Son Dakika Yeni Katar Haberleri

ABD Başkanı Donald Trump’ın 'kılıç danslı’ fotoğraflarıyla hatırlanan Suudi Arabistan ziyaretinin ardından patlayan Katar kriziyle birlikte Türkiye'ye yönelik oyunların ardı arkası kesilmiyor. Yeni Şafak Gazetesi'nden Yılmaz Bilgen'in haberine göre Riyad’daki masada, Türkiye’nin Suriye denkleminden tamamen çıkarılması gerektiği konuşuldu. Öte yandan bunu destekler şekilde, Reuters'ın yayınladığı habere göre, SDG'nin 'ABD'li güçlerin Suriye'de on yıllarca kalacağını' ileri sürdüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Suudi Arabistan yönetimi, Katarlı hacı adaylarının önceden elektronik izin almadan karayolu ve havayoluyla ülkeye girebileceklerini, masraflarının ise Kral Selman bin Abdulaziz tarafından karşılanacağını duyurdu. Suudi Arabistan daha önce yaptığı açıklamada, Katarlı hacı adaylarının ülkeye sadece havayolunu kullanarak ve Katar Havayolları dışındaki şirketler aracılığıyla girebileceğini bildirmişti. Katar ise Suudi Arabistan'ı hacı adaylarına engel olmakla suçlamıştı.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Türkiye'den Katar'a gıda götürecek ikinci geminin İzmir'de yüklenmesine başlandığı belirtildi. Hedefin, 15 günde bir Katar'a sefer yapmak olduğu aktarıldı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın, istisnasız tüm hacıların güvenliğinin sağlanması konusunda Hac ve Umre Bakanlığına talimat verdiği bildirildi. Katar Ulusal İnsan Hakları Komisyonu da Suudi Arabistan’ın Katar'a uyguladığı ablukada "olumlu bir gerileme" gözlendiğini belirtti. BAE ve Bahreyn’in, Katar’a uyguladığı yaptırımlarda artış olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Katar Turizm Otoritesi Turizm Geliştirme Sektörü Başkanı Hasan el İbrahimi, Katar yönetiminin 80 ülkeye vize muafiyeti getirdiğini açıkladı. El İbrahimi bu gelişmeyi 'turizm alanında tarihi bir değişim' olarak niteledi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Türkiye-Katar deniz tatbikatı sona erdi. 6-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenen deniz tatbikatına Katar'dan Emirlik Hava Kuvvetleri, Ortak Özel Kuvvetler'e bağlı özel deniz gücü ile sınır ve sahil güvenlik genel idaresi katıldı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Katar Silahlı Kuvvetleri arasında 'dostluk, iş birliği, koordinasyon ve birlikte çalışabilirliği geliştirmek' maksadıyla icra edilen Türkiye-Katar Birleşik Tatbikatı'nın başarıyla tamamlandığı kaydedildi. TBMM, bazı Körfez ülkelerinin Katar'a ambargosunun ardından Katar ile 2014'te imzalanan anlaşma ile bu ülkeye kurulması öngörülen askeri üsse Türk askerlerinin konuşlandırılması sürecini öne çekerek 7 Haziran'da tamamlamıştı.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Katar darbe üzerine darbe almaya devam ediyor. Moody`s Katar bankacılık sistemi için görünümü `negatif`e indirdi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Katar merkezli El Cezire (Al Jazeera) kanalı, Türkiye ve Katar’ın yaptığı ortak deniz tatbikatının görüntülerini yayınladığı haberinde, Türkiye’nin Katar’daki askeri varlığını artırmayı planladığını iddia etti. Katar Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin başkenti Doha’nın kuzeyinde yer alan Ed-Duheyliyyat Kışlası'nda Türkiye ile Katar arasında icra edilen Demir Kalkanı tatbikatının dün sona erdiği açıklanmıştı.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki krizde yeni bir gelişme yaşandı. ABD Dışişleri Bakanlığının Katar ve dört Körfez ülkesi arasında yaşanan gerginliği çözmek için bölgeye üst düzey iki yetkili yolladığı bildirildi. Ayrıca Tillerson, temmuzda Körfez bölgesine ziyarette bulunmuştu. Zinni ABD Merkez Komutanlığındaki görevinin yanısıra, George Bush yönetimi zamanında ABD'nin İsrail - Filistin Özel Elçisi görevini yapmıştı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Türkiye`den Katar`a İran üzerinden karayolu ile ulaşım gündemde. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar ile karayolu üzerinden dış ticaret için alternatiflerin değerlendirildiğini söyledi. Zeybekci`nin açıklamalarına göre ulaşım en kolay İran üzerinden gerçekleşebilir.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Dünyanın en büyük altıncı gökdeleni olan Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentindeki Torch (Meşale) gökdeleninde yangın çıktı. Binanın güvenli bir şekilde boşaltıldığı açıklandı. Son dakika gelen habere göre, gökdelende çıkan yangının çıkış nedeni bilinmiyor. Yetkililer 86 katlı binada bulunanların tahliye edildiğini ve söndürme çalışmalarını sürdüğünü açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

