Son dakika: Hakkari'de askeri konvoya saldırı: 1 asker şehit, 6 asker yaralı

Hakkari 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görevli personelin Çukurca’dan Van’a intikali sırasında konvoya bölücü terör örgütü tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı bildirildi. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Oğul yol ayrımına Çukurca tarafından 1 kilometre kala askeri konvoya teröristler tarafından roket atıldı. Saldırıda 1 yüzbaşı şehit olurken 5 de yaralımız var" dedi.

Terör örgütü PKK'nın Çukurca'dan Van'a hareket eden eden askeri konvoya roketatar ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıda 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

TSK'nın açıklaması şu şekilde:

19 Haziran 2017 tarihinde 23.00 sularında Hakkari 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görevli personelin Çukurca’dan Van’a intikali sırasında konvoya bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, altı kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralan kahraman silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmişlerdir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

İHA: YÜZBAŞI ŞEHİT OLDU

Konuyla ilgili İHA'nın haberine göre Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Oğul yol ayrımına Çukurca tarafından 1 kilometre kala askeri konvoya teröristler tarafından roket atıldı. Saldırıda 1 yüzbaşı şehit olurken 5 de yaralımız var" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
allahım yüce kadir gecesi yüzü süyu hürmetine , şehitlermzn yüzü süyu hürmetine ,, pkk yi kahhar isminle kahreyle yok eyle allahım !!!! VATAN SAĞOLSUN !!!!
mekanı cennet olsun
Yaban domuzları hâlâ varlık göstermeye, biz pes etmedik izlenimi vermeye çalışıyorlar ama sonunuz geliyor pis hainler. Allah, şehit askerimize rahmet etsin, ailesine sabır versin. Yaralılarımıza da şifa versin.
Kahrolsun PKK ve destekçileri
ALLah rahmet etsin sabirLar versin :(
Her Mynet i açtığımda bir yerden bir şehit haberi bıktık artık bu illetten
abd den silah destegini alan pkk pyd agir saldirilara basladi. allahim sen bunlari kendi pisliklerinde bog insallah yarabbim.
Pkk şeytanı, şu mübarek gunlerin yüzü suyu hürmetine Rabbim sizi ve destekcilerinizi kahrı gazap eylesin İnşallah ! Ancak sizler salyanızı akıtıp saldırır ve kaçarsınız. Şehidimize Allah rahmet eylesin, yaralı askerlerimize Rabbim şifa versin İnşallah.
@brysl2010 birader bu işler dua ile çözülmüyor. Akılla, bilgi ve beceri ile çözülüyor.
terörle yapılan mücadele yetersiz.daha sert tedbirler alınmalı ve özel terör yasaları çıkarılmalı ve terör suçlarına idam yasası çıkarılmalı.tezinden her nerede elebaşları yuvlanmışsa taş üstünde taş baş üstünde baş bırakılmamalı.ayrıca vatandaşlardan kim destek veriyorsa hemen vatandaşlıktan çıkarılmalı sınır dışı edilmali.destek veren ülkeler açıkca uyarılmalı ve devam ederlerse her türlü yaptırımlar uygulanmalı.artık bu terör bitmeli.hükümet bu konuda daka aktif olmalı
Şehidimize Allah’tan rahmet ailesine yakınlarına başsağlığı ve sabır yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum.
Tamda iktidarın istediği oldu insanlar Şehit haberlerini normal karşılamaya başladı..(!)
Terörü ezdik, başını koparmak üzereyiz, tsk ve emniyet güclerimizin son 24 ayda verdikleri muazzam başarı ve mücadeleden dolayı gurur duyuyoruz.
yazıklar olsun nevar bu hakkaride son 3 yıldır yoğun pkk saldırıyor bizde şehit veriyoruz rutin bu devam ediyor kim dur diyecek uçağımız helikopterimiz ihamız var nedir bu kabullenemiyorum
ne oldu tek adam her şeyi hallediyordu her gün düzenli olarak şehit haberleri geliyor işin garip tarafı bir çaba da yok bitsin diye
Hani Referandumdan evet çıkınca bir daha şehit haberi gelmeyecekti. Bu ne. Her gün şehidimiz var. Ne oldu....
Diğer Haberler