Yılmaz Özdil'den çok sert Muharrem İnce yazısı: Benim hakkımda 'şerefsiz oğlu şerefsiz' dedi

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında, 'Muharrem İnce, yandaş Hürriyet gazetesine röportaj verdi. Benim hakkımda 'şerefsiz oğlu şerefsiz' dedi.

Yılmaz Özdil'den çok sert Muharrem İnce yazısı: Benim hakkımda 'şerefsiz oğlu şerefsiz' dedi

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında, İnce'nin Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'a verdiği röportajdaki açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.

Muharrem İnce'nin, babasının cenazesine katılarak tabuta omuz verdiğini aktaran, ve kendisini yüzyüze ilk ve son kez sadece orada gördüğünü söyleyen Özdil, "Babamın cenazesine katılıp, tabutuna omuz verenlerden biri, CHP grup başkanvekili Muharrem İnce'ydi.

Babamın cenazesinde, cami avlusundaki musalla başı, Muharrem İnce'yi hayatımda yüzyüze gördüğüm ilk, tek ve son yerdi. Ne öncesinde, ne sonrasında, asla bir daha biraraya gelmedik.
Defalarca görüşme talep ettiği halde, defalarca birlikte yemek teklif ettiği halde, defalarca Yalova'ya davet ettiği halde, genel başkan adayı olduğunda parti meclisi üyeliği teklif ettiği halde, asla biraraya gelmedik." dedi.

"İNCE, YAZDIKLARIMI ÇARPITARAK BENİ YUHALATTI"

Özdil'in yazısının devamı şöyle:

Tayyip Erdoğan'ı ziyarete gittiği gün, 'alarm' veren yazımı yazdım. Susmak yerine, linç edilmeyi göze alarak, kurşunkaleme ihanet etmemeyi tercih ettim.

Hiç şaşmadığım sonuçları oldu. Muharrem İnce yazdıklarımı çarpıtarak, yazmadıklarımı yazmışım gibi anlatarak, beni yuhalattı. Antalya ve Denizli mitinglerinde yuhalattı.

Oxford Üniversitesi'nin araştırmasına göre, dünyanın en çok yalan haber yayınlayan, dünyanın en çok iftira atan, dünyanın en ahlaksız medyası bizim medyamız. Muharrem İnce bu medyadan sadece beni yuhalattı. Üstelik, Atatürkçü CHP seçmenlerine yuhalattı.

Netice?

Ekmek için Ekmeleddin'den bile sekiz puan az oy aldı, Tayyip Erdoğan gayet rahat kazandı, Türkiye'nin rejimi değişti.
Seçim gecesinde soru işaretleriyle beraber karanlıkta kalan saatler, ortadan buhar olmalar, lüks otelin komple kapatılan kral dairesi katı, en kritik aşamada Fox haber'in canlı yayınına gönderilen “adam kazandı” mesajı… İnanmak istemeyenlere bile, yazdıklarımı teyit etti.

Testi kırılmadan önce uyardığım için, testi kırıldıktan sonra konuşma hakkım vardı, susmak yerine yine yazdım.

Bizzat Tayyip Erdoğan tarafından Muharrem İnce üzerinden Hacivat-Karagöz kavgası yaratıldığını, çok basit bir algı operasyonunun afiyetle yedirildiğini, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu'na karartma uygulanırken, Muharrem İnce'nin bizzat Akp tarafından köpürtüldüğünü, merkez sağ seçmenin ve Chp seçmeninin bizzat yandaş medya tarafından manipüle edildiğini, Anadolu Ajansı'nın bile Muharrem İnce'ye nasıl destek verdiğini kanıtlarıyla yazdım.

Gene hiç şaşmadığım sonuçları oldu.

Muharrem İnce, yandaş Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'a röportaj verdi. Benim hakkımda “şerefsiz oğlu şerefsiz” dedi.

“Ahlaksız” olduğumu söyledi.

Daha üç gün önce Aydın Doğan'ın elinden alınarak Ziraat Bankası kredisiyle yandaş işadamına hediye edilen Hürriyet gazetesini kendine dert etmedi, Sözcü gazetesini dert etti.
“Sözcü gazetesiyle derdim olduğunu, kendisi üzerinden Sözcü gazetesiyle hesaplaştığımı” söyledi.

Bahsettiğim Anadolu Ajansı fotoğraflarını Sözcü gazetesinin internet sitesi bile Anadolu Ajansı'ndan kullandığı halde… “Yalan” yazdığımı, “Anadolu Ajansı'nın o gün orada bile olmadığını” söyledi.

“Haddimi bilmemi, kendisinin canını sıkmamamı” söyledi.

Bu yandaş röportaj üzerine yandaş medya pek keyiflendi…
Sabah'tan Akşam'a Star'dan Vakit'e koro halinde manşet yaptı:

“Muharrem İnce, Yılmaz Özdil'e şerefsiz oğlu şerefsiz dedi.”

Yandaş medyayı takip etmeyenlerin bütün bunlardan haberi olmayabilir. Toplumun bilgi edinme hakkına hizmet etmek bizim görevimiz. O nedenle, Muharrem İnce'nin sözlerini birebir aktarıyorum…

"- Yılmaz Özdil'i yuhatlatmanızın sebebi ne?

Hayır efendim, asla böyle bir şey olmadı! Ben onu yuhalatmadım. “Denizli ve Antalya mitinglerinde” diye yazmış. Kendisini aradım. “Böyle bir şey olmadı!” dedim. Denizli'de adı bile geçmedi. Ben Antalya'da “bugün beni çok üzen bir olay oldu, her gün zevkle okuduğum bir köşe yazarı böyle böyle yazmış!” dedim. Bir-iki ses yükseldi. O kadar. Yuhalatma olmadı. Adını bile söylemedim.

Tam olarak ne dediniz?

“Beni üzen şeyler yazdı, yazısını beğenmedim!” dedim. Gerçekten de yalan yanlış bir sürü şey yazdı. Ben eşimle alışveriş yaparken güya Anadolu Ajansı çekmiş. Anadolu Ajansı kime aitmiş? Erdoğan'a! Yani bunların hepsi ayarlanmış. Bir kere doğru değil, dersini iyi çalışsın. Anadolu Ajansı yoktu orada. Bakın sabahtan beri burada, kapının önünde kameralar vardı, az önce gittiler. Ben Murat Karayalçın'ın ofisine gittim, orada da çıkışta vardı kameralar. Benim evimin önünde günün 15 saati kamera var, onlar bilinen kameralar, bilinmeyenleri ben de bilmiyorum. Yani benim her gittiğim yerde kamera var. Ofisimin önünde var, evimin önünde var. Köydeki evimin gece 1'de önünde insan var. Sabah 5'te var. Dışarıda bekliyorlar. Ama söylüyorum, o gün orada Anadolu Ajansı yoktu. Bilgisi doğru değil. Orada benim gördüğüm Fox ve Demirören Haber Ajansı vardı. Yılmaz Özdil'in benimle ne özel derdi var bilmiyorum. Sözcü Gazetesi'yle bir derdi var da benim üzerimden bir hesaplaşma mı yapıyor onu da bilmiyorum. Ama o anlar buradan ne demek istediğimi. Yazdıkları doğru değil ve çirkin. Erdoğan'la böyle bir pazarlığı yapan şerefsizdir, böyle bir pazarlığı yapmadan bunu yaptı diye yazan da şerefsiz oğlu şerefsizdir! Herkes haddini bilecek, ahlaklı olsun herkes, benim canımı sıkmasınlar. Herkesi ahlaklı olmaya davet ediyorum. Erdoğan'la 16 yıldır mücadele ediyorum. Onlarca davam var, el insaf! Bir de yalan yanlış bilgiler yazıyor. “Ekmeleddin'den bile az oy aldı” diyor. Hiç mi matematik bilmiyorsun? Ekmeleddin İhsanoğlu kimin adayıydı? CHP ve MHP'nin çatı adayıydı, ben çatı adayı değildim. İyi Parti var mıydı o zaman? Yoktu. Ekmeleddin yüzde 38 aldı. Peki o zaman şu anda toplarsak, CHP kaç aldı 30-31, MHP 11 küsur, etti 42, İyi Parti 7… Yüzde 49 yapar o zaman benim oyum.”

