1 YTL'lik çete

İzmir'in Gaziemir ilçesindeki bir parkta, aynı lisede eğitim gördükleri bir kızdan tehditle 1 YTL aldıkları öne sürülen ve haklarında "nitelikli yağma ve yağmaya teşebbüs" iddiasıyla dava açılan 5 kız öğrenciden 3'ü tutuklandı.

Geçen yıl mayıs ayında Gaziemir Kipa Lisesi'nin aynı arkadaş grubu kız öğrencileri S.E. (19), Z.B (18), Ş.B. (18), E.A. (19) ve H.Ö. (18) hakkında okul yönetimine şikayet gitti. Şikayetçi öğrencilerden biri, kızların kendisinden tehditle 1 YTL aldığını iddia etti.

Okul yönetiminin durumu polise bildirmesi üzerine, gözaltına alınan öğrenciler hakkında, yağma ve yağmaya teşebbüs suçlarından dava açıldı. Bu arada suçlamayla karşı karşıya kalan öğrencilerin velileri, çocuklarının okulla ilişiğini kesti.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve gizlilik kararı verilen davanın ilk duruşmasında iddia sahibi öğrenciler olayı anlattı ve şikayetçi olmadıklarını bildirdiler.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, S.E, Z.B, ve H.Ö'yü tutukladı. S.E, Buca Cezaevine, Z.B ve H.Ö. ise Bergama Çocuk Cezaevine gönderildi. Tutukluluk durumuna itiraz eden avukatların talebi, mahkemece reddedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler