Çerkez Cengiz'in pitonu ve timsahı için harekete geçildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamuoyunda “Çerkez Cengiz” olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu’nun sosyal medya üzerinden paylaştığı pitonlu ve timsahlı fotoğraflar üzerine savcılığa başvurdu. Bakanlık, fotoğraflarda yer alan piton ve timsah nedeniyle Şıklaroğlu’nun evinde arama yapılmasını istedi. Yabani hayvanlara el konularak hayvanat bahçesine teslim edilecek.

Gazete Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre Orman ve Su İşleri Bakanlığı, fotoğraflarda yer alan piton ve timsah nedeniyle Şıklaroğlu’nun evinde arama yapılmasını istedi. Yabani hayvanlara el konularak hayvanat bahçesine teslim edilecek.

4 BİN TL CEZA KESİLECEK

Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde ve yaban hayvanlarıyla ilgili kanunda, usule aykırı olarak avlanan yaban hayvanlarının et, yumurta, deri, post, boynuz ve benzeri parçaları ile türevlerini satmak, satın almak, nakletmek, ithalatını ve ihracatını yapmak yasak.

Yaban hayvanını evde beslemek de yasak kapsamında. Bakanlık, Cengiz Şıklaroğlu’na evinde söz konusu hayvanları bulundurması nedeniyle 914 TL ile 4 bin 590 TL arasında ceza kesecek.

100 ARAÇLIK KONVOYLA CEZAEVİNE

Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını çekmek üzere 30 Nisan’da yüz araçlık konvoyla cezaevine gittiği haberleriyle gündeme gelmişti.
Hakkında kesinleşmiş bir hapis cezası bulunmadığı, konvoydaki şahısları para karşılığı tuttuğu belirlenen Şıklaroğlu, görüntülerin ardından İstanbul Ataşehir’deki evinde gözaltına alınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
millet ne kadar da mafya özentisi olmuş... bunlar hep başı çeken zortlar vadisinin eseri. seyredin seyredin...iyi seyirler, iyi uykular, ver gazı serinlesin gönlümüz, ohhh, uyumaya devam...
Eleman adam yokluğunda bi şekil yapayım dedi.Maymun ettiniz be birader.Etek giydirseniz bu kadar rezil olmazdı.
Mum da yanan ateşi samanlığa atarsan ne olur ? Bu Teneke mumdan çıkan ateş bile deyil ama medya bunu körüklüye körüklüye insanlara bi haltmıs havası veriyor
amma reklamini yaptınız ha!
Cengiz denen tetikçi çakma mafyayı maymuna çevirdiler lan..:-)
ÜLKEMİZ gereksiz ve bom boş mahlukatları
Lan bu memlekette okumak çalışmak yerine mafia olmak varmış. Adamdaki itibara bak.
başakların içi boş olanıdır ki daima başını dik tutar
haketti ama bunu ak parti hükümeti geldiğinden beri mafyaciligi yasakladı adamı çocuk şubeye aldirdilar rezil ettiler
@canerkoc_1907 evet, çocuk şubeye aldirdilar ve DEVLET aşağıladı...
cahıllık boyle bırsey özentılık olusturuyor kısılıksız ınsanlarda ufacık fılmlerden etkılenıp kendılerını bırsey zannedıyorlar
Diğer Haberler