Hakkarili küçük Yağmur'un hayali gerçek oluyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Aydın Güder'in Boğaz Köprüsü'nü görmek isteyen kızını maddi imkansızlıklar nedeniyle İstanbul'a götüremeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yapması, babalar gününe damga vurmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 yaşındaki Yağmur'un İstanbul'u görme hayalini gerçekleştiriyor. Bugün İstanbul'a hareket edeceklerini belirten baba Güder, kızının hayalinin gerçekleşecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Aydın Güder'in İstanbul'u görmek isteyen kızı için ışıklı ve martı sesli Boğaz Köprüsü maketini yapması; aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kızılay Şube Başkanlığı, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığının da bulunduğu birçok kurum ve kuruluşu harekete geçirdi.

Haberin ardından birçok kurumdan arandığını belirten baba Aydın Güder, "Sağ olsunlar kızımın hayalini gerçekleştirmek isteyen birçok kurum bizzat benimle iletişime geçti. Hepsinden Allah razı olsun. Telefonum hiç susmadı" dedi. Kızının hayalinin gerçekleşecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Güder, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın daveti üzerine bugün İstanbul'a hareket edeceklerini söyledi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Reklam kokan saçma sapan bir haber.
@yaseminkurt neyın reklamını yapacak senın konusmanda sacma sapan
@yaseminkurt kesinlikle reklam
@deniz_salman84 adamlar bu beceriksizliklerinden tarih çıkarmaya çalışıyor sen anlayamazsınç malsın
Yasemin Hanım herşeyden önce o minik kızın duygularına, yokluk içinde yapılan küçük bir maketin büyük mutluluğuna laf etmeyin.. yoksa gerisi gerçekten hikaye...önemli olan çocuklarımız ve onların hayalleri..
@costmurat O makete harcadıkları para ile İstanbul'a gelir giderlerdi. Bunların yaptığı medya maymunluğu.
@costmurat YASEMİN HANIM MI ? NE HANIMI HANIM DEDİNMİ EFENDİ OLACAK BU ARSIZ VE TERBİYESİZ BİR KARİ
makete harcadığı para nerden baksan 300tl onu otobüse versen zaten gelirdin istanbula
Neden bu köprünün gerçek adını değilde,eski ismini kullanıyorsunuz? 15 temmuz şehitler köprüsü!
bunun maliyeti ile İstanbul A gidilip gelinir mi. bence çok fazla fark olmaz gibi en iyi tahminle. reklam sanki. bu Türk filmde oğluna fülüt alamayan ibrahim tatlises in bunun üzüntüsü ile meyhaneye gidip rakı içmesine benziyor.
yasemin sen nekadar kötü bir insansın
Yasemin Kurt denilen Arsız terbiyesiz insan o köprünün hangi malzemesi300 tl.Sadece Kürt olduğu için zoruna gitmiş.Kusura bakmayın herkes sizin gibi baba paradı yemiyor !
zengin gene zengin fakir gene fakir yasemin hakli bence.
en azindan belediyenin paraları dogru birseye gitmiş olur
Bu bir akepe reklamıdır. Orada kullanılan led ve diğer malzemelerin parasıyla bu arkadaş gidip ıstanbulu ziyaret edebilir. Amaç başka. İlk bakışta masum gibi görünen bu iş zalimlerin değirmenine her iki tarafa da su taşımaktadır. Hem feto hem de reco reklamı bu.emmuz diyebilirsin
MADEM MAKETI YAPTIN ASFALT CALISMSINI YAP 1 KM 3 SAATE GIDILIYOR ONA GORE HAZIRLIKLI OL
o bu deilde aklıma sey geldi güneydoguda olupta istanbuldaki 3. köprü mtinginde çığlık atanlar aklıma geldi :D
İYİ OLMUŞ SEVİNDİM DOĞU BİZİM HERŞEYİMİZDİR
sayin belediyeler veya diger devlet kurumlari özellikle kaymakamliklar bu haberler tv lere düsmeden bu hareketleri görmek istiyoruz sizden haber olduktan sonra milletimize sahip cikmak ancak sow yapmaktir halbuki bu insanlarimiza devletimiz haber olmadan ulastigi zaman devlet olmus demektir gerisi benim icin parti sowudur kimse kusura bakmasin özellikle kimsesizler yillardir ayni yerde yasamasina ragman haber olduktan sonra yetkililer sahip cikmaya calisiyorsa reklam kokan harekettir
ben ce boğaz köprüsü ve ya harcadığı para önemli değil bir baba nın evladına verdiği değerlerden dolayı kutlamamaız lazım. helal olsun
işte ülke o kadar zor şart yani otobüse binemiyor ki kızına ücretsiz olan otobüs ama herşey güzel derler
yasemin hanım önce insan diyorum. sonra siyaset sonra kifayet sonra hidayet sonra.... Allah sen ve senin gibilerin dünyasından ve gazabından bu Mutluluğu hak eden çocuklarımızı korusun. Senin gibilere basit gelen tüm herşey yoklukla büyüyen çocukların en büyük hayalidir. bunu o ufak beynine iyice yerleştir.
hikaye Engelli bir baba yedi senedir yazışma yapıyor hiç bir devlet yetkilisinin umurunda olmuyor bumu umurlarında olmuş
Diğer Haberler