'Korkmuyorum lan' dediği gün iş biter

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kütahya'da esnaf ziyaretinde "Korktuğunuz zaman korkutursunuz. Karşılıklı bir psikolojik davranış bu. Siz ne kadar korkuyorsanız, karşısındakini o kadar çok korkutmaya çalışırsınız. Sonuç itibarıyla bu böyle gider gelir. Ama bir süre sonra karşınızda sizden korkan insanlardan bir kişi bile 'Korkmuyorum lan' dediği gün iş biter" dedi.

İYİ Parti il başkanlığının açılışı için dün akşam saatlerinde Kütahya'da gelen Meral Akşener, geceyi bir termal tesiste geçirdi. Akşener bugün öğle saatlerinde kent merkezine geldi. Akşener'i Zafer Meydanı'nda partiler coşkuyla karşıladı. Partililerle birlikte Sevgi Yolu'nda yürüyen Akşener vatandaşları selamladı, esnafla sohbet etti. İYİ Parti Lideri Meral Akşener bir işyeri ziyaretinde, "Gerçek siyasi rekabet başlıyor, başlattık. Bak göreceksiniz bize yarayacak. Herkes cici cici yapacak size. 25 il oluyor şu anda. Dikkat ederseniz herkes gezmeye başladı" diye konuştu.

"DÜKKANIMA MALİYE GELİR Mİ?" KORKUSU

Genel Başkan Meral Akşener, kendisiyle konuşan esnafların endişe taşıdıklarını ifade ederek, "Maliye mi gelir dükkanıma? Bu daha vahim bir korku şimdi. Hani Meral Akşener ile konuşmak anlıyorum onu da ama basının huzurunda konuştuğun zaman acaba maliye mi gelir? Zaten el kadar dükkanlar. Bu da çok yanlış" dedi.

Akşener bir partilinin "Başkanım kıracağız inşallah o korkuları" sözleri üzerine "Şimdi şöyle; korktuğunuz zaman korkutursunuz. Karşılıklı bir psikolojik davranış bu. Siz ne kadar korkuyorsanız karşısındakini o kadar çok korkutmaya çalışırsınız. Sonuç itibarıyla bu böyle gider gider gelir ama bir süre sonra karşınızda sizden korkan insanlardan bir kişisi bile 'Korkmuyorum lan' dediği gün iş biter" ifadelerini kullandı.

"ÜLKE GÜMBÜRDEMİŞ DEMEKTİR"

Bir partili de Akşener'e, "Sayın Genel Başkanımız sizlerden ilham alıyoruz. Sizin cesur yüreğiniz bize ilham veriyor" dedi. Akşener ise, bu sözler üzerine şunları söyledi:

"Ben vatandaş açısından söylüyorum. Demokrasi bunda önemli. Hukuk, adalet önemli. Yani hep siyasi bakılıyor. Değil. Şimdi iki arkadaş kavga etseniz siz. Bir alacak- verecek meselesinden. Deseniz ben haklıyım sen haksızsın. Mahkemeye gittiğinizde hanginizle ilgili olumlu bir karar verilirse sizin ikinizin de yani hakkaniyetli bir karar verildi demeniz gerekiyor. Hukuk dediğimiz bu. Eğer buna emin olmuyor ve değilse işte bu daha güçlüydü onun için onun lehine karar verildi şeklinde algı oluyorsa o ülke gümbürdemiş demektir. Bugün yaşanan budur. Hep siyaset üzerinden tarifleniyor hukuk. Öyle değil, günlük hayatta."

"MİLLETVEKİLLERİNİN YAPTIRIM GÜCÜ SIFIR"

Daha önceki açıklamalarında 'referandumdan sonra milletvekilliği bitecek' dediğini anımsatan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Milletvekilliği bitecek' demiştim, bitiyor. Milletvekillerinin yaptırım gücü sıfır. İktidar partisi de dahil olmak üzere. 'Avukatlık mesleği bitecek' demiştim. İktidar gücünden faydalanmadıkça hiçbir dava kazanılamaz artık Türkiye'de. Normal günlük hayattan bahsediyorum, öyle siyasi miyasi değil" dedi.

"KARAKOLDA DOĞRU SÖYLER MAHKEMEDE ŞAŞAR HİKAYESİ"

Akşener bir basın mensubunun "Sizlere de iftiralar atıldı, bunlarla ilgili söylemek istediğiniz bir şey var mı?" sözleri üzerine de şöyle konuştu:

"Habire söylüyorum be oğlum bıktım. 150'ye yakın insanı mahkemeye vermişim ben. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar hikayesi. Burada car car söyleniyor, veriyorsun mahkemeye diyor ki 'Ben öyle bir şey söylemedim yanlış anlamış'. Dayanıklı bir insanım. İşim bu. Burada bir sorun yok. Aynı şey sizlere yapıldığı zaman siz aynı derecede savunamıyorsunuz kendinizi. Asıl vahim olanı bu, korkutucu yanı bu. Onun için de adalet, hukuk ve demokrasi bu manada normal insanlar için lazım esasında."

