110 pilot TSK'dan istifa etti

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bu yılın başında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 110 pilotun istifa ettiğini söyledi.

110 pilot TSK'dan istifa etti

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın soru önergesine yanıt verdi. İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 110 pilotun istifa ettiğini açıkladı. Bakan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"2013 yılı ocak-şubat emeklilik/istifa döneminde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 63’ü muharip jet uçağı pilotu olmak üzere 110 pilot subay istifayla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılmak için müracaatta bulunmuştur.”

ŞEHİT OLAN VE YARALANAN TSK PERSONEL SAYISI

Bakan Yılmaz, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin 2002-2012 yılları arasında askeri konvoylara yönelik saldırılara ilişkin soru önergesini yanıtladı. Milli Savunma Bakanı, 1 Ocak 2002-31 Aralık 2012 tarihleri arasında askeri konvoylarda saldırı ve mayın saldırısı sonucu şehit olan TSK personel sayısının 138, yaralanan TSK personeli sayısının ise 501 olduğunu söyledi.

-ASKERİ KONVOYLARIN GÜVENLİĞİNİN ARTIRILMASI MAKSADIYLA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR-

Milli Savunma Bakanı, askeri konvoyların güvenliğinin artırılması maksadıyla yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Milli Savunma Bakanı, El Yapımı Uzaktan Komutalı Patlayıcılara Karşı Sistem Tedariki Projesi, Taktik Tekerlekli Araçlar Projesi, TSK İç Güvenlik Harekatına Yönelik Araç, Silah ve Malzeme ile Gerekli Savunma Sistemleri Projesi yürütüldüğünü kaydetti.

Milli Savunma Bakanı, El Yapımı Uzaktan Komutalı Patlayıcılara Karşı Sistem Tedariki Projesi ile; araç ve konvoylara karşı kullanılacak El Yapımı Patlayıcı (EYP)'ların patlatılmasının önlenmesi maksadıyla, araç tipi karıştırma sistemleri ve konvoy koruma sistemleri, elektronik devre kullanılarak hazırlanan EYP düzeneklerinin tespit edilmesi ve etkisiz hale getirilmesi maksadıyla tespit ve zararsız hale getirme sistemleri faaliyetlerinin devam ettiğini belirtti.

-BALİSTİK KORUMALI PERSONEL NAKİL ARAÇLARI-

TSK İç Güvenlik Harekatına Yönelik Araç, Silah ve Malzeme ile Gerekli Savunma Sistemleri Projesi ile; Kabul Toplama Merkezleri ile Tali Kabul Toplama Merkezleri arasında emniyetli olarak personel taşınması maksadıyla, balistik korumalı personel nakil araçları, kol harekatında ve yol üzerindeki intikaller esnasında korunma etkinliğinin artırılması maksadıyla, sırt tipi karıştırma sistemleri, uygun arazi ve yollarda, uzaktan EYP keşfi ve imhası yapılabilmesi maksadıyla, tek kullanımlık imha aleti taşıyıcıları (uzaktan müdahale araçları), teröristle mücadele harekatının yürütüldüğü kritik illerde, servis aracı olarak personel taşınması maksadıyla, balistik korumalı personel nakil araçları, yola yerleştirilen mayın ve EYP'lerin tespit edilmesi maksadıyla, araca monte mayın dedektörlerinin tedarik faaliyetlerinin devam ettiğine işaret etti.

Milli Savunma Bakanı, TSK İç Güvenlik Harekatına Yönelik Araç, Silah ve Malzeme ile Gerekli Savunma Sistemleri Projesi kapsamında, çok sayıda araç, silah ve malzemenin tedarik edildiğini kaydetti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 143 yorum
NE GÜZEL İŞTE ÇÜRÜKLER AYRILSIN SANKİ MEMLEKETTE PİLOT KALMADI ÇOK ÜZÜLDÜK
EVET ÜLKEDE GERÇEKTEN CİDDİANLAMADA İYİ EĞİTİLMİŞ SAVAŞ UÇAĞI VE HELİKOPTER PİLOTU YOK SADECE KOBRA PİLOTLARININ BİLE EĞİTİMİ 3-4 YILI BULUYORKİ AYRICA TECRÜBESİZLER... SEN GÜNEYDOĞUDAKİ HAVA OPERASYONLARINI GÖRSEYDİN O PİLOTLARIN NEKADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU BİLİRDİNN
ak koyunları oturtusunuz pilot koltuğuna.Bu kafayla devam edin,ileride koltuğuna oturtacak pilota gerek kalmayacak çünkü uçaklarınız olmayacak.
Senin çürük dediğin adamda kaç yıllık emek var biliyor musun sen klavye üstünden bombala gitsin ne akıllısınız
senin........
Yunanistan'dan pilot ithal edeceğiz öylemi. Ne günlere kaldık. Pilotlarımız istifa ediyor. sevinenler var
sen varsın ya uçacak sendeki beyni kuşa taksak geri geri uçar:))
AKLI GERİSİNDEN GELEN ARKADAŞ BU ÜLKEDE PİLOT HER ZAMAN YETİŞİR YETİŞMEZ DEĞİL AMA ŞUAN İHTİYAÇ OLSA TECRÜBELİ PİLOTU NERDEN BULACAKSIN ÖYLE KOLAY YETİŞMİYOR BU PİLOTLAR. Ağzı olan konuşuyor işte
Askeri pilottan bahsediyor senin gibi boş şahıslardan değil. Kıskanma ne olur Yunanlı.. :)
Her halde sen PİLOT oalacaksın. Yazıklar olsun senin gibi düşünenlere
hangi millettesin sen..... israilmi.. abd mi...
tsk 10000 maaş veriyor özel hava yolları en az 15000 dolar.para tatlı tabii.hea bide bazı zarganlar istifanın hükümete karşı olduğunu yazıyor.offff of işimiz çooookk.
Neredymiş 10 000 maaş,4000 tl dolayında maaşları var.
şakamı bu yaa 110 jet pilotu,nedenleri nedir,koskoca tsk dan ne diye istifa edilir,bunlar 90 günlük egitimla şahin kullanmıyorlar,jet pilotu olmak kolaymı,neden kaybediyoruz bu kıymetli insanları..
hepsi parayı seçip özel hava yollarına gidiyor.
kafalarına sılahmı dayıyoruz istıfa edın dıye etmesınler özel havayolları daha iyı para verıyorda ondan istıfa edıyorlar demekkı parayı vatanından çok sevıyorlar hıçte kıymetlı değil bunlar 3 ay eğıtım alsam bende pilot olurum şimdıkı uçaklar pılotları uçururr pılotlar uçağı değil
özel hava yollarından daha duygusal temasa geçen adamlar bence kıymetli değildir mübarek olsun
özel firmalarda 10 bin dolar üstü maaş alsaydın sende kaçardın ;)
Olay tamamen duygusal. Özel havayolları çok daha duygusal davranıyor, nedeni budur sadece.
hükümetle alakalı değil bu tamamen duygusal. Türkiye' de özel uçak çoğaldı iyide para eriyolar TSK bu kadar para vermediğinden istifa ediyolar.
ALAKASI YOK PARAYLA BUNDAN EMİN OLUNNN
şimdiye kadar niye istifa etmemişler;?
gene darbe girişiminde bulunacaklar gibi görünüyor bu kadar istifa bunun nedenidir ancak yoksa hükümetin uğraşması felan değil
darbe sizin içinize işlemiş suç işlediniz galiba verdiginiz tavizler darbeyi gerektirmeyecek millet oyları ile kazanacak sizlerden kurtulmayı
allahım neden kullarına akıl fikir verirken bazılarını pas geçiyorsun?????
inşallah
darbeden iyi anlıyorsun,aferin
yakında uçakları uçuracak pilot kalmayacak çok yazık bu hükümet ordu ile çok uğraşıyor bunun sonu karanlıklarda kalacağız anlamına geliyor
ne alakası var özel sektör daha fazla para veriyor ondan...
korkma karanlıkta kalmasın
Çokta umurumuzdaydı. Bu vatana hizmet edecek onların yerinde olmak isteyen daha yetenekli çok vatan evladı var. Devlet kişilere bağlı değildir. Bu ülke sahipsiz değil.
işte senin gibi hainler altında neden olmadan karalar, bir düşün ya bir düşün.. odun musun sen
sıkıntının ana kaynağıda tam bu işte..umurunuzda olmaması..hayatın her karesine böyle bakıyorsunuz..oysa umurunuzda olmalı,ne oluyor orada neden 110 tane birden yanlış giden nedir,sebeb bizmiyiz yoksa yönetimmi,yada pilotlrdamı sorun,yada ordudamı..bakın bu ülke hepimizin ve sorumluluk hepimizde,senin düşündüğün gibi umurumuzda değil dersek bir gün donsuz kıçımızın açıkta olup her duruma müsait geldiğini anladığımızda artık umurumuzdada olsa geç kalmış oluruz..lütfen biraz daha sorumluluk biraz daha sorgulama..bakın 2 yıl önce 5 paşa aynı anda istifa etti ve sorgulamadık doğrumu yaptık..????
Askerlik yapanlar bilir. Komutanlarımız bizi ''ASKER OCAĞI PEYGAMBER OCAĞIDIR'' diyerek; İmanla, Eğittiler yetiştirdiler. Görevimiz Vatanımızı Cumhuriyetimizi içten ve dıştan gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumaktı. Moral motivasyonumuz yüksekti. Ey AKP liler ve yandaşları Ordumuzun Onurunu kırıp komutanlarımızı zindanlara doldurdunuz. Denizlerde Havada Karada Savaşma gücünü kırdınız. Askerine sahip çıkmayanlar Düşmanına Askerlik yapar. Allah Hepinize '' PEYGAMBER OCAĞI RUHU'' versin. Meydanı ÇAKALLARA bırakmanın vebalini hepimiz çekeceğiz
senin peygamber ocagı dedıgın yerde namaz kılanları ordudan attılar bu nasıl peygamber ocagı ben askerlik yaptım iyi bilirim... ama sen herseyı kendı dınıne göre yorumlamıssın....
Asker ocağı peygabmer oçağı diyemi ögretiyorlar askerde. kardeş yanlış hatırlama onu annen ve baban diyor. Askerde öyle bir şey ögretmiyorlar.
ordu darbe yaptı bunu görmessin. hükümet kendi tankını silahını ucagını yapar görmessin ama bir kaç plot istifa etsin görürsün sonra askeri gücümüz kırıldı hadi ordan senin işine gelmiyor bu hükümet hayırmı cebinimi dolduramadın hükümet yüzünden.
Bak dostum akp ninde canı cehenneme bende askerlik yaptım, Komutanların çoğu Allah ile Tanrıyı ayırd etmekten acizler. Yemek duasında Tanrımıza hamd olsun dememizi istiyorlar, Allah ımıza hamd olsun dediğimizde kıyameti koparıyorlar, Allah derseniz yemek yok ceza var deyip askeri zorluyorlardı. 81/2 askerlik yaptım o dönem yapanlar iyi bilir.
