YSK, 'Kılıçdaroğlu'nun başı için evet' diyen Gürsel Dursun'a soruşturma açtı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Malatya İl Seçim Müdürü Gürsel Dursun’un, Facebook sayfasında paylaştığı, “Kılıçdaroğlu’nun başı için evet” mesajı üzerine idari soruşturma açıldı.

YSK, Müdür Dursun’dan savunmasını istedi. YSK, savunma geldikten sonra disiplin soruşturması yapıp yapmamaya karar verecek. Soruşturma kapsamında, Dursun’a disiplin cezası verilebileceği gibi, Dursun soruşturma sonuna kadar açığa alınıp görevden de uzaklaştırılabilecek.

‘ÇOCUĞUM PAYLAŞTI’

Hürriyet'in aktardığına göre, YSK Başkanı Sadi Güven dün sabah kurul toplantısında üyelere, Dursun hakkında idari soruşturma açıldığını iletti. YSK mevzuatına göre il ve ilçe seçim müdürleri hakkında soruşturma açma yetkisi YSK Başkanı’na ait. Toplantıda, CHP YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu’nun, “Başka tedbire başvuracak mısınız?” sorusu üzerine Güven, “İdari soruşturmanın sonucuna göre gereken yapılacak” dedi.

Bu arada Dursun, paylaşıma gelen tepkiler üzerine Facebook hesabından bir açıklama yaptı ve paylaşımı reşit olmayan çocuğunun yaptığını, kendisinin ilgisi olmadığını iddia etti. Dursun, başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm vatandaşlardan özür dilediğini yazdı.

TBMM’de dün basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Dursun’un paylaşımına tepki göstererek şöyle dedi:

“Saraya dalkavukluk yapma konusunda bürokratlar, ‘evet’ üzerinden birbirlerinin tepesine çıkmakta kararlı görülüyor. Bu bürokratları uyarma gereği duyuyoruz. Haddinizi bilin.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ADAM KÖTÜ BİRŞEY SÖYLEMEMİŞ
@terminator_3 adamın söylediği değil o makamı işgal ederken söylediği tartışılıyor bunu anlayacak kapasitede olmaman nedeniyle ne dersen de kimse dert etmez.
Bir şey çıkmayacak lafolsun beri gelsin soruşturmadan bile tırsıp suçu çocuüğunun üzerine atacak kadar korkaların makamları işgal ettiği bir ülke olduk ,adam gibi hiç olmazsa yaptığının arkasında duracak cesareti olsaydı.
Çocuğu yapmışmış ,çocuklar babalarının fikirleriyle büyürler,şifreyi nereden almış,biraz omurgalı olun dik durun,yaptığınızın arkasında duramıyorsanız yapmayın.
Bu nedir arkadaş biri çıkar oğlum yaptı der diğeri çıkar milyonlarla bahsedilen telefon görüşmesi için benim doğal hakkım yaptıysam kime ne zaten devlet bir cebinden alıyor diğerine koyuyor vatandaş ödemiyor diyor. biri bağımsız ysk il başkanı diğeri de milletin vekili.
Diğer Haberler