İzmir’de başlayan görüşmelerin ilk gününde özellikle gıda sektöründe iş bağlantıları sağlandı. Kocaeli Derince Limanı'ndan Katar'a karşılıklı ticari gemi seferlerinin başlatılması konusunda da mutabakata varıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Körfez bölgesindeki krizin patlak verdiği haziran öncesine göre ülkesinin daha güçlü olduğunu belirtti. Katar Emiri, Körfez krizinin çözümüne ilişkin ise şunları söyledi: "Katar devleti, Körfez krizini diyalog yoluyla çözmeye hazır. Eğer bir anlaşmanın gerçekleştirilmesi için çaba sarf ediliyorsa bunun zorla kabul ettirmeden uzak, herhangi bir devletin içişleri ve ulusal egemenliğine müdahale edilmeksizin tüm tarafları kapsaması gerekiyor."


Yayın Tarihi: 03.08.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'dayanışma ziyareti' çerçevesinde Katar'ın başkenti Doha'ya geldi. 'Katar'la dayanışma' amacı taşıyan ziyaret sırasında Gül'ün, Körfez bölgesindeki olaylara ilişkin görüşlerini paylaşacağı ve ziyaretin iki gün süreceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

AFP haber ajansı, Katar'ın İtalya'dan 5 milyar euro değerinde 7 savaş gemisi için sipariş verdiğini yazdı. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani tarafından yapıldı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Katar'ın 4 Arap ülkesinin 'şartlı diyalog' teklifine kabul etmemesinin ardından Suudi Arabistan ve Bahreyn, Doha yönetiminden, izlediği politikayı düzeltmesini ve kendisiyle ilişkilerini kesen Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in sunduğu talepleri yerine getirmesini istedi. Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran'da Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Katar, haziran ayından bu yana teröre destek verdiği gerekçesiyle kendisine yaptırım uygulayan üç Arap ülkesini Dünya Ticaret Örgütü'ne şikayet etti. Şikayetin ardından anlaşmazlığın çözümü için 60 günlük süre başladı.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Doha yönetimi; Katar'a abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in teklifini reddetti. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman es-Sani, "Abluka uygulayan ülkeler bunun illegal olduğunu kabul etmemekte ısrar ediyor" dedi. Londra merkezli Al Hayat gazetesi, 4 Arap ülkesinin Katar ekonomisini etkileyecek yaptırımlar uygulamaya başlayacağını yazdı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

4 Arap ülkesi Katar krizi ile ilgili açıklamada bulundu. Arap ülkeleri, Katar'ın terörle mücadele konusunda istekli olduğu noktada diyaloğa hazır olduklarını açıkladılar. Reuters'da yer alan habere göre; Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn, Katar'ın acil durumlarda hava koridorunu kullanmasına izin verileceği iddia edilmişti. Katar Sivil Havacılık Otoritesi, ise bu iddiayı yalanladı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Suudi Arabistan, Katar'ın, Kabe'ye uluslararası statü verilmesi yönünde bir talebi olduğunu iddia etti. Bu talebi, "Suudi Krallığına karşı savaş ilanı" olarak nitelendirdi. Öte yandan 4 Arap ülkesi bugün Katar krizi ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Arap ülkeleri, Katar'ın terörle mücadele konusunda istekli olduğu noktada diyaloğa hazır olduklarını açıkladılar. Suudi Arabistan'ın başını çektiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır 2 aya yakın bir süredir Katar'a ambargo uyguluyor.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

4 Arap ülkesi Katar krizi ile ilgili açıklamada bulundu. Arap ülkeleri, Katar'ın terörle mücadele konusunda istekli olduğu noktada diyaloğa hazır olduklarını açıkladılar.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

Katar'ın başkenti Doha'daki bir alışveriş merkezine Körfez krizinde gösterdiği çaba nedeniyle teşekkür etmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dev posteri asıldı. 'Katar Mall' isimli alışveriş merkezine asılan dev Erdoğan posterine Katarlılar, minnet ve şükranlarını ifade eden yazılar yazarak, imzalarını attı. Posteri imzalayan isimlerden biri olan Ekonomi Bakanı El Sani, açıklamasında posterin Katarlıların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sembolik bir takdiri olduğunu aktardı.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Katar Dışişleri Bakanı Sani, "Tüm bu aleyhimizdeki kampanya uluslararası hukuku ihlal ediyor. Katar bu krizi doğru kanallardan çözmeye yönelik hiçbir çabayı boşa çıkarmayacak ve BM, bu yöndeki çalışmalara başlamak için doğru bir platform" dedi. Katar'ın BM Güvenlik Konseyi üyesi ülkeleri de kriz hakkında bilgilendirdiğini ifade eden Sani, Katar Resmi Haber Ajansının (QNA) internet sitesi ve sosyal medya hesaplarına yönelik siber saldırıyı da "siber terör saldırısı" olarak değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani'ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi. 400 turistin kaldığı otelin tahliye işleminin Al Thani’nin 7 yıldır otelin işletmeciliğini yapan Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanmasıyla gerçekleştiği belirtildi. Tur acenteleri 400 kişinin başka otellerde kalması için girişimde bulunmasına rağmen bir sonuca ulaşılamadı.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Brüksel’de düzenlenecek Bakanlar Düzeyinde Siyasi Diyalog Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrası Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Avrupa Birliği Bakanı Çelik, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, açıklamasında "İlişkilerimizde sorunlar da var. Bu sorunlar da gizli değil. Sorunların aşılması için diyaloğumuzun daha da güçlendirilmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Katar Savunma Bakanı Halid el Atiyye Körfez krizinin ABD ile olan ilişkileri etkilemediğini belirterek Katar´ın ABD ve Türkiye ile birlikte yeni bir tatbikata hazırlandığını söyledi. Katar-ABD ilişkilerinin güçlü olduğunu, Atiyye, Katar’daki Amerikan ve Türk askeri varlıklarının kesinlikle rahatsızlık kaynağı olmadığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ile Katar'ın başkenti Doha'ya ziyaret gerçekleştirmişti.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanında, Körfez ülkelerine yaptığı ziyaretin ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'te İsrail polisinin yaptığı uygulamaya ilişkin "İsrail, tutumuyla bölgeye zarar veriyor" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in istifa ettiğine dair iddialara ilişkin ise, "Diyanet İşleri Başkanı başka bir görev istedi. Başbakan'la konuyu görüşeceğiz. Ama görevden almak söz konusu değil" dedi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Körfez ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin Körfez bölgesinde yaşanan krizin aşılması amacıyla Kuveyt tarafından sürdürülen çabalara ve diğer girişimlere destek verdiğini ifade etmişler, krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi hususunda muhataplarıyla mutabık kalmışlardır." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 12.25'te Katar'ın başkenti Doha'ya geldi. Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha'da bazı temaslarda bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Uluslararası Hamad Havalimanı'nda Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile diğer yetkililer karşıladı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Suudi Arabistan'da Al Jazeera ve beIN Sports kanalları başta olmak üzere Katar'a ait internet sitelerine erişim gece yarısından bu yana sağlanıyor. Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında baş gösteren kriz sonrası mayıs ayında erişime kapatılan Al Jazeera, beIN Sports ve Katar'a ait diğer internet sitelerinin yeniden erişime açılmasıyla ilgili resmi makamlardan açıklama yapılmadı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Körfez bölgesinde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar'a resmi ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devam eden krizin çözümü için girişimlerde bulunması bekleniyor. Resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Suudi Arabistan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kral Selman ile bir araya gelecek. Görüşmede Suudi Arabistan liderliğindeki bazı Arap ülkelerinin Haziran başından bu yana Katar'a uyguladığı diplomatik ve ekonomik abluka krizine çözüm arayışlarının gündeme gelmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Uludağ'a ailesi ile birlikte günübirlik gelen Yemen asıllı Katar vatandaşı 9 yaşındaki İbrahim Najib El Mansouri, ailesinin yemek yediği sırada kayboldu. Yaklaşık 60 kişilik arama kurtarma ekibinin yanısıra Jandarma Özel Harekat timleri termal kamera Mansouri’yi bulabilmek için arama yaptı. Gelen son dakika bilgilerine göre Bursa Uludağ’ da dün kaybolan Katarlı çocuk bulundu. 18 saat sonra bulunan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. İsrail'e çağrı yapan Erdoğan, "Oradaki şiddet bir an önce son bulmalı. Krizin uzaması kimsenin yararına değil. Kudüs'teki Haremi Şerif tüm İslam aleminin onurudur, namusudur İslam dünyasının tepkisiz kalması mümkün değildir" dedi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Körfez krizinden bu yana yaptığı ilk açıklamada, "Daha önce hiç görülmemiş kışkırtmalar, iftiralar ile eşi görülmemiş vesayet ve abluka girişimine maruz kaldık. Maruz kaldığımız bu kampanya önceden planlanmıştır. Biz bir sınava girdik ve sınavı başardık" dedi. Katar Emiri Şeyh Temim, Türkiye'nin Körfez krizine yönelik tutumundan övgüyle söz etti.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Katar'a yönelik ambargoyu kaldırmayı umduğunu söyledi. Tillerson, ABD'nin Katar'ın terörle mücadele konusundaki çabalarını hayata geçirmesinden memnun olduğunu açıkladı


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’ın Birleşmiş Milletler’deki temsilcileri, önceki gün yeni bir açıklama yaparak teröre destek vermekle suçlayarak altı hafta önce abluka kararı aldıkları Katar’a yeni bir liste sundu. 22 Haziran’da bu dört ülke, Katar’a Türk üssünün kapatılması, Müslüman Kardeşler’le ilişkilerin kesilmesi, İran’la bağlarını zayıflatması, medya kuruluşu Al Jazeera’nın kapatılmasının dahil olduğu 13 maddelik bir talep listesi sunmuştu.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Katar'a ambargo uygulayan 4 Arap ülkesi Doha yönetiminden yerine getirmesini istedikleri 13 talepte artık ısrar etmediklerinin sinyalini verdi. Amerikan New York Times gazetesi, 4 ülkenin bunun yerine Katar'dan, 6 genel prensip çerçevesinde hareket etmesini istediklerini yazdı. NYT'ye göre 4 Arap ülkesi artık Katar'dan sadece 6 genel prensip çerçevesinde hareket etmesini istiyor.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn’nin Katar’la ilişkileri kesmesinin ardından bugün Suudi Arabistan’ın Birleşmiş Milletler Temsilcisi Abdullah el Muallimi, BM muhabirleriyle bir araya geldi. Dört ülkenin dışişleri bakanları tarafından alınan 6 karara Katar’ın da uyması gerektiğini söyleyen el Muallim terörle mücadele ve nefret söylemi gibi hamleleri içeren bu kararlara uymanın kolay olacağını söyledi.Suudi Arabistan'ın BM Temsilcisi Türkiye'ye sert suçlamalar yöneltti.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri ile telefonda görüştü. İki liderin görüşmesinde ikili ilişkiler ele alındı. Katar Emiri, 15 Temmuz'daki Türk halkının kahramanlığını övdü.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Türkiye'den Katar'a 2 fırtına obüsü ve 171 asker sevk edildi. Askeri personel Katar ile ortak tatbikatta görev alacak. TSK unsurlarından oluşan ilk grup, 19 Haziran'da Katar'a ulaşmıştı. Söz konusu grup, ilk tatbikatı Tarık bin Ziyad Taburu'nda gerçekleştirmişti. Bölgeye gönderilen personel, Katar ile ortak tatbikatta yer alacak. TSK unsurlarından oluşan altıncı grubun, Katar'ın başkenti Doha'ya ulaştığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Katar yönetiminin, ambargo uygulayan Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır aleyhinde uluslararası mahkemelerde dava açacağı ve bu nedenle oluşan zararın tazmin edilmesini talep edeceği kaydedildi.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez krizinin ardından bölgeye kritik ziyaretler gerçekleştirecek. İlk olarak 23 Temmuz'da krizin taraflarından Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek olan Erdoğan ardından krizde Türkiye gibi arabuluculuk rolü üstlenen Kuveyt'e geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak da 24 Temmuz'da Katar'ı ziyaret edecek.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El-Atiyye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in ülkesine yönelik talep listesinde yer alan "Katar'daki Türk üssünün kapatılması maddesi"ne ilişkin, "Çok uzun zamandan beri herkes tarafından bilinen bir üssü gelip de bizden kapatmamızı isteyemezler. Bu sadece iki egemen devlet arasındaki ilişkileri ilgilendirir" dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

BAE Dışişleri Bakanlığı Yetkilisi Abdullah Sultan Al Nuaimi, Katar’da Türk askerlerin bulunmasına karşı olmadıklarını söyledi. “15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra Afganistan’dan gelen ve Dubai’den transit geçiş yapacak olan FETÖ üyesi iki generali hava limanımızda derdest edip Türkiye’ye iade etmiştik" diyen Nuaimi, "Aynı hassasiyeti bize karşı faaliyet gösteren teröristler için Türkiye’den bekliyoruz. Onların kimler olduğunu Hakan Bey (MİT Müsteşarı Hakan Fidan) çok iyi biliyor” dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

ABD'li istihbarat yetkilileri, Katar'ın resmi haber ajansı QNA'nın internet sitesine siber saldırı yoluyla yanlış bilgiler ekleyerek Katar krizinin ortaya çıkmasına neden olan sürecin arkasında BAE'nin olduğunu iddia etti. Körfez ülkeleri arasında krize yol açan gelişmeler, 23 Mayıs'ta gece geç saatlerde Katar resmi haber ajansı QNA'da Katar Emiri Şeyh Temim Al Sani'ye atfen ABD karşıtı ve İran'ı destekler açıklamalar yayımlanmasının ardından başlamıştı.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Mersin'in Erdemli ilçesinde 2 bin 500 rakımdaki Eğriçayır Yaylası'nda üretilen Eğriçayır balı, bu yıl ilk kez Katar'a da ihraç edilecek.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Süt ürünleri ithal etmekten kurtulmayı hedefleyen ambargo altındaki ülke, Macaristan'dan 4 bin inek satın aldı. İlk partide yer alan 165 hayvan kargo uçağıyla Doha'ya indi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani Türkiye'ye geldi. Al Sani'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesi öngörülüyor. Ziyaret vesilesiyle gerçekleştirilecek temaslarda Katar'la ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Katar Ekonomi Bakanı "Ambargo uygulayan ülkelerin çekileceği projeler Türk şirketleri için büyük fırsat" dedi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir