Son Dakika Yeni Başvuru Haberleri

Devlette iş fırsatı arayanlar bakanlardan ve kurumlardan gelen personel alımı açıklamalarını duyurularını yakından takip ediyor. Son olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı kadrosuna 6000 personel alımı yapılacağını açıkladı. Peki bu personel alımı hangi kadrolara, hangi şartlarda nasıl olacak?


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Yeni eğitim dönemi için burs başvuruları başladı. Pek çok vakıf, şirket ve oda öğrencilere destek oluyor. Aylık destek miktarı 200-510 lira arasında değişiyor.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Polis Akademisine bağlı polis meslek eğitim merkezlerine 21. dönem için lisans mezunlarından 10 bin erkek, bin kadın, önlisans mezunlarından bin 800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci adayı alınacak. Polis Akademisi (POMEM) internet sitesinden yapılacak olan online başvuru tarihleri ve adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede daha sonra açıklanacağı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Geçen süre içerisinde internet üzerinden yapılan başvurularla Asgardia "vatandaşlarının" sayısı 295 bini geçti. Devlet statüsü alabilmek amacıyla Birleşmiş Milletler'e başvuru için dile getirilen 100 bin sayısı da hızla aşılmış oldu. Ve en çok başvuru Türkiye'den geldi. 226 ülkeden gelen başvurular arasında Türkler açık ara ilk sırada yer alıyor ve bu sayı hızla artıyor. Türk Asgardia vatandaşlarının sayısı 43 bine yaklaştı. Türkleri, 39 bin 716 kişi ile Çinli ve 34 bin 433 ile ABD'liler izledi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

EUS 2017 yani eczacılıkta uzmanlık eğitimi giriş sınavı için başvurular bugün itibari ile alınmaya başlandı ve 20 Temmuz'a kadar da tercih süreci devam edecek. EUS 2017 tercihleri ÖSYM'nin diğer sınavlarında olduğu gibi AİS üzerinden yapılacak. İşte EUS 2017 ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Kamuda personel alımı yapacak kurumlar içinde devlet daireleri, üniversiteler ve belediyeler yer alıyor. Pek çok kurum KPSS A, KPSS B farklı kadrolar için Temmuz ayında ilan çıkacaklar veya var olan ilanların başvuru süreci devam edecek. İşte Temmuz ayında kamuya personel alımı ile ilgili başvuru süreçleri devam eden detaylar...


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı “Tüm Yurt Dışı Denklik Başvurularındaki Diploma Teyidi İşlemleri”, “Yurt Dışı Denklik Başvurularındaki Lisans Tamamlama İşlemleri” ve “Ülkelerinde Savaş, İlhak ve İşgal Koşulları Bulunan Diploma Denkliği Başvurunda Bulunan/Bulunacaklar Adaylar”a ilişkin açıklamada bulundu.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, nüfusunun çoğunluğu Müslüman 6 ülkeden yapılacak yeni vize başvurularında, başvuru sahiplerinde 'ABD'den bir kişi veya kurum ile organik bağ' koşulu arayacağı kaydedildi. Associated Press haber ajansı tarafından duyurulan ve Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan yeni kuralların, ABD'de perşembe sabahından itibaren uygulanmaya başlayacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

İlk uzay ülkesi projesi vatandaşlığı için başvuru sayısı 221 bin 866’ya ulaştı. Çin’in ilk sırada yer aldığı başvurularda Türkiye 29 bin 844 kişiyle ikinci. Türkiye’de en çok başvuru İstanbul’dan... Rus bilim adamı Igor Ashurbeyli tarafından ilk kez geçen yılın sonlarında Paris’te toplanan Uzay Konferansı’nda tanıtılan Asgardia, kendi bayrağı, anayasası, milli marşı olan bağımsız bir ülke olarak tasarlandı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

İçişleri bakanlığının Türkiye'nin çeşitli illerindeki nüfus müdürlükleri için yayımladığı 4/b sözleşmeli personel alımı için sözlü sınav başvuru süresi sona erdi. Şimdi başvuru yapanlar sözlü sınava başvuru hakkı kazananların ne zaman açıklanacağını ve sınava giriş belgelerinin ne zaman, nasıl ve nereden alınacğaını merak ediyorlar. İşte nüfus müdürlükleri sözleşmeli personel alımı sözlü sınav başvuru sonuçları ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alım yapacağını duyurdu ve bununla ilgili bir ilan çıktı. Yayımlanan ilana göre kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi ve müfettiş yardımcısı olmak üzere 490 adet personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için son 3 gün kaldı. İşte Tarım Kredi Kooperatifleri personel alımı, başvuru süreci, başvuru şartları ile ilgili tüm bilgiler...


Yayın Tarihi: 22.05.2017

İçişleri bakanlığı resmi sitesinden nüfus müdürlükleri bünyesinde çalışmak üzere personel alımı ilanına başvuru süresi 22 Mayıs itibari ile sona eriyor. Peki 1545 kişilik bu 4/B personel kadrosu için yapılacak sınava başvurulardan kimlerin sınava katılma hakkı kazandığı ne zaman belli olacak? İşte başvuru sonuçları ve sonraki süreçle ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alım ilanı çıktı ve FETÖ soruşturması sonucu uzaklaştırmalar nedeniyle açılan kadrolara personel alınacağını açıkladı. Yayımlanan ilana göre kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi ve müfettiş yardımcısı olmak üzere 490 adet personel alımı yapılacak. İşte Tarım Kredi Kooperatifleri personel alımı, başvuru süreci, başvuru şartları ile ilgili tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Türkiye'nin çeşitli yerleirinde İçişleri Bakanlığı nüfus müdürlüklerinde çalışmak üzere memur alınacak. İçişleri bakanlığının 4/B personel alımı açıklamasına göre nüfus müdürlükleri için büro personeli olarak çalışmak üzere 1545 adet sözleşmeli eleman için kadro açılmış durumda. Peki 1545 sözleşmeli memur kadrosu için şartlar neler?


Yayın Tarihi: 11.05.2017

MEB'den 2017 yılına istinaden il içi yer değiştirme başvuruları ile ilgili bir duru geldi. MEB'in açıklamasında 2017 il içi yer değiştirme şartları detaylı bir şekilde açıklandı ve il içi yer değiştirme başvurularının alınacağı, atamaların yapılacağı ve ilişik kesme işlemlerinin gerçekleştirileceği tarihler belirtildi. İşte 2017 MEB il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun cevabı...


Yayın Tarihi: 03.05.2017

ÖSYM'nin KPSS dahil çeşitli sınavlar için belirlediği geç başvuru günleri ile başvuru işlemlerini tamamlayamayan adaylar sınav başvurusu için ikinci bir şans elde ettiler. Bugün de KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için geç başvuru günü. Söz konusu sınavlara girmek isteyen adayların bugün başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

ÖSYM'nin LYS için belirlediği son bir ek başvuru günü geldi. LYS başvuru döneminde işlemlerini tamamlayamayanlar bugün LYS-1, 2, 3, 4 ve 5'e AİS üzerinden başvuru yapabielcekler. ÖSYM'nin "Geç Başvuru" olarak adlandırdığı bu ek başvuru süresi bu gece yarısına kadar sürecek. Adayların bugün sınav ücretlerini yatırıp AİS'te başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. İşte LYS başvurusu ve oturum ücretleri ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 28.04.2017

ÖSYM, aralarında LYS, KPSS ve ALES'in de olduğu sınavların başvuru sürelerine ek yaptı. Öğrencilerin başvuru işlemlerini tamamlayabilmeleri ek başvuru süresi vermeye karar veren ÖSYM; LYS, KPSS ve ALES için yeni başvuru tarihleri belirledi. İşte başvuru süresi uzatılan, ek başvuru süresi verilen sınavların yeni başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzları...


Yayın Tarihi: 25.04.2017

CHP, YSK'nın mühürsüz oy kararıyla ilgili Danıştay'a başvuracak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, referandum sonuçları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, mühürlü oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin olarak YSK işlemlerinin talebiyle bugün Danıştay'a dava açacaklarını belirtti. CHP'nin Danıştay girişimi sonrasında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım ise "YSK'nın verdiği karar kesindir, yargı yolu yoktur. Milletin zamanını çalmaya gerek yok" dedi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

ÖSYM, LYS'ye başvuruların bugün sona ereceğini ve sürenin uzatılmayacağını açıkladı. Ayrıca, puan türü değişen yükseköğretim programlarını tercih etmek isteyen adayların, puanlarının hesaplanabilmesi için LYS'ye başvuru yapmaları gerektiği hatırlatıldı. ÖSYM Başkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, 4 Nisan'da başlayan LYS başvurularının bugün sona ereceği hatırlatıldı. ÖSYM, puan türü değişen yükseköğretim programlarını tercih edecek adaylar için de önemli bir uyarıda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

LYS 2017 sınav başvuruları bugün başladı. ÖSYM internet sitesi ais.osym.gov.tr'den LYS başvurusu nasıl yapılır? Adayların merak ettiği bir diğer soru ise LYS başvuru ücretleri ne kadar sorusu. Peki LYS sınavı ücretleri kaç para ve hangi bankaya yatırılacak? LYS sınav tarihleri ve başvuru ücretleriyle ilgili tüm haberler mynet.com'da.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

ALES 2017 başvuruları başladı. Peki ALES sınavı başvuru ücretleri ne kadar? ALES parası hangi bankaya yatırılacak? ALES 2017'de ne zaman yapılacak? ALES sınavıyla ile ilgili tüm detaylar haberimizde.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

2017 KPSS başvuruları bugün başladı. Memur olmak isteyen binlerce adayın merakla beklediği KPSS başvuru sayfası, ÖSYM'de erişime açıldı. Peki KPSS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?


Yayın Tarihi: 13.03.2017

KOSGEB başvuru sonuçları merakla bekleniyor. 2017 KOSGEB kredi başvuru sonuçları bu hafta içinde açıklanacağı belirtiliyor. İşte KOSGEB başvuru sonuçları ile ilgili son haberler...


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Yıldırım, 15 Temmuz'dan sonra Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru sayının 45 bine ulaştığını, yeni işten çıkarmalarla birlikte bunun yıl sonuna kadar 100 bini bulacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 24.11.2016

Özel harekat polisi olarak yetiştirilmek üzere Polis Akademisi tarafından belirlenen 10 bin kişilik öğrenci kontenjanı için 285 bin başvuru yapıldı.


Yayın Tarihi: 17.11.2016

Özel Kuvvetler Komutanlığının dışarıdan ilk defa yaptığı personel alımı yoğun ilgi gördü. Bordo bereli olabilmek için 4 günde 7 bin 929 kişi başvurdu.


Yayın Tarihi: 06.11.2016

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde verilecek özel harekat polisi eğitimini almak isteyen adaylar için başvurular başladı.


Yayın Tarihi: 02.11.2016

İşe alımlarda DNA testi kullanılması henüz yasal değil ama, işe başvuran kişilerde liderlik ve zeka gibi arzu edilen özelliklerin, o kişinin genlerinde olup olmadığı araştırılabilecek.


Yayın Tarihi: 21.10.2016

Hakkari'de, Toplum Yararına Çalışma Programı ile okulların temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere oluşturulan 108 kişilik kontenjana 5 bin 806 kişi başvurdu.


Yayın Tarihi: 17.10.2016

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP'ye toplam bin 644 adayın başvurduğunu belirterek, bunlardan bin 42'sinin erkek, 402'sinin kadın olduğunu ifade etti.


Yayın Tarihi: 08.09.2015

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, 2015-2016 öğretim yılına ilişkin burs, öğrenim Kredisi ve yurt başvurularının hangi tarihler arasında yapılacağına ilişkin takvimin duyurulacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 24.07.2015

13 Eylül'de uygulanacak 2015 Sonbahar Dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuruları için yarın son gün.


Yayın Tarihi: 22.07.2015

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) eski hükümlü kadrosundan alınacak 12 kişi, noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirlendi.


Yayın Tarihi: 07.07.2015

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları, yurt genelindeki elektrik kesintisi nedeniyle bir gün uzatıldı.


Yayın Tarihi: 31.03.2015

CHP'de 15 vekil yeniden aday olmak için başvurmadı.


Yayın Tarihi: 03.03.2015

CHP Ardahan Milletvekili Ensari Öğüt, milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmak için CHP Genel Merkezi'ne traktörle geldi.


Yayın Tarihi: 02.03.2015

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, genel merkeze gelerek 7 Haziran milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 19.02.2015

Mardin'de, AK Parti milletvekili aday adayı olan Süleyman Çelik, AK Parti Mardin İl Başkanlığı'na 3 dilde başvuruda bulundu.


Yayın Tarihi: 13.02.2015

Bedelli askerlik için başvuru süresi yarın sona erecek.


Yayın Tarihi: 12.02.2015

Bedelli askerlik için başvurular yarın sona eriyor. Bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak? İşte cevaplar...


Yayın Tarihi: 12.02.2015

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, avukatı aracılığıyla 'adil yargılama' yapılmadığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi'ne yeniden başvurdu.


Yayın Tarihi: 06.02.2015

Göçmenlere yeniden kapılarını açan Kanada vatandaşlığı için 2015 yılında tüm meslek gruplarından bireylerin yanında girişimciler ve çiftçiler de başvurabilecek.


Yayın Tarihi: 13.01.2015

Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliği yayınlandı.


Yayın Tarihi: 28.09.2014

MEB'nin açıklamasına göre nakil başvurularının yerleştirmeleri cuma günü değil, bugün yapılacak.


Yayın Tarihi: 23.09.2014

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Samsun'a vali olarak atanan TRT eski genel müdürü İbrahim Şahin'in yerine atanacak yeni genel müdür için başvuru sürecini başlattı.


Yayın Tarihi: 20.09.2014

Öğretmen atamasına ilişkin 109 alanda belirlenen kadrolar için başvurular yarın sona erecek.


Yayın Tarihi: 17.09.2014

ÖSYM tarafından 5-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular yarın sona erecek.


Yayın Tarihi: 13.05.2014

ÖSYM tarafından 5-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü sona erecek.


Yayın Tarihi: 11.05.2014

Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurular, yarın sona erecek.


Yayın Tarihi: 29.04.2014
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir