Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Ege uyarısı: Askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir

NATO Genel Sekreteri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu düzenledikleri ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, Ege'deki bayrak kriziyle ilgili olarak, "Askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Türkiye'nin NATO'nun genişlemesinden yana olduğunu ve Stoltenberg'e desteğin süreceğini belirterek başladığı konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

"NATO'dan terörle mücadelemizde daha çok destek bekliyoruz. Çifte standart ve ayrımcılığa karşıyız. Terör örgütlerinin hepsine karşı kollektif anlayışla mücadele etmemiz gerekiyor. Diğer müttefiklerin de bu çizgiye gelmesini arzu ediyoruz. NATO da Türkiye'nin beklentilerini karşılamalıdır."

EGE'DEKİ KRİZ

Ege'de Didim açıklarında Yunanistan bayrağı dikilmesiyle ilgili olarak Çavuşoğlu, "Gerginliğe yol açacak adımlardan kaçınılmalı yoksa bizim elimizden ya da askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir." ifadelerini kullandı.

MACRON'A TEPKİ

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yanıt verdi:

"Bir Cumhurbaşkanı'na yakışır şekilde açıklama bekliyoruz. Macron'un açıklamaları yalanlandı. Üçlü zirve öncesi Ankara'ya gelmek istediğini sayın Cumhurbaşkanımıza söyledi. Rusya ve İran arandı, İran ise üçlü toplantının ardından Fransa'yla da görüşürüz dedi."

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise, sözlerine "Ankara'ya yedinci gelişim, bu kadar çok ziyaret ettiğim başka bir ülke olmadı" diyerek başladı.

"Türkiye ittifakta kilit rol oynayan bir müttefik. DAEŞ'le mücadele için NATO uçakları Konya'dan havalanıyor. Afganistan'da da Türkiye önemli bir misyon üstleniyor. Türkiye'deki batarya konuşlanmamızı genişlettik.

Başka hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar çok terör saldırısına maruz kalmamıştır. Türkiye, 3,5 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapıyor.

Bugün NATO'nun Temmuz ayında Brüksel'de yapılacak zirvesini ele aldık. Çavuşoğlu, Afrin harekatın konusunda beni bilgilendirdi."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Hükümetin bu açıklamalarını dikkate almıyorum tava kapağı bile bu kadar dönemez.
@es000061 gayrı milli gayrı sahihsiniz
amacı burda prim yapmak olanlar egosunu şişirmek isteyip en çok oyu benim yorumum aldı hesabı yapan müptezellerle dolmuş mynet devlet nedir - hükümet nedir ayırt edemeyen ahmaklar hükümete karşı olabilrisiniz amma devlete karşı tutumunuzun da karşısındayız
Akp nin gevşek dış politikasından güç alan Bizans kırmaları böyle hadsiz işlere kalkışıyor şimdi Atatürk başımızda olacaktı . Göreyim O zaman yunanın kıçını sıkışsa yapsın hareket yapmazdı çünkü bilirdi Atatürk ve Ordusuyla şaka olmaz şimdi Ordumuz çok şükür aynı ordu ama lider aynı değil asıl sorun burada
eyy fransa sen kimsin ya !
ona kar şıyız buna karşıyız ab ye karşıyız bze kazık atıyorlar ama biz peşlerinden ayrılmıyoruz bune perhiz bune lahana turşusu biraz dikdurunda yolları ayırık ozaman bu millet size inanır yalandan kim ölmüş at yalanı nasılsa dinleyen inanan bizim gibi salaklar var millet aç eve ekmeği nasıl götürecem diyor adeletsizlik almış yürümüş adamın varsa paran varsa işin tamam yoksa canın çıksın nasılsa kimseye sesini duyuramayacak biliyorsunuz ben akp li olarak hakkımı helal etmiyorum ahırette iki elim iki yakanızda varın artık siz düşünün
falan filan yalan dolan.....
adalarda sirtaki yaparak konuşmalarınızı dinliyor yunanlar. gülmede tutmuştur şimdi zındıkları. iki paralık ettiniz kaç bin yıllık Türk onurunu.
askerlerimiz den bir kaza çıksa da işgal altındaki bütün adalarımızı geri alsak...
Güldürmeyin milleti. 18 Ada ne oldu?
bir kaza yapalım. ölmeye varım. haddini bilmeyenlere hadlerini bildirelim. ..öt yunan suriye hareketinden dolayı TÜRKİYE nin batıdaki gücünün zayıf olduğunu sanıyor.
İki ülkenin siyasileri bölgenin hassasiyetini kullanarak, kendi vatandaşından siyasi pirim elde etmenin peşinde
dış siyasetin geldiği son nokta elimizden bir kaza çıkacak elin gevuru götüyle gülüyordur şu an bunlar var ya bırak ülkeyi apartaman bile yönetemez
Askerlerimizin elinden bile kaza çıkabilir dediyse kesin askerlerimiz vuracaktır bundan sonra.
zorla gel bize vur diyor ki Ab ve abd yi üstümüze salsın esasen agababalari böyle emrediyor
"Askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir "ne kadar basit, avam , kararlılıktan uzak ve cıvık bir yaklaşım. Devleti temsil abuk subuk , yamuk yumuk , muğlak cümlelerle olmaz.cümleleri kaldırmaz
yunan akilini başına al
eee bir kaza çıksın artık 18 tane adayı sizin dönemizde işgal ettiler halada başka adaları elinizden almak istiyorlar adamlarda biliyor sizin bir halt edemeyiceginizi
filistin amborgası ve katliamında yardıma giden aktiritlere açık sularda israil e niye bir şey yaptırmadınız asker sizden emir bekliyordu ? o yüzden güvenmiyoruz her konuşmanıza saygılarımla makamınızdan ötürü :)
Egedeki adaları almamızın vakti geldide geçiyor
ya devlet başa ya kuzgun leşe artık düşman bellidir ya adalet ya sefalet
Üç hafta önce aniden yapılması gereken bir açıklamaydı, Yunan bakanın tehditleri ‘esefle kınıyoruz’ diyerek atlatıldı, geç buldum bu açıklamayı.
Diğer Haberler