HABER

11 Eylül'ü alkışlayan Faslı gençler sinemadan atıldı

Amsterdam - Hollanda'nın Rotterdam kentindeki bir sinemada, 11 Eylül terör saldırılarını anlatan "World Trade Center" adlı filmin gösterimi sırasında, filmin bazı sahnelerini alkışlayan Fas kökenli bir grup seyirci sinema salonundan atıldı.

De Telegraaf gazetesinin haberine göre, Pathe grubuna bağlı sinemada gösterilen filmde, Fas kökenli gençlerden oluşan seyirci grubu, özellikle teröristlerin ikiz binalara uçakla çarpma sahnesini alkışladılar ve bu sırada salona giren sinemanın güvenlik görevlileri, alkış tutan seyircileri zorla dışarı çıkardı.

Hollanda Pathe sinemalarının sözcüsü Hans Jose, Fas kökenli seyircilerin salondan atılmasını doğruladı ve gerçekte yaşanmış utanç verici bu sahnelerden söz konusu seyirci grubunun memnun olmasını kabullenemediklerini ve bu konuda diğer izleyicilerden tepki aldıklarını söyledi.

Yönetmenliğini Oliver Stone'un yaptığı, başrollerini Nicolas Cage ile Michael Pena'nın paylaştığı filmde, 11 Eylül saldırılarından sonraki kurtarma çalışmaları anlatılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön