İki kızını son yolculuğuna uğurlayan anneden kayınvalide için olay iddia!

Antalya'da babaları Göksel Akşeker tarafından öldürülen 3 yaşındaki Hira ile 5 yaşındaki Elasu'nun cenazeleri Kahramanmaraş'ta düzenlenen törenin ardından yan yana toprağa verildi. Önce Elasu'nun daha sonra Hira'nın cenaze namazlarını kıldıran cami imamı, törene katılanlardan helallik istemeyerek "Bu yavrularımız sabidir, günahsızdır, cennet kuşlarıdır. Bunların günahı yoktur, helallik istenilmez. Bunlar, inşallah yakınlarına şefaatçi olacaktır" dedi.

Antalya’nın Aksu ilçesi Soğucaksu Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre cezaevi firarisi baba Göksel Akşeker, çocukları 3 yaşındaki Hira ve 5 yaşındaki Elasu’yu tabancayla kafalarına tek kurşun sıkarak öldürmüş, Göksel Akşeker, aynı tabancayla da kendi kafasına sıkarak intihar etmişti.

İMAM, HELALLİK İSTEMEDİ

Yapılan incelemelerin ardından çocukların cenazeleri karayolu ile memleketi Kahramanmaraş’a getirildi.

Önce Ela Su’nun daha sonra Hira’nın cenaze namazlarını kıldıran cami imamı, törene katılanlardan helallik istemeyerek, "Bu yavrularımız sabidir, günahsızdır, cennet kuşlarıdır. Bunların günahı yoktur, helallik istenilmez. Bunlar, inşallah yakınlarına şefaatçi olacaktır" dedi.

Dua okunmasının ardından omuzlara alınan kardeşlerinin cenazeleri, Şeyh Ali Sezai Efendi Mezarlığı’na götürülerek, burada toprağa verildi. Anne Akşeker, kente gelen bakanların korumalığını yapan ekipler tarafından polis aracıyla mezarlığa götürüldü.

Çocuklarını öldürdükten sonra intihar eden Göksel Akşeker iseÿNamık Kemal Mahallesi’ndeki Şerefiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Adil Mezarlığı’nda defnedildi.

Törene, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ertuğrul Güler, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ADALET YERİNİ BULSUN”

Cenaze töreni öncesi konuşan anne Şura Akkök Akşeker, çocuklarının el birliğiyle öldürüldüğünü savunarak, eşinin anne ve babasının da suçlu olduklarını öne sürdü. Akşeker, eşinin nasıl biri olduğunun ailesi tarafından iyi bilindiğini iddia ederek şöyle konuştu:

"Annesi oğlunun nasıl bir cani olduğunu bildiği halde yerini devlete söylemedi. Günlerce beni aradı 'Barışacaksın, barışmazsan aileni öldüreceğim' dedi. Olan benim iki yavruma oldu. İki ciğerim ve iki fidanım öldü. Başka anaların da yüreği yanmasın, başka çocuklar da ölmesin. Artık bu hayatta şiddet olmasın. Türkiye bu olaya susmasın. Adalet yerini bulsun."

Bu arada, çocuklarını öldürdükten sonra intihar eden Göksel Akşeker'in cenazesi de Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Allah kimseye evlat acısı vermesin bundan büyük acı olamaz hemde 2 tane yeter artık bu ülkede kadın çocuk cinayetleri son bulsun şiddet bitsin
asıl o çocuklar bize haklarını helal etsin biz insanlık olarak onları kurtaramadık...
allah rahmet eğlesin
ben kendi çocuğuma bırak tokat atmayı, kızdığım da dahi o gece uyuyamıyorum. Sen nasıl bir babaymışsın ki çocuklarına bunu yapabildin adi herif. Allah annelerine sabır, çok acı cok. Allah rahmet eylesin.
çok kötü bi durum allah kimseye evlat acısı yaşatmasın bu ablamızada allahım sabır versin
BU KADINCAGIZA ALLAH SABIRLAR VERSİN
çocukların hakkı varsa ya anne de ya babada ne hakkı. ahirette küçük çocuklardan hak mı isteyecen
Katilin cenaze namazı kılınır mıııı?
kader varsa bu çocukların bu şekilde ölmeleri kaderlerinde vardı. Yani yaradan bu çocuklara böyle bir hayat uygun gördü. Vay arkadaş
idam sadece cocuk katili ve vatan hainlerine getirilsin.çocuk istismarı yapanlar ilaçla hadım edilsin hatta zorla gay yapılsın sonra hapisteki mahkumlara ömür boyu cinsel hizmette bulunsunlar.
cenazede anne bayagı bir soguk kanlı benim yegenim öldügünde eşim bayılmışdı herkes anne baba olamaz saygılarımla
Allah rahmet eylesin. Ama habercilik anlayışınıza tüküreyim. Çocukların cenaze namazı kılınıp defnedildi gibi haber başlığı yapacağınıza imam helallik istemedi haberi yapıyorsunuz. Skandal bir habermiş gibi yayınlıyorsunuzki neden helallik istemediğini de açıklamış.
yinede yanlış düşünmüş olabilirsin derim ey imam dinin kuralları neyse o olmalıdır YÜCE ALLAH HER ŞEYE KADİRDİR...
Diğer Haberler