Bu cinayet hergün şaşırtıyor

Konya'nın Akşehir İlçesi'nde kiralık katil tutarak eşini ve ortağını öldürten Zeynep Kaplan'ın hikayesi oldukça şaşırtmıştı.

Bu cinayet hergün şaşırtıyor

Kaplan'ın 25 bin Euro verip anlaştığı kiralık katil kayıplara karışınca Zeynep Kaplan bu kez 30 bin Euro vererek kiralık katil tutmuştu. Eşi öldürülen Kaplan, ortağının niçin öldürüldüğünü ise bilmediğini söylemişti. Bugün yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Kiralık katil ifadesinde sevgilisi çok para istediği için teklifi kabul ettiğini söyledi.

Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesi’ne bağlı Dedeçam Beldesi’nde oturan Ramazan Kaplan (49) ve ortağı Avusturyalı Herald Weib (52), 21 Ekim günü Akşehir’in Atakent Beldesi’nde çalılıklar arasında ölü bulundu. Olay yerine düşen otomobil parçasından yola çıkan jandarma, parçanın öldürülen Ramazan Kaplan’ın otomobiline ait olduğunu saptadı. Eşi 3 çocuk annesi Zeynep Kaplan’ın (47) ifadesine başvuran jandarma, çelişkili ifadeler vermesine üzerine Kaplan’ı teknik ve fiziki takibe aldı. Kaplan’ın son dönemlerde ahır ve garajını yapan inşaat ustaları Erkan Yıldız (33) ve Bati Kılıç (36) ile sık sık görüştüğünü saptadı. Fiziki ve teknik takibin ardından geçen perşembe günü Zeynep Kaplan, Erhan Yıldız, Bati Kılıç ile Kılıç’ın sevgilisi S.K.(25) gözaltına alındı.

''ALDATTİĞİ İÇİN EŞİMİ ÖLDÜRTTÜM''

Eşi Ramazan Kaplan’ı aldattığı iddiasıyla para karşılığında öldürttüğünü itiraf eden Zeynep Kaplan’ın ifadesinde ilk anlaştığı kiralık katilin 25 bin Euro’yu alıp kaçmasının ardından önce Erhan Yıldız’a teklif ettiğini, Yıldız’ın da Bati Kılıç’a yönlendirmesiyle 30 bin Euro’ya anlaştıklarını söylediği öğrenildi.

''SEVGİLİM PARA İSTEDİĞİ İÇİN CİNAYETİ İŞLEDİM''

Bir barda çalışan sevgilisi S.K.’nIn sürekli para istemesi nedeniyle Zeynep Kaplan’ın teklifini kabul ettiğin belirten Kılıç ise ilk ifadesinde, ''Barda tanıştığım S.K. ile bir süredir birlikteyiz. Ona ayrı bir ev tuttum. Zaman zaman onun yanında kalıyor, zaman zaman da ailemin yanında kalıyordum. S.K. benden sürekli para istiyordu. O sırada Zeynep Kaplan kocasını para karşılığında öldürmemi söyledi. 30 bin Euro’ya anlaştık. Ramazan Kaplan’ı arayıp Akşehir Atakent bölgesinde icralık damızlık hayvanların olduğunu söyledim. O da eşi ve ortağıyla 18 Ekim günü Akşehir’e geldi. Birlikte yemek yedik. Hayvanlara bakma bahanesiyle ben otomobilimle önde, onlar da arkamdan başka bir otomobille geliyordu. Ramazan Kaplan’ın aracı yolda çamura saplandı. Ramazan, çamurdan kurtarmak için araçtan indi. Ben de yanına gidip tabancamla başına ateş ettim. Bu sırada Avusturyalı ortağı dışarı çıktı. Kendini korumak için eline havaya kaldırdığında ateş ettim. Göğsünden yaralandı. Sonra kaçmak isterken yere yığıldı. Ben de kendi aracımla Ramazan Kaplan’ın çamura saplanan aracını kurtardım. Sonra Zeynep Kaplan otomobiliyle Dedeçam’a gitti. Ben de evime döndüm. Yolda Cankurtaran Köyü yakınlarında tabancayı uçuruma attım” dediği öğrenildi.

Olayı bir süre gizledikten sonra sevgilisine anlattığını belirten Kılıç, ''S.K., olayı öğrendikten sonra benden para istedi. Ben de Zeynep Kaplan’dan parayı almadığımı söyledim. Çünkü Zeynep, eşi Ramazan ile olan ortak hesaplarından para çekemediğini söylemişti. Bu kez S.K. şantaj yapmaya başladı'' dedi.

Eşiyle olan ortak hesabından 70 bin Euro çektiği saptanan Zeynep Kaplan, geçen perşembe günü çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından, 'kasten adam öldürmeye azmettirme', Bati Kılıç 'kasten adam öldürme', Erkan Yıldız da 'kasten adam öldürmeye teşvik ve suçu gizleme' suçlarından tutuklandı. 'Şantaj ve suçu gizlemek' suçundan gözaltına alınan Kılıç’nın sevgilisi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ya aldatıldığına kızıp kiralıklara para vercene 55 bin avroya git estetik ol diyet yap bi ele avuca sığan kadın ol! adam aldatmış boşamamış ki hem ortak hesabınız bile varmış demek ki hala seviyomuş... hem dul kaldın hem hapse girdin hem paraları kaptırdın hem bi başka kadını dul bıraktın ah be teyze
hay yaşa ne doğru söyledin ben haberi okumadan kadının oğlu flan sandım kocasını
KADIN ŞİDDETİNE SON.NEBUYA YAHU
kadına şiddet kadına şiddet hadı açıklayın bu ne şiddet bayanlar adam alltı aldatmış boşayıp kapıya koymamışya
Vayy anasına sayın seyirciler diyorum .
adamı toprağa soktun başın göğe erdimi.. insan öldürmek bukadar kolyamı yaa. yok neymiş aldatmış. bence kendi pisliğini kapatmaya çalışıyodun.
vah vah yurdum insanına...
Diğer Haberler