YSK, 'Kılıçdaroğlu'nun başı için evet' diyen Gürsel Dursun'a soruşturma açtı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Malatya İl Seçim Müdürü Gürsel Dursun’un, Facebook sayfasında paylaştığı, “Kılıçdaroğlu’nun başı için evet” mesajı üzerine idari soruşturma açıldı.

1 Şubat 2017 03:32
PAYLAŞ
TWITTER

YSK, Müdür Dursun’dan savunmasını istedi. YSK, savunma geldikten sonra disiplin soruşturması yapıp yapmamaya karar verecek. Soruşturma kapsamında, Dursun’a disiplin cezası verilebileceği gibi, Dursun soruşturma sonuna kadar açığa alınıp görevden de uzaklaştırılabilecek.

‘ÇOCUĞUM PAYLAŞTI’

Hürriyet'in aktardığına göre, YSK Başkanı Sadi Güven dün sabah kurul toplantısında üyelere, Dursun hakkında idari soruşturma açıldığını iletti. YSK mevzuatına göre il ve ilçe seçim müdürleri hakkında soruşturma açma yetkisi YSK Başkanı’na ait. Toplantıda, CHP YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu’nun, “Başka tedbire başvuracak mısınız?” sorusu üzerine Güven, “İdari soruşturmanın sonucuna göre gereken yapılacak” dedi.

Bu arada Dursun, paylaşıma gelen tepkiler üzerine hesabından bir açıklama yaptı ve paylaşımı reşit olmayan çocuğunun yaptığını, kendisinin ilgisi olmadığını iddia etti. Dursun, başta olmak üzere tüm vatandaşlardan özür dilediğini yazdı.

TBMM’de dün basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Dursun’un paylaşımına tepki göstererek şöyle dedi:

“Saraya dalkavukluk yapma konusunda bürokratlar, ‘evet’ üzerinden birbirlerinin tepesine çıkmakta kararlı görülüyor. Bu bürokratları uyarma gereği duyuyoruz. Haddinizi bilin.”

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir