torbalar askeri helikopterle taşındı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), anayasa değişikliği halk oylamasında vatandaşların oy kullanması için seçim ve sandık güvenliği kapsamında bazı yerleşim bölgelerine oy pusulalarını helikopterle götürdü.

Oy pusulaları askeri helikopterle taşındı

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sorumluluk alanındaki Lice, Hani, Dicle ilçeleri için Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığından havalanan askeri helikopterler seçim görevlileri ve içerisinde oy pusulaları bulunan torbaları ilçe merkezlerinden aldı.

Güvenlik gerekçesiyle helikopterle Lice'nin Üçdamlar, Tepe ve Kayacık, Hani'nin Topçular, Dicle'nin de Yokuşlu mahallesine 89 sandık ile seçim görevlileri götürüldü.

Görevlilerin, yapılacak oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından yine helikopterle alınıp ilçe merkezlerindeki ilçe seçim kurulu başkanlıklarına bırakılacağı bildirildi.

Amaç sandık güvenliği

Siirt'te, güvenlik gerekçesiyle bazı yerleşim yerlerine seçim görevlileri ve içinde oy pusulası bulunan torbalar askeri helikopterle taşındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), anayasa değişikliği halk oylamasında vatandaşların oy kullanması amacıyla seçim ve sandık güvenliği kapsamında bazı yerleşim bölgelerine oy pusulalarını helikopterle götürdü.

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığından, sorumluluk alanındaki Eruh, Pervari ve Şirvan ilçeleri için havalanan askeri helikopter, ilçe merkezlerinden seçim görevlileri ve içinde oy pusulaları bulunan torbaları aldı.

Seçim görevlileri ve oy pusulaları, güvenlik gerekçesiyle söz konusu 3 ilçedeki 61 yerleşim yerine helikopterle götürüldü.

Görevlilerin, yapılacak oy kullanma işlemi sonrasında helikopterle alınıp ilçe merkezlerindeki ilçe seçim kurulu başkanlıklarına bırakılacağı bildirildi.

Ayrıca ilçelere, güvenlik amacıyla polis helikopterleriyle İl Emniyet Müdürlüğü Polis Özel Harekat timleri de sevk edildi.

Seçim torbaları sandık görevlilerine dağıtıldı

'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişikliği referandumu için hazırlanan seçim torbaları, İzmir'de sandık görevlilerine teslim edildi.

İzmir Kültürpark içindeki 4 No'lu Hol'de hazırlanan seçim torbaları, saat 05.00 itibariyle sandık görevlilerine verilmeye başlandı. İçerisinde oy pusulası, zarf, sandık mührü, tercih mührü, tutanaklar gibi malzemeler olan seçim torbaları, 9 bin 32 sandık için hazırlandı.

3 milyon 101 bin 862 seçmenin sandığa gideceği İzmir'de, oy verme işlemenin sona ermesinin ardından torbalar yine aynı holde bulunan İl Seçim Kurulu'na teslim edilecek.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
vatan ve milletimin için hangi sonuç iyi ise hak teala onu nasip etsin.
bu memleketin insanı iyiyi kötüyü bilmiyorsa Hak ne yapsın. Kuranda yazmış Firavunları ,nemrutları
@korkan1970 kendi milletine guvenmeyecek kadar kansizsiniz . Turk solu omurgasizdir
Bundan sonra Allah kötüye ve kötüye fırsat verenlere fırsat vermesin ülkemiz bu karanlıktan bir an önce çıkar insallah
bari her oy pusulasinin basinda bir chp lide olsun tayyibin yandaslari sonra oy pusulalarini degistirmesin ben bu secimde her turlu hileyi bekliyorum
HANGISI VATANIMIZ VE MILLETIMI iCIN HAYIRLI ISE ALLAH ONU YAPSIN
Allah Türk'ü ve askerini korusun.
Diğer Haberler