"ZEKİRAYA ÖZ'ÜN HEYKELİNİ DİKİYORLARDI"

Hukukun üstünlüğünün önemli olduğunu ifade eden Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir de şöyle bir şey vardır. Siyasetçi sonunda birbiriyle el sıkışır. Olan hep aradakilere olur. Bürokrasiye olur, ona olur, buna olur. Bak Zekeriya Öz'ü heykelini dikiyorlardı, ne meşhur adamdı hatırlayın. Şu anda vatan haini. Zırhlı araç tahsis edilmişti. Onun için hakkaniyet, adalet, hukukun üstünlüğü. Şimdi FETÖ'cüler temizleniyor, başka METÖ'cüler geliyor. Böyle bir şey olur mu? Hakim tarafsız, objektif, kimsenin adamı olmayan olmak zorunda. Yani milletin yanında olmak zorunda. Senin yanında olmak zorunda. Şimdi hepiniz açısından siyasi olarak bakılıyor işe, fark edilmiyor. Günlük hayat esas olan. Ev sahibi ile diyelim ki buranın sahibi diyelim, kira üzerinden mahkemelik oldu. Örnek olsun diye söylüyorum. Ve kiracı haklı. Oraya gittiğinizde ev sahibi Ak Parti bünyesinde bir arkadaşsa kiracının haklı çıkması, bakın böyle bir iddialı söz söylüyorum, imkansız."

Meral Akşener daha sonra Ali Paşa Mahallesi Vilayet binası arkasındaki İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı binasının açılış törenine katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Reis ve Bahçeli'nin omuz omuza olduğu bir Siyasi sahada Sizler Figüran olabilirsiniz ancak!
Hanım olacaksın, agresif olacaksın, "lan" lun vs. diyecek, istişarelerde bulunmaksızın egonun esiri olup Cumhurbaşkanı adayıyım diyeceksin.. Bu agresif söylemler aslında tükenişin ifadesidir. Başlamadan, tükenmek..Hayırlısı Olsun.
Meral hanım gümbür gümbür geliyor. % 55 alır 2019 da ve ilk başkanımız olur inş.
Aha buraya yazıyorum %85 oy alacak çoğu var azı yok, eski bir chp seçmeni olarak ışığı meral de gördüm
Hayat korkakları affetmez; Bugün cesaretin olmadığı için yapmadığın şeyi,yarın zamanın olmadığı için yapamayabilirsin..
Kütahya'da 137 kişiye -64 polis- hitap eden, Pensilvanya'lı güzel hanım ablamız.
iddia makamı, iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Nerden biliyorsun nerden icazet aldığını. Eğer bu iddianı ispatlayamazsan, cb nin ne dediğini hatırlıyorsundur eminim...
bu kadın tansu çiller tipi vasıfsız bir siyasetçi .derdini anlatmayı bilmiyor dahA.önemsemeyin feröcülerin partisi aldığı oy fetö oyu ,yoksa bi kaç deli ahmaktan başka anası babası oy vermez
Ağza bak..usluba bak..!!!Aklınca harbi delikanlı abla rollerine girmek istiyor ama çok gülünç oluyor..demekki harbilik lafla olmuyor çünkü geçmişteki sicili pek delikanlılıkla müsemma değil.kendini zorlama alacağın %3 size çok bile..
E zaten en sonunda RTE senin dediğini yaptı sayın AKŞENER.. "Korkmuyoruz lan - One Minute" dedi.. Gün birlik vakti.. Fakat anlaşılan o ki siz durumun farkında değilsiniz.. Aklı başında normal bir insan bu süreçte iç siyaseti bırakıp birlik oluşturur.. MHP ve BBP bunun farkında ve birlik peşinde.. Kudüs sorununda tüm çatışmalarımıza rağmen bizimle ahlaki bir birlik oluşturan AB ye bir bakmanızı tavsiye ederim.. 6-7 yıl kendi iç ve küçük siyasi çıkarlarınızı erteleyebilirdiniz sayın AKŞENER.. Sayın FEYZİOĞLU'nun söylediklerini bi düşünün.. Geliyorlar ve birlik olmak zorundayız..
söyledikleri doğru. çoğuna katılıyorum. fakat burası Türkiye maalesef kraldan çok kralcı var. sadece devlette değil. herhangi bir yerde. bunun sebebi ne yazıkki ailelerimiz. eşimiz dostumuz. biz milletçe poh pohlanmayı seviyoruz. bir anne baba düşünün evladına ; sen zekisin, sen güzel veya yakışıklısın , sen maşallah pehlivan gibisin boyun posun oh oh diye öğretiyorlar. gayet normal. orta halli vatandaşın zengin bir akrabası varsa yada tanıdığı genelde tabi herkes değil. aynı durum. bu düzen zor değişir meralcim. sen gelsen senin adamların gelecek. bende gelsem kendi yandaşımı getiririm.
meral hanım bildiğini yap eğer hırsızlığa yolsuzluğa sahtekarlığa karışmadıysan para sıfırlamadıysan manda maltada ailenin şirketi yoksa niye korkacan korkanları halk biliyor bilmeyen koyunlarda uyanıyor artık yalana palavraya oy yok hele hele atatürk düşmanlarına hiç yok
1996 dan buyana siyasetin içerisindesiniz..bu zamana kadar ne hikmetinizi gördük..
tabana sormadan isyapiyorsun mhp de taban ne diyor ben akp ile aynı yolda olman parti den istifa ederiz mhp benim yuvam yaşım16 sonra yaş 65 olduğunu şöyle
Diğer Haberler