Özal’ın Deniz Gezmiş mektubu

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamından 4 hafta önce kaleme aldığı mektupta “Acıyıp bir şans daha vermeyelim” dediği ortaya çıktı.

Özal’ın Deniz Gezmiş mektubu
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamından 40. yılında eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yazdığı bir mektup ortaya çıktı.
[ ****](http://haber.mynet.com/artik-vaktim-olmayacak-629176-guncel/)
Özal, mektubunda "üç fidan" için "Acıyıp bir şans daha vermeyelim" diyor.
“Delikanlım” isimli bir belgesel hazırlayan Can Dündar, mektupla ilgili detayı Milliyet gazetesindeki köşesinde yazdı.
O dönemde DPT müsteşarlığından ayrılan Turgut Özal, Dünya Bankası’nda danışmanlık yapmak için ABD’ye gitmişti.
Özal’ın ABD’den gönderdiği mektup, idamdan 4 hafta önce Tercüman gazetesinin 2. sayfasında Ahmet Kabaklı’nın köşesinde yayınlandı.
Turgut Özal, mektubunda o günlerde Washington Post’ta Boğaz Köprüsü’nü öven bir makalenin yayımlandığından söz ediyor ve köprünün Türkiye’deki solcular tarafından nasıl “tenkitlere maruz kaldığını” hatırlatıyordu.
Mektup şöyle devam ediyordu:
“Muhterem Ahmet beyefendi,
Teknik Üniversite duvarlarına, bir tarafa köprü karikatürü, diğer tarafa da 6. Filo’yu koyarak ‘Köprü ve bekçisi’ diyen komünistlerin, aslında neyin peşinde oldukları bugün daha iyi anlaşılmıyor mu?
Bir senelik bir Örfi İdare, bütün melanet ve hıyanetlerini meydana çıkardığı gibi, Türkiye’nin kalkınması için sarf edilen insanüstü gayretlere yapılan insafsız hücumların kasti hüviyetlerini de ortaya çıkarmıştır. Zaman, muhakkak durumu daha iyi gösterecektir.
Fakat bir endişem var:
Tarihten, tecrübeden ders alacak mıyız, yoksa sözde bir acıma duygusu ile karıştırılan, aslında maksatlı birtakım oyunlara alet olarak Türkiye’yi yıkmak isteyenlere bir şans daha mı vereceğiz?
Türkiye hiçbir zaman komünist olmayacaktır, ama kalkınma yolunda kaybettiğimiz zamanları geri getirmenin mümkün olmamasından korkuyorum.”
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 148 yorum
Doğru söylemiş sayın Özal bunlara iyiylik yapmaya gelmez besla kargayı oysun gözünü ,iyilikten maraz doğar ... doğru söze okey denir.
NE BESLEDİNKİ KONUŞUYORSUN 6.NCI FİLOYU SAVUNANLAR KİMDİ BİLİYORMUSUN KOMÜNİZİMLE MÜCADELE DERNEĞİ DİYE BİR DERNEK ERZURUM VE DİYARBAKIR BAŞKANLARINI Bİ ARAŞTIR. AMERİKAN FİLOLARINI KORUYAN VE KANLI PAZAR DİYE SOLCULARI YAKANLAR KİMDİ Bİ DAHA BAK. YANİ SENİNKİNİN HOCALARI SENDEN BAŞKA NE BEKLENEBİLİRKİ.
Özalın sonunuda gördük kardeş.
sadece düşünceleri emperyalizt güçleri rahatsız ettiği için onlarca genci astı bu menderesci-özalcı-tayyipci zihniyet. ama yine bu aynı zihniyet 10 yıldır 40 bin kişinin katilini krallar gibi besliyor imralı adasında.... yazıklar olsun !
ÇOK DOĞRU DEMİŞ...ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK...ŞEYTANIN GRUBU KOMİNİSTLER HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMAYACAKLARDIR.
sizler çok zayıf insanlarsınız size cevap vermek bile gereksiz ama bu insanlar sırf hakkını aradığı için fişlendiler iftiralar atıldı sizin gibi cahil insanların çok olduğu bu memlekette yobazlık bitmez okuyun bilin araştırın ondan sonra insanlar hakkında konuşun.belki ufak tefek suçları vardır ama bunun sonu idam olamaz Allah ın verdiği canı Allah tan başkası alamaz..
iyi yapıldı.Bu adam halkların kardeşliği adı altında kürdistanın kurulabileceğini söyleyen birisi.
özal haklı.. sovyet rus hayranı komunist haınler ile abd usagı ulkucu fasıstlerın hepsını gebertmek gerekıyordu ama bunu abd gudumlu pasalar degıl istikrarlı bır iktidar yapmalıydı. yapılan dogru yapanlar yanlıs...
burada yorum yazan cahil kardeşlerim bu fidanların savunduğu şuydu bu ülke kendi halkı meclisi ve seçilmiş başbakanı tarafından yönetilmelidir bu güne bakalım amerika baskı ile küreciğe radar koyup senin din kardeşlerinle aranı açıyor körfez savaşında incirlikten kaldırdığı uçaklar ile senin din kardeşlerini vurup öldürüyor...bu fidanlar bu olanları o zaman görmüşlerki 6.filo askerlerini denize atmışlar şimdi söyle bakalım ülkene radar kurulmasına incirlikten kalkan uçakların din kardeşlerini vurmasına sebep olanlarmı yoksa amerikaya idam cezasına rağmen karşı duranlarmı daha müslüman...
ÇOK DOĞRU DEMİŞ...ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK...ŞEYTANIN GRUBU KOMİNİSTLER HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMAYACAKLARDIR.
Rusya taraftarlığından kaynaklanan bir reaksiyondu. Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi diye nara atanların kaygısı "bağımsızlık" olsaydı şayet bırakın sloganı Rusya'yı eleştirmeyi kutsamazlardı milletler hapishanesi olan köle düzenini. Yahut "Ne Amerika, ne Rusya, ne de Çin. Herşey Türk'e göre, Türk tarafından, Türk için" diyen Türk gençlerini hedef seçmezlerdi kendilerine. "Komünizm bir yılandır, görüldüğü yerde başı ezilmelidir." diyen Atatürk'ü duymazdan gelip, Atatürkçülük adına Komünist teröristleri kutsamak en kibar tabirle abesle iştigaldir. Vesselam
Zaten bütün bu ülkenin başına ne geldiyse o özal döneminde geldi.Pkk terör örgütünün fişeklenip güç bulup başladığı,amerikan uşaklığının başlamasıda onun yüzündendir. Hala aynı süreç devam ediyor çünki insanlar hala bunlar ve bunlar gibi olanların palavralarına inanmaktadır.Amerikan emperyalizmine karşı çıkmak ülkenin birlk beraberliğini muhafaza etmek ne bir koministliktir nede ülke kalkınmasına bir engeldir.Birşeydaha var unutmamak lazımki ulu önder M.Kemal Atatürk bu ülkeyi bataktn kurtarıp aydınlığa çıkarmak için bir takım bunun gibi dış mihrakların elindeki düzene baş kaldrmş kurtarmıştır
kendisi ABD uşaklığına hayır yaşasın sovyet uşaklığı diyen bir zihniyetin başlarındandı. Türk töresine ve manevi değerlerine düşmandı haliyle. Ellerine fırsat geçseydi diğer baskıcı komünist ülkelerde olduğu gibi dini hayattan silmeye çalışırlardı. Rabbim fırsat vermedi niyazi yoluna gitti.
yurdumun cahil insanı herşeye yorum yapar böyle,baskıcı rejim diyince benim aklıma muhafazakar islam ülkeleri geliyor sorun?
Ne bir sosyalistin ne koministim ne sagcıyım ne solcuyum ben ülkesini askerini toprağını seven bir vatandaşim. Biraz kitap okurmusnuz çok bilmiş yorum atanlar kürdistan kurcaklarmış nerde yaşıyon dağdamı ? bu adam Abdullah öcalanı kongrede kovmuştur düşüncelerinden Dolayı bu adamlar sevdi karşılıksız sevdi bu halk için değermiydi bence degmezdi ama sizin içinizde olmayan bir şey vardı bunlarda oda ruhtur. En azından bop başkanı olmadı en azından ülkeyi satmadılar. Unutmayın ki terore imtiaz verende Turgut özalandır. Düşünün Pkk güneydoğuda adam toplama bürosu acıyo :)) Akıllanmazsınız siz !!!
Hiç olmazsa Deniz Gezmiş ve arkadaşları idealleri uğruna öldüler mücadele ettiler. Özal zihniyeti ile cep telefonunu cebimize koyup çağ atladık, bu ülkeye çağ atlattık demediler.Deniz Gezmiş ve arkadaşları emperyalizme karşı ve sömürüye karşı Türk gibi adam gibi dik durmuşlardır.Ama maalesef yine Türkiye'nin bir kısmı ölümünden sonra da bu 3 genci adam gibi adamı anlayamamıştır, Yazık...
yorum yapan budala kesim bu üçlü askere kurşun sıkmadı mı bu üçlü düzene başkaldırmadı mı bu üçlü masum insanlara zulmetmedi mi neyin savunucusuydu bunlar amaç neydi amerikan uşağı dedikleriniz halkın seçtiği insanlar ha birde moskovanın uşakları mı bu ülkede devrim yapacak bırakın bu gerizekalı tavırları lafa geldi mi apoyu neden besliyoruz işinize gelmedi mi bunları neden astılar üç fidanı yaktılar bunların pkk dan hiç bir farkı yok onlarda askere kurşun sıkıyor bu şerefsizlerde.
HACI BAKIYORUM DA SEN KOYUNCA ANLIYORSUN :)))) Deniz Gezmişler "Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye" diyordu yani ülkesinden bahsediyor..PKK köpekleri Partiye Konfederasyone Kürdistan diyor.Yani Bu ülkeyi bölmek istiyor AMA SEN BUNLARI ANLAMAYACAK KADAR KOYUNSUN:))) Ha bu arada Bu üçlü dediğin askere polise kasten karşı gelmedi ÖLMEMEK İÇİN KARŞI GELDİ
Kanıbozuk adam sen bu bilgilri nereden okudun ve nerenle okudun,senin gibi cahil,yobaz,eğitimsiz,örümcek kafalı eşşekler hala o çocukların emperyalizme karşı durduklarını,Türkiye nin bağımsız kalması için savaş verdiklerini anlayamadı,onlar mücadele verirken senin gibi kanıbozuk soysuzlar da 6. filoyu alkışlayıp,marshall yardımı ile gelen yalları yiyerek kuyruk sallıyorlardı.
deniz gezmiş 11 Ocak 1971'de THKO adına Ankara İş Bankası Emek Şubesi'nin soygununu gerçekleştirenler arasında yeraldı.12 Mart Darbesinin ilk günlerinden sonra Yusuf Aslan ile birlikte Sivas'a gitmekteyken motosikletleri bozuldu. Bir ihbar sonucu polislerin gelmesi üzerine çıkan çatışmada Aslan ile birbirlerini kaybettiler. Aslan o esnada Elmalı'da iken, Gezmiş ise 16 Mart 1971 salı günü Sivas'ın Gemerek ilçesinde etrafı sarılarak yakalandı ve Kayseri'ye getirildi. ulan beyinsizler bunun gibi daha neleri yazarım ben buraya gerizekalı herifler biz niye ölmemek için askerle çatışmıyoz kaz kafalı
ELİNE SİLAH ALIP DEVLETİN ASKERİ VE POLİSİNE KURŞUN SIKMAYAN DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARI ASLA VATAN HAİNİ DEĞİLDİR.ANTİ-AMERİKANCI,BAĞIMSIZ TÜRKİYE YANLISI, MİLLİYETÇİ-YURTSEVER, ÖNEMLİ KİTLELERİN KANAAT ÖNDERLERİ OLDUKLARI İÇİN AMERİKANIN EMRİYLE, TÜRKİYE HÜKÜMETİ ONLARI ASTI.AMERİKANIN EMRİYLE KIBRIS HAREKATINDA BİZE UÇAK BENZİNİNİ BEDAVA VEREN RAHMETLİ KADDAFİYİ ÖLDÜRTTÜK, PKK SÖZDE LİDERİNİ ASAMIYORUZ.SURİYE YE SALDIRMAK İÇİN EMİR BEKLİYORUZ.YAZIK.
Deniz Gezmiş emellerine ulaşsaydı biz şu an eski sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği ülkelerinden biri, adlarımız da mehmedov, aliyev, alfabemizse kiril olacaktı... Kendisi kahrolsun amerika, yaşasın sscb ciydi... Her halükarda mandacı bir zihniyete sahipti... Zaten komunistlerin alayı böyle değil midir?
haklısın, hatta rahmetli özalında dediği gibi bir şans daha verilseydi, bugün oda bir apo gibi başımıza bela olurdu kesin
Ah okumadan propagandalarla fikir sahibi olan yurdum insanı ne olur biraz kendini geliştir. "Sovyetlerden gelebilecek bir işgale karşı doğu ordusunun güçlendirilmesini şu an ki mevcudunun savunma için yetersiz olduğunu" söyleyen Deniz Gezmiş mi SSCB'ciydi ?
hadi ordan .....
deniz gezmiş denen adam. hırsız önde gideni, banka soyguncusu, katil vs vs birisidir. yahu bu adamı neden ilahlaştırıyorsunuz, hiçmi okumanız yazmanız yok. a.q bana mı sormuş hırsızlık yaparken. yapmasaymış, ülkemizde idami kaldirdilarda ne oldu. hırsızı, arsızı, ırz düşmanları doldu ortalik. bu hic umurumda degil. ölmüş gitmiş çokta fifi. Allaha versin hesabını simdi. sizde adamı ilahlaştirin ve hirsizliklarina öldürdüklerine ortak olun. bir insanın fikri neyse zihri odur... hesab vereceksiniz, fikirlerini iyi etüt edin.
ya sen nasıl suçluyorsun? hakkındaki hiçbir suçlama ispatlanamadı. Senin okuma yazman var da çok mu okudun sanki? Belli. Okusan da anlamamışsın. Önce Türkçeni düzelt. O adam Amerikan subaylarına "dışarı" derken hangi milliyetçi oradaydı? HAngi Milliyetçi karşı çıktı 6.Filoya.? Yok ama onlar komando eğitiminde öğrenci katletme metodlarını geliştiriyorlardı. PArdon. Biraz oku!
Gerizekalısın farkında mısın onlar hırsızlığa yolsuzluğa emperyalistliğe karşı çıktılar sen nerden okuyosun bunları yandaş basınından mı öküzz
msamilx kardeşim gözünden at gözlüklerini çıkartta yaşadıgın ülkene bir bak suriyeyle savaş senaryosu iranla savaş senaryosu bu insanlar neden asıldı iyi düşün o gün bu insanlara gerçek destek verilseydi şu düzende amerikayla ekonomik ve savaş alanında yarışıyor olacaktık bu gün iranla savaşacak gücümüz yok bunu tayyipde biliyor ama bop başkanı olmasından dolayı amerikaya israile uşaklık yapıyor turgut özalda amerika uşagıydı söleyman demirelde uşaktı ama işine gelmedigi yerde geri çekiliyordu ama bülent ecevit uşak degildi şimdi türkiyede olan dindar olsun dediniz ama dinle işi olmayanarı bul
ÇOK ÖKÜZCE BİR YORUM YAPMIŞSIN, AU ADAMLAR ASILDI, SOLCU ECEVİT ABD YE KARŞI ÇIKTI KIBRIS SAVAŞI BAŞLADI 1974-1980 TÜRKİYE ABD AMBARGOSU ARKASINDAN 1980 12 EYLÜLÜ YAŞADI HALEN ABD İLE YARIŞMAK TAN BAHSEDİYORSUN, ÖECEĞİN ADAMLARI ÖVEMİYORSUN BİLE, DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARI ABD NİN KUCAĞINDAN KALKALIM, SSCB NİN KUCAĞINA OTURALIM DİYORDU , GELİŞMİŞLİK ÖZGÜRLÜK, KALKINMA HİKAYE.
Anlayamadıgım Özal ile cep telefonunun alakası ne özal geberdikten kaç yıl sonra cep telefonu ict edildi Türkiye de cep telefonu şebekesi hizmeti sunan Turkcell 27 nisan 1998 de kuruldu nasıl oluyorda özal zamanında getirilmiş oluyor Özal ve muhsin yazıcıoglu nun Deniz gezmiş ve arkadaşlarının hakiminin nasıl öldükleri de açık ve net Deniz gezmişin hakimi yemek yerken bogularak öldü muhsin yazıcıoglu donarak katlettigi insanların topraklarında öldü özal ise malumunuz Faşistler nasılda ektiklerini biçiyorlar ama
İlahi adelet mi diyorsun? Allah Allah koministler böyle şeylere inamazlardı benim bildiğim.
1995 yılında benim cep telefonum vardı telsimdi türksel diye bişe varmıdı bilmiyorum
fkaratay demek ki yanlış biliyosun iman insanın içindedir. imanın kimde olduğunu bilemeyiz biz. insanları bu şekilde ayrıştırmak doğru değil bence.
keşke özal hayatta olsaydı da onuda 6.filo askerlerinin denize atıldığı yerden denize atılsaydı...deniz gezmiş savunmasında çok ilginç bir paragraf var atatürke de yüzlerce generalden kimse inanmamış sadece birkaç general ile kurtuluş savaşını başlatmış ve bunda da başarılı olmuştur özgürlük için mücadele edenler ilericidirler....son sözlerinden biri ise varlığımı türk varlığına armağan ettiğim için mutluyum .....
özal cep telefonlarını türkiyeye getirdi zihniyetindeki bir halkla bu konuları tartışmak anlamsız. özalın siyaseti sonucu yalaka bir ortadoğu ülkesi olduk iran venezualle gibi ülkeler özalın siyasetinin yüzde yüz tersini uygulayan ülkelerdir ve durum ortada doğalgaza %20 zam ,en pahalı (ey halk duyuyormusun lan en pahalı diyorum bak git araştır) benzin burda en pahalı en yavaş internette burda ama neymiş ekonomimiz çok hızlı gelişiyormuş aynı özal döneminde söylenen yalanlar gibi ama bu sefer basın özgürlüğü de sıfır yalanlarını yüzlerine vuran insanlarda yok
Vatan, onu parsel parsel satanların değil; Uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır. Deniz GEZMİŞ, Hüseyin İNAN, Yusuf ASLAN... sizi unutmayacağız unutturmayacağız...
ACIYIP ŞANS VERMEYELİM BEN BU ÖZAL'A OY VERMEDİĞİM VE ONA DEĞER VERMEDİ ĞİM İÇİN ÇOK DOĞRU BİR TESPİT YAPTIĞIMA İNANIYORUM.AYNI ÖZAL IRAKTA BİR KOYUP,ÜÇ ALMAK İÇİN MİLYONLARI KATLEDEN ABD'YE ÇANAK TUTMAMIŞMIYDI.BE MİM ANNEMDE KÜRTTÜ DİYEREK KÜRT MİLLİYETÇİSİ PKK'YA CESARET VERMEMİŞMİY Dİ.VE BU ADAM BU ÜLKEDE ADAM YOKLUĞUNDA VE KITLIĞINDA BAŞBAKAN VE CUM HIRBAŞKANI OLDU.BATININ TERK ETTİĞİ,EKONOMİK SİSTEMLERİ VE ÇÖPE ATTIKLA RI İLETİŞİM ÜRÜNLERİNİ ALDI TÜRKİYEYE GETİRDİ VE SÖZÜM ONA TÜRKİYEYE ÇAĞ ATLATMIŞ OLDU.BÜTÜN BUNLARIN SONUNDA SÖYLENTİLERE GÖRE BİRİLERİDE ONA ŞANS VERMEDİ.KEMAL BULGAN
O kadar cahilsiniz ki acınacak haldesiniz siz 68. kuşağını tanıyamazsınız çünkü ideolojiniz buna izin vermez ben solcu felan degilim ne liberalim ne kapitalist ne din sömürüsü yapan ne de calıp çırpanım en azından at gözlüğüyle bakmıyorum olaya. Adamlar haksızmıydı davasında Amerikanın köpeği deilmiydik lakin yine aynıyız Operasyon düzenleyecek kabiliyetimiz var ama iznimiz yok Abd izin vermiyor siz şuna irademiz yok desenize bu ülkede bir vatan haini aranacaksa Turgut özalandır. Anarşiye terore en çok Turgut özalan göz yummuştur. şuna inanabiliyormusnuz O dönem Pkk büro acıyor adam topluyor.
bu gün daha tv de konusu oldu, sıkı yönetim komutanlığı idamdan önce imam çağırıyor. malesef Deniz Gezmiş ben İslama inanmıyorum diyor. ancak diğer iki arkadaşı Mahir ve Hüseyin abdest alıp kelimeyi şahadet getirerek idam sehbalarına çıkıyorlar. genç çocuklar kandırılmışlar tabi ki, şu anda o dönemde onlardan daha kızıl kominist olupta çok zengin kapitalistler var, kominizmin adını bile anmıyorlar. kader denen olay bu işte, ikisine Allah rahmet etsin, yazık olmuş, diğeride belki yaşasaydı, inançlı biri olurdu. ne diyelim. Türkiye hep zor dönemlerden geçiyor. olan gep genç çocuklara oluyor..
hala bu modern teröristlerin resmi ne arıyor güncel sayfalarda..
40 yıl sonra hala güncel durumda iseler sen kendine sor ne aaradıklarını belki cevap bulursun
hakkatten laz-kopatsın
Çok doğru söylemiş...Bu densizlerden bıktık artık...Her sene her sene sanki bişeyimin kahramanı giibi karşımıza çıkarıp duruyorlar..Gına geldi bunlardan...
ÇOK YAZIK YA..YORUMLARI OKURKEN BİR KEZ DAHA ANLADIMKİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ FAŞİST VE SADİST KAYNIYORMUŞ...VE ZAVALLILAR KENDİNİ MİLLİYETÇİ SANIP ELLERİNİ TOKA YAPIP KAFALARINI TOKUŞTURANLAR-ÜSTÜ MİNARE ALTI KERHANE GÖSTERMELİK MOLLOLAR ÜLKESİNİ SEVDİKLERİN SANIP MİLLİYETÇİ GEÇİNENLER...ARAP VE KÜRTLERE TAAAAA O ZAMANDAN ŞİMDİNİN ZEMİNİ HAZIRLADIKLARINI HALA ANLAYAMAYAN AMERİKAN UŞAKLARI...O KOMİNİST DEDİĞİNİZ 10 LARCA FİDAN NİYE ASILDI BİR DÜŞÜNÜN...SİZİN BU GÜN DAHİ ANLAYAMADIĞINIZ BEYİN HÜCRELERİNİZ ERİŞEMEDİĞİ AMERİKAN UŞAĞI OLMAMA GAYRETİ İÇİNDİ...40 YIL ÖNCE BİLE BU GÜNÜ GÖRMÜŞLERDİ.YAZIK
sanada aynısını söylüyorum bu insanları kahraman olarak görmek toprakta kefensiz yatan milyonlarca şehitlermize saygısızlıktır asıl sizler utanın ben ne milliyetçi nede koministim suanki çoğu solcu kişiler atatürk adı altında hem kürdistanı istiyor hemde rusyayı destekliyor sağcılar ise abd yi ben Türküm ben Atatürkçüyüm ben İslamı yaymak için savaşan Türküm :) deniz gezmişler öldü ? noldu ? kurtarabildiler mi batak dediğiniz yerden türkiyeyi türkiye batakda değil siz öyle görüyrsunuz verin kılıçdaroğluna oyu :) sonra kardeşlernize el sallayın diyarbakıra o zaman krlmş olcak krdstan ypn bnları
bu beyler m.kemal atatürkün kurmuş oldugu cumhuriyete isyan eden bir suç örgütüdür amaçları türkiye cumhuriyetini yıkmak yerine kominizim rejim getirmek bu heriflerin amaçları bu lütfen daha dikkatili ve duyarlı olalım
bu yorumdaki amacını anlayamadım
"bohem54" Sosyalist ve komünist kültürde hepsi birbirine kabarıyor. arkadaşının, kardeşinin karısına asılmayı aşk ve tutku diyerek dizilerde fantazi soytarılığı yapmalarından belli. Alayı köşe dönmeci, paralist. Türk sosyalistleri ve komünistleri tam bir ikiyüzlü. hatta binbir surat. o 3 soysuz sana göre "FİDAN", bana göre TERÖRİST. Bir devlette askere ve temel nizama karşı silahlanmak TERÖRİSTLİKTİR, ANARŞİDİR.
ağzına sağlık
senin taraftarların şimdiki teröristleri asmıyor ama, besliyor üstelik
sayın beyinsiz insan, böle düşünüyosana defol git üç fidana terörüst dediğin ülkedeseinden Atatürk'ün ve Atatürkçülerin ülkesinden ...