İşte böyle.

Bugüne kadar pekçok politikacının maskesini düşürdük, pekçok politikacıyı deşifre ettik, pekçok kişi hakkında can acıtıcı yazılar yazdık. Öfkesinden gözünü kan bürüyüp, öldürülmemi isteyenler oldu.

Miting kürsülerinden hedef gösterenler oldu, işten atılmamı, hapse atılmamı, hatta vatandaşlıktan atılmamı isteyenler bile oldu. Hamama giren terler misali, doğrusu hiç gocunmadım…
Sevecek değillerdi herhalde, elbette böyle davranacaklardı.

Yazdıklarım bana ait, beni bağlar. Dolayısıyla, kişisel olarak beni hedef almaları normaldi.

Ama, yukarda Allah var… Bugüne kadar babama, anneme, aileme dil uzatacak kadar küçülen, buna yeltenecek kadar alçalan olmadı.

Muhalefetteyken bile böyleyse, kazandığında neler olacaktı diye düşünüyor insan.

Ve tabii şunu da düşünmeden edemiyor… Babam şerefsizse, ben şerefsizin oğlu şerefsizsem, babamın cenaze törenine niye geldi acaba, şerefsizler toplantısına mı?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 105 yorum
süpersiniz ya.sizler gibi zihniyet varken erdoğan ve onun gibiler hayatta iktidardan inmezler.yiyin birbirinizi.
@savaskoc7474 sendemi ajansın be özdil..karıstır..karıstır
KEMAL KILIÇTAR OĞLU İNÇE'NİN GÖZDEN DÜŞMESİ VE SİYASİ HAYATININ BİTMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASMIŞTIR. BÜTÜN MESELE BU.
sayın ince doğru söylemiş. düşün halkın yakasından.birgün akşenerci birgün perinçekçi birgün inceci oldun sen kimsin
@metins1 adam gazeteci ve tarafız bence
bunda bir iş var bu atışmalar sebepsiz olnaz .......
sonuna kadar haklısın özdil bunlar nede olsa azda olsa 53
Yılmaz seni takdir ediyorum . bu densize az bile yazmışsın . anaya babaya böyle laflar söyleyen kişiden önce insan olmaz . gerisini siz doldurun ...
@sevgidolu3434, yılmaz özdil yıllarca gazete köşesinden halk tv ekranlarından başkalarına ettiği küfürlere kendisi maruz kalmış, 2 ağır küfürbazlar ringe çıktı görelim bakalım Mevlam ne eyler
yılmaz özdil bir gazateci değil tamamen düzen ayarlayıcı sözde chp tabanını algı operasyonlarıyla ayar vermeye çalışan biridir OXFORD 'a göre bilmem neymiş öyleysede sen başı çekiyorsun yalaka adam en sonunda İnce yi bile hain ilan ettiniz neden doğruları söyledi diye işte siz böyle onursuz haysiyetsizsiniz kendi medyanız kendi insanlarınız sırf ortalığı ayağa kaldırıp yalan konuşmadı diye adamı linç ediyorsunuz iftiralar atıyorsunuz allah sizin şerrinizden korusun elinizie fırsat geçse ortalığı toz duman edersiniz
hayatımda ilk defa yılmaz özdil haklı galiba dedim :)
yılmaz özdil sen neyin peşindesin neyin kafasını yaşıyorsun
yılmaz özdil iyi bir yazardır ama bazen saçmalar.. ufak bir sebepten ağır şaflar konuşur. daha önce de şahit olduk.. bu konuda da her ne sebeple İnce yi yeriyorsa yanlış yapıyor..
@sofist34, senin iyi yazar anlayaşına tüküreyim, "bu bir bardaktır, bardak doludur, bu dolu bardaktan bisürü vardır, bunlar yere düşünce göl olur boyumuzu aşar, ülke batar o zaman akp kötüdür " mantık kurgusuyla yazı yazan ilkokul seviyesi bile denemeyecek bir zeka kırıntısıyla ülke düşmanlarının gazını almak, zehrini dökmek küfretme hakaretme ihtiyacını karşılamak misyonunun üstlenmiş satılmış bir kalemdir. o bu ülkenin menfaatinin yandaşı değil, akp ya da kim olursa olsun bu iktidarı ülkeyi karalamak üzere satın alınmış bir paralı askerdir
Sana da yazıklar olsun Yılmaz Özdil! Pesss....
Adam demiş ki "Erdoğan'la böyle bir pazarlığı yapan şerefsizdir, böyle bir pazarlığı yapmadan bunu yaptı diye yazan da şerefsiz oğlu şerefsizdir". beyefendinin dedikleri yazdıkları doğruysa neye gocunmuş. Ha dedikleri yazdıkları yalansa İnce az bile demiş.
Böylesine kıymetli iki insanın hem gözler önünde, hem de aynı taraf olmayı beceremeyenler olarak yaptıklarını üzülerek izliyoruz.
Yin birbirinizi keh keh
seni mi yuhalattı? Az bile yapmış.
Anaya babaya ağza alınmayacak laf eden bu densiz yüzde 30 oy aldı ...
Son sözüne şapka cıkartılır...
yilmaz ozdil de lendini adam saniyor medyadaki en basit tarafli ve yalanci adam...
işte bu yüzden zaten bir yerlere gelemiyoruz,seçim kazanamıyoruz.başarılı olamıyoruz. daha kendi içimizde barışı sevgiyi saygıyı sağlayamadıktan sonra bu millet bize niye oy versin. herşeyi bi kenara bırak koskoca adamlarsınız topluma mal olmuş insanlarsınız saygı duyulan kişilersiniz AYIP BE AYIP ..... terbiyesizlik ... ben bile bunları gördükten,okuduktan sonra pişman oldum oy attığıma bu zihniyetle hiç bir yere gelemeyiz
Sen de şu sivri diline biraz sahip çık be kardeşim. Seninde hiç ayarın yok yani.
beter olun
Millet ittifakında çatlak olmasın diye Akşener üstü kapalı uyarmıştı. Son on günde gördüklerinizi analiz edin. Akp liler İnce nin mitingini doldurdular ama oylarını da indirdiler siyaset böyle birşey işte. 5 milyon dersiniz yola çıkınca bakarsınız arkanızda kimse yok. Nasrettin hoca nın Timur hana gitmesi gibi :)
Malesef türkiye gerçekleri çamur at izi kalsın ama sen böyle birşey yazdıysan ispatlıyamadıysan fazlasını hak etmişsindir. Adam diyor erdoğan la böyle bir pazarlığı yapan şerefsizdir.Ama yapmadan bunu yazan yani sen yapmadığı halde bunu yazdıysan oda düşündürücü
Muharrem ince doğru aday değil kısır döngüye girildi bu ülkede ne akıllı ne kadar iyi eğitimli (en az İngilizce bilen) ne kadar kıymetli gençler var
Ahh işte, o adamın samimi olmadığını söyleyen biri çıktı sonuçta...
Sayın Özdil boş konuşmuşsunuz.Konuştuklarınız kimlere yarıyor acaba.Bugüne kadar sizi saygıyla ve sevgiyle takip ediyorduk.Ama bu yazınız hiç şık olmamış.Bazıları ne diyecek biliyormusunuz?"Biribirinizi yemeye başlamışsınız".Sizin bu yazınız sayesinde.
Takke düştü kel göründü. CHP zihniyeti kendinden olmayanalar cahil salak koyun...
ince doğru söylemiş öncelikle sayende oxfortta turkiyede yalan haber oranı yüksek algıcı rejim de değişmedi sistem değişti
Yiyin birbirinizi
adam doğru söylemiş, seninle aynı düşüncede olmayan insanları aşağılayan başka yazar var mı ki senden başka.
Yılmaz özdili günahım kadar sevmem ama adamın ölmüş babasına yada ailesine hakaret edilmez .Siyasetçi sanatçı ilim adamı her zaman örnek olmalı biz onlardan bunu bekliyoruz.
İnce yide sevnem ama bu yazarı hiç sevmem..kendini bulunmaz hint ku aşı xamnediyor.
Aralarındaki çekişmenin nedenin bilemem ama çok doğru tespitler var. RTE ve medyası Sn.İnceyi bilerek parlattı ve rakip olarak güçlenmesini istemediği Sn.Akşener'i resmen sansürledi. Oysa Sn.Akşener İnce kadar ön plana çıksaydı seçim büyük ihtimalle 2.tura kalır ve RTE kaybedebilirdi. İnce kazanacakmış havası yaratılarak sağ ve orta sağ oyların panikle o cephedeki en güçlü adaya akışı sağlandı.Parti %41 de kalırken RTE %52 aldı. Bu oyuna en yakınlarım bile geldi. Belki memleketi çok kötü yönetiyorlar ama algı operasyonu ve halkı kandırmayı çok iyi biliyorlar.
Yeni KİTAP çıkartacaktır yada satışları düşmüştür GÜNDEM yaratıyor.Muharrem İncede ne dediyse doğru demiştir.
@akamilozan, başörtüsü yasaklansın diye anayasa mahkemesine başvuran da o, dün anasını bacısını kürsüden sergileyip başörtüsü derdim yok diyen de o. hangisi doğru, bu memleket bu kadar kısa sürede takiye konusunda bu kadar ileri seviye arsızlaşabilen başka bir siyasetçi görmüş müdür acaba, ya da islam düşmanlığı namı hesabına bu adama kanacak kadar gözünü nefret bürümüş sen ve senin gibi bir insan güruhu
HİÇ KİMSE VAZ GEÇİLMEZ DEĞİLDİR..
ataistin din düşmanlığı uçak düşene kadarmış yani sizin birlikteliğiniz buraya kadar kısaca inçeyi sevmem ama çok büyük olayların önünü kesmiş oldu seçimden sonra bu hazımsızlar yok kedi yok köpek yok biz öndeydik diyerek oyları çaldılar diye galeyana getireceklerdi hazırlıklar bu yöndeydi ama inçe seçimi kabul edince işler değişti şimdi buna kulp takmaya çalışiyorlar yandaş gazeteci demişken siz nesiniz özdil efendi
Ya iste biz bu yuzden buna oy vermedik. Agzi bozuk gelene gidene kufur eden biri sizin de dediginiz gibi başkan olsa neler yapar neler....
İnceye seçimde oy vermiştim,, şimdi ne kadar da iyi yaptığımın daha da net farkına vardım
Muharrem incenin yağtığı ayıp bir şey, adamın ailesine ne diye hakaret ediyorusun, kaldı ki bir de haksızsın ....
@recep_yasar_2017 Arkadaş malmısınız? Kimse kimseye hakaret etmiyor!! Yalan söyleyene iftira atana ediyor!! EEE Den bana iftira at bir ithamda bulun ispat etme. Sonra ben bunu ispat etmeyen şerefsiz deyince suçlu olayım?? Hadi ordan
birbirinizi yemeye başladınız .. iyice dagıldınızz kılıctaroglu istifa
Diğer Haberler