İSTİFA ETMESİ GEREKENLER GÖREV BAŞINDA ETMEMESİ GEREKENLERDE DEĞİL.TÜRKİYEDE DEMOKRASİ BÖYLE İŞLİYOR.GERÇEK DEMOKRASİ DEĞİL RECEBİN DEMOKRASİSİ..LANET OLSUN AKP ZİHNİYETİNE..
senin ne kadar aptal ve orospu çocugu oldugun her halıkarde bellidir yani faturayı illa akp ye çıkaracaksın oğlum onların vatan sevgisi paradır özel havayolu firmaları altın tepside sundukları tekliflere hayır diyemeyecek kadar vatan sevr degiller işte siz namusuzlar birde vatan vatan diye havlarsınız tek derdiniz namusuzluk yapmak başka bi şey degil
bu memleketin zihniyeti akp beyenmeyen kendine başka ülke arasın
sana göre açık oy gizli tasnife geçelim.o 1940 faşist türkiyesinde kaldı.
Zaten fazladırlar iyi oldu çoğu komutan fazladır atsınlar onları bedavadan para alıyolar
sende o hainlerdensin dimii
devlet yetiştirsin bunlar para için, ordusunu satsın ne güzel iş
özel sektör hep fazla veriyordu... neden şimdi istifa ediyorlar.... biraz düşünün... ama siz düşünmezsiniz... boşbakan sizin için düşünür siz onun ağzıyla konuşursunuz...
Affedersin yiyorsa sen de gidip de senide yetiştirsinler. Orada yetişmek her babayiğidin harcı değil.Buradan nara atmak kolay oluyor.5000 kişiden 70 kişi plot oıluyor ortalama.Kusurta bakmada değerini bileceksin.Sen vatan için ne yapıyorsun konuşmaktan başka?
ederlerse etsinler ! Biz de imamlarla uçururuz ! değil mi ?!!!
İmamlar başka tarafa uçuruyor. Ne yapalım yani ayaklarına halımı serelim vatan sevgisi nerede kaldı?
imamlarla ve iman gücüyle...
Olayın özeti şu Onbeş yıl olan hizmet süresi On yıla indirildi hava kuvvetlerinin golf ve Briç seven pilotlarıda çok seviyoruz dedikleri vatanlarını özel havayolu şirketlerinin bol parasına sattı.
ee ne var bunda???... Banada özelden teklif gelse bende Askeriyede çalışmam . BU kadar cemaat baskısının olduğu yerde çalışmaktansa dışarda çalışırım. Anlamadım ki bunun neresi tuaf?....
nekadar kolay yazmışsın be kardeşim,pilot olmak nedemek olduğunu bilmediğin çok belli...
Pilotlar para için özel sektöre geçiyor milletde hemen hükümete yükleniyor siz insanları bu kadar saf mı zannediyorsunuz. istifa edip başka iş yapan varmı acaba.
AYAKLAR BAŞ OLUNCA... Niçin istifa ettikleri düşünülmelidir. Sebebi sahte Ergenekon masalları ile TSK.nin yıpratılması Amerikanın kuklası yapılmasıdır.
Neden İstifa ettiklerini söyleyeyim. Özel hava yolu şirketlerinde 2-3 kat maaş almak için.
asker her devirde amerikanın kuklasıydı sadec kıbrıs savaşında değildi oda rahmetli ecevit yüzünden .ordu abd den icazet almadan hangi darbeyi yapabilirdi.bir kıbrıs çıkartması ,ambargosu bile biz yıllarca kan kusturdu .yaşın küçükse bilenlere bi sor.
easlar;İşte zihniyetiniz bu?ayaklar baş olunca söylminiz nasıl bir zihniyetinizin net açıklamasıdır.bu ülke sadece siz elit kendini beyaz Türk zan eden zavallı zihniyetinin olmadığını anladığınız zaman bu ülkede ayrımcılık ve ırkçılık biter.Ayaklar baş olunca değil ırkçı ve inkarci zihniyetlileri halk tanıyınca gerçekler kendini gösterince insanlar hangi hatalara düştüğünü gördü.Bu ülkenin kaymağını yiyen zihniyet tüm akrabalarınıda bu ülkenin en iyi yerlerine yerleştirmişti.Amma artık halk siz kafatasçı ergenekoncu zavalıları tanıdı,artık hepinizde istifa etseniz bile para etmez.
YILLARDIR ABD NİN GÜDÜMÜNDEYDİ DAHA YENİ HALKINA DÖNDÜ
niye İSTİFA EDİYORLAR??? ÖZEL HAVAYOLLARI BUNLARA KAYMAKLI İŞ TEKLİFİ YAPIYORDA ONDAN...BİRİLERİDE MAVAL OKUYOR...BUNLAR TÜRK MİLLETİNİ SEVİYORSA ASKER OLARAK EMEKLİLİKLERİNİ BEKLERLERDİ...MENFAAT VARSA BAZILARI TÜRKTÜR...YOKSA ???????????? İŞTE ..................
beklesinlerde balyozdan ergenekondan içerimi atılsınlar merak etme yakında çekiç ors gibi uydurma karamalarda çıkar savaş olsa orduda komuta edecek subay general kalmadı be mollalar komuta etsin gayrı yazık düştüğümüz hallere bakın
chp mi hükümet olsun yani :)))
amaçları daha yüksek maaşlara sivil havacılıkta pilotluk yapmak,insanlarda bunu siyasi nedenler sanmasın..
istifa eden pilotların hepsi kesinlikle chp bağlantılı pilotlardır. Ses getirsin diye istifa etmişlerdir. Bir savaş uçağı pilotu vatanını sevmiyorsa ayrılır gider nasıl olsa özel şirketlerde işleri hazırdır. Emredenleri onlara işlerini ayarlamışlardır. Varsın ayrılsınlar ki pilotlar temizlenmiş olsun zihniyeti bozuklardan. Biri gider bini gelir güzel ülkemde evelallah
Yazık...!!!, Jet pilotu kolay yetişmiyor..!!, falanca bakanın yeğeni falanca tarikatın mensubu olmak, sınav sorularını tarikat dersanesnden alarak yazılıdan 100 almak yetmiyor pilot olmak için. Yıllarca pratik ve teorik eğitim almak ve bu eğitimleri başarıyla tamamlamak gerekiyor. Ama insan yaptığı işin önemine risklerine rağmen sürekli değersiz göründüğünü hissediyorsa, tarikatlara üye olmaya zorlanıyorsa, sırf laik bir düşünceyi savunduğu, akıl ve bilmi rehber aldığı için, arkadaşlarının hakkında sahte deliller üretillerek başına olmadık işler geldiğ
sn padişahım bu insanların günahını alıyorsun demekki nekadar rahatsızlık var TSK. DA. heralde kendi ordunu kuracan sarıklı ve muritlerle
thy yardımcı pilota 10 bin 1. pilota 20 bin maaş veriyor. Bu 110 gereksizi de araştırırsanız mutlaka o delikten içeri girmiştir.
yuh ya bunu bile tayibe mal edenler var doğru tayyip bunlara 10bin tl maaş vermediği için suçlu bunların milliyetçiliği artık cüzdanları olmuş para vatanı bile sattırır yeri geldiğinden
sende haklısın.10 bin tl maaş vermektense devlet harcalamarını gizleyerek kendi yemesi daha iyi bişey dimi
ASIL SEN PARA KARŞILIĞINDA VATANI SATARSIN ONLAR NEDEN İSTİFA ETTİ ZANNEDİYOSUN PARA YÜZÜNDEN Mİ YANILIY OSUN ... TAYYİP İÇİN ÇALIŞMAMAK İÇİN
Tayyip kendine 10 bi veriyor ama. Jöleliye danışman olarak veriyor. Sümeyye hanıma 52 milyar veriyor. Milletvekliyim diyenlere veriyor. Türk pilotuna çok görüyorsun. Yazıklar olsun sana.
gerek yok rte heryeri sattı zaten merak etme satılacak yer kalmadı
VATANINI MİLLETİNİ SEVEN YENİ PİLOTLAR MUTLAKA BULUNUR
ewt vