İzmir'deki hastanede doktorları şoke eden tesadüf!

İzmir’de, sancıları tutunca aynı gün taksiyle Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’ne getirilen iki kadın, içeri alınmalarına fırsat kalmadan, bulundukları taksilerde doğum yaptı. Dünyaya gelen birisi Suriyeli iki kız bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde meydana gelen iki doğum olayı, oluş biçimleri ve zamanlamasıyla şaşkınlık yaşattı. Evlerinde fenalaşınca taksiyle hastanenin kapısına kadar getirilen anneler, burada 9 aydır karınlarında taşıdıkları bebeklerini araç içerisinde dünyaya getirdi.

Bornova’nın Altındağ semtinde oturan İ.R.’nin sabah saatlerinde doğum sancıları başladı. Taksiyle hastanenin acil girişine kadar getirilen İ.R., doğumun gerçekleşmeye başlaması üzerine kendisine müdahale eden hastane görevlileri tarafından sedyeye alınamadı. Bunun üzerine doğumhanede görevli bir ebe, doğum için dışarı çıktı. Burada taksinin çevresi çarşafla kapatıldıktan sonra ebe, saat 08.00 sıralarında doğumu gerçekleştirdi. Bebek, acil olarak içeriye alınıp, kuvöze konuldu. Anne de doğumdan sonra sedyeyle içeriye alındı. Bu anlarda, hem hastane görevlileri hem de çevredekiler, büyük şaşkınlık yaşadı.

1 SAAT SONRA İKİNCİ TAKSİ...

Sağlık personeli ve doğuma tanıklık edenler arasında, hastanede günün konusu haline gelen ilk doğumdan yaklaşık 1 saat sonra acil servisin önüne korna çalarak, bir taksi daha geldi. Bu kez doğum sancıları tutan Suriyeli E.R., doğumun gerçekleşmeye başlaması nedeniyle içeri alınamadı. Ebeler, yine taksi çevresinde çarşafla önlem alıp, ikinci doğumu da saat 09.10’da yaptırdı. Peş peşe yaşanan iki doğumda, iki kız bebek dünyaya geldi. Kontrolleri yapılan bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde, ilk kez iki annenin aynı günde taksi içerisinde doğum yaptığı belirtildi. Hastane girişindeki doğumları görenler ise bu anları, cep telefonlarının kameralarıyla kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
ülkeye calışmaya değil doğurup mantar gibi çoğalmaya geliyorlar.
durmak yok suriyeliler, doğurmaya devam...
uremeden baska bı halta yaradıkları yok zaten
bu haberin neresinde doktorlar şok olmuş.
BİR SÜRÜYELİ DAHA OLDU DEMEK .NE ZAMAN GİDECEK BUNLAR BAŞIMIZDAN.
suriyede savaş var kimin umurunda suriyelilerin tek işi üremek bakamayacakları sabiler dünyaya getirmek ,,şehirlere bombalar yağardı her gece biz durmadan sevişirdik misali 5 yıl içinde giriş sayılarının 3 misli çoğaldılar devlet hastanesi kadın doğum polikliniklerinin önü suriyeli mor fistanlı hamile kadın kaynıyo türkler parmakla sayılıyor gerisini siz düşünün artık
Adam kestirmeden gelsin de taksimetre az mı yazsın dimi yani :)
Suriyeli doğum oranıyla Türklerin doğum oranlarını paylaşsanıza ne kadar çoğalmışlar millet görsün
zaten baska bı halta yaradıkları yok kı nasılsa cocuk basına para alıolar uremekten baska ne ıse yarıolar kı
yürü be kim tutar sizi çıkartın zaten üreme alanı oldu Türkiye birilerinin sayesinde nasıl olsa devlet baba bakıyor size kendi vatandaşıda sefil sefil dolaşsın ev bark kuramasın
yakında türkiyede türkler azınlığa düşerse hic şaşmaayın
Doktorlar niye öldürülüyo diye ayaklanırsınız sonrada ulan kadın takside doğurmuş doktor yok etraftaaaaa
NASIL ÇATIR ÇATIR DOĞURUYORLAR NASIL BİR BEDENE SAHIPLER
Bizim askerlerimiz oralarda Şehit olurken bunlar burada çoğalmaya devam.bayram tatiline gidenleri tekrar içeri aldınız.
biz gitsinler diye bakarken it gibi doğuruyolar birde yaa
çok komık haaayyyyy
Reis içeri alırken demiştir bak en az 3 tane istiyorum diye öyle almıştır ????
Diğer Haberler