Can Dündar'ın sosyalist duygu ve damarları yine kabarmış. Varsa yoksa 3 soysuzun haklarını savunmak. Benim için 3 soysuzdan öte bir şey değil. Sosyalistlerin ve komünist güruhun bariz özelliği yalan, iftira, kaos ve kışkırtmak. Başka bir b...k bildikleri yok. O yazının içinde zerrece "acıyıp asmaktan vargeçilmesin" anlamında bir cümlesi yok. Her zamanki gibi iftira etmiş Can Dündar.
Can Dündar'ın neyi kabarmış sana göre? Ancak, sen o ÜÇ FİDAN'ın, o üç yurtsever'in, o pırlanta gibi insanların heladaki b...ku bile olamazsın. Karşına onlar gibileri çıksa paçalarından salarsın. Senin gibi satılmışlar gibi, başka şeylerin ardına sinmedi onlar. Alnı açık gittiler.
Türkiye'yi yıkmak isteyen dediğiniz adamların adı ne cinayete,ne tecavüze adı karşımış bugün 30 bin kişinin katilini samaıyosunuz bugün 14 yaşındaki kıza tacizde blunan 74 yaşındaki adamı serbest bırakıyosunuz bugün 13 yaşındaki kıza 25 klişi tecavüz ediyor kendi rızası diyosunuz... Siz mi vatansever,milletseversiniz hadi bre sizde ! cebinize nasıl para girecekse öyle düşünürsünüz !
y7apanlar sizin zihninizdeki pezolardır!!!ne diye İnançlı insanlara kara çalıyorsunuz ki???
recguler55 utan be senin dindar dediğin şerefsizlerin aklı milletin karısının kızının namusunda tecavüzlere tacizlere bak kimler hangi mevkidekiler yapmışlar bunlar müslüman geçinen sapık köpekler
ABD veya SSCB yanlisi olmamizin yegane sebebini olusturan biz degil 2.Cihan harbi yillarinda TRyi yöneten, ULU Önderin zamaninda kurulmus olan ucak fabrikalrini, silah sanayiiini ortadan kaldiran hükümettir. Burada kimse cikipta yok efem ben milliyetciyim yok neyim demesin, 6 Yil boyunca Dünya alev alev yanarken biz nelerle ugrastik, devasal gemiler, ucaklar, ucakgemileriylemi ugrastik yoooooo sadece elde olani yok etmeye insanin maymundan türedigini, Ezanin Türkce okunmasini, Türkün köle olacagini ispatladik galip devletlerde bunu cabuk sezdi, biri bogazlara öbürü ise girtlagimiza göz dikti.
bencede
en güzel yazı senndir :) haklısın :)
Vatan hainlerine az bile demiş. Mekanın cennet olsun Özal
Tümm adalet eşitilk hürriyet insan gibi yaşamak issteyenler Allah aşkına İslamı ve onun sosyal haklarını iyi aaraştırın aradığınız tek şey islam yemşn billah alkıllı entel geçinen koministler okumakla bri şey kaybetmezsiniz biri okuyun aradığınız herşey onda siz Tolsloydan daha mı koministsiniz adma islamı secmiş
benım anlamadıgım :) deniz gezmiş denılen adam bı manto gıydı dıye bunun yandaşları yaz kış manto gıyıyor :D acaba mayo gıyse ne olurdu :D:D
başbuğ denilen adamın peşinden gidenlerin bıraktıkları bıyık gibi demi başka yerine bırakmış olsa ne yapacaklardı acaba
karasaban06 bir başbuğ asla bıyık bırakmadı ikincisi bıyık türklügün soyundan gelir bıyık bıze başbuğ dan deil dedelerimiz osmanlıdan türklükten mirastır önce gecmisini bi ögren sonra gelecegine yorum yap!!!
Bir çoğunuz o günleri yaşamadınız , bu yüzden bu deniz gezmiş ve arkadaşlarını tanımıyorsunuz. 40 yıl sonra davulun sesi hoş geliyor. O Bağımsızlık istemiyor. sadece O zamanki sscb liğine bağımlı olmayı destekliyordu.silahlarla vurdukları insanları kim savunacak.şimdi kahraman yaptılar. zaman gelecek söyledikleri ve yaptıkları gün yüzüne çıkacak. tam bir bağımlı olmayı isteyen koministti.Bu millet saf değil mynet, bu haberin ne önemi var. bir gün sen de layık olduğun yerde olacaksın.
bak kardeşim onlar kahraman değildiler kahraman olmak baska bişi sen onlara kahraman dersen çanakkalede 15 yasında sehit düşen atana saygısızca tükürmüş olursun onlar kendi davalarını konustular kimiside hayır öyle değil böyle dedi bu heryerde olur ama güçlü kimse o kazanır tsk güçlüydü ki o kazandı bunun arkasını kazmak sadece su an tsk yı güçsüzleştirmektir ben ne felsefenin aptalca kollarını tutuyorum nede kominist ve abd usaklığını ben bu Türkiye için en ufak fayda bile olsa yapmayı planlıyanları yanındayım ve istemediği biri basa geçnce abd usağı diyenlerden olmıycam.
Deniz Gezmiş komunist değil. Sosyalist de değil. O zaman Unilerde 2 hareket başladı binevi ayaklanma. Birisi şeriatçılar, diğeri sosyalist ayaklanma. Milliyetçi dışarıya bağımsız kalma gibi kemalist bir ayaklanma başlamadı. Deniz Gezmiş düşüncelerini fikirlerini şeriatta ortaya koyamayacağı için o çizgiden sloganlarını gerçekleştirdi. Kemalist olduğunu söyledi. Milliyetçi bir insandı tam bağımsız bir Türkçü Türkiye istiyordu. Bu yüzden amerikan askerlerini kaçırdılar ! Ama bugün Deniz Gezmiş'e karşı olanlar, vatan için hiç bir şey yapmayıp klavyeden milliyetçilik oynuyorlar.
ulan teröristleri kahraman yaptınız. TERÖRİST ABD yi sevmiyor diye temize mi çıkıyor... PKK da ABD yi sevmiyor. o halde PKK teröristleri de fidancık:!! len deniz haini yaşıyor olsaydı şimndi OCALANIN yerine çoktan geçmişti bile...
ülkemizin beyinsiz insanların asıl PKK lı sizlersiniz DENİZ GEZMİŞ'E laf atmadan önce gecmişini ögrende gel ...beyinsiz
Gerçekten beyinsiz bir yaratıksın..Eğer Denizleri tanısaydın, bana hak verirdin, zavallı yaratık..
Yuhh diyorum(nokta)
Bu insanlar amerikaya, somuruye, kapitalizme karsi dusuncelerini savundu ve Bunun icin canlarindan oldular !!!! Simdide insanlar iyi olmus diye yorum yapiyor yaw siz neyin pesindesiniz kimin kopegisiniz amerika dusmani halkini seven ve onlarin bugununu ilerisini gorup mucadele Eden merhumlardan ne istersiniz !!! Darbe olduda ne oldu?? Olan o zamanlarin gariban sagci solcu genclerine oldu !!! Dis guclermi zarar gordu yoksa onlarin oyununa gelip genclerini katl eden askeri suraya darbeyi suursuzca destekleyen halka mi oldu !!!
adam 18 banka soymus 4 kişiyi öldürmüş bunu nerdeyse kahraman ilan edeceksiniz var bu ve bunun gibilerini desteleyenlere...
youtube deniz gezmiş in mahkemedeki savunmasını dinle zekan varsa gerçegi görür böyle 18 banka 4 kişiyi öldürmekten bahsetmezsin
Çocuklara tecavüz edenlerin altındaki haberlerede senden aynı duyarlılıgı beklıyoruz yurda onları tebrikmi ediceksin bilinmez
adam Türk askerini terörist ilan etmiş, adam memleketin bugün gelir kaynaklarını işkalcilere satmış,adam soymadan kılıfına uydurarak dolar milyarderi olmuş, adam bütün müslüman ülkeleri karıştırıp yıkım yapılmasına öncülşük etmiş, başbakan yapıyonuz ya, bu zoruna gitmiyorda bunların olmasını istemediği için mücadele edenlermi rahatsız etti seni..
haklısın maraş katliyamınıda yapanları kahraman ve başbuğ ilan ettikleri gibi haklısın
Diğer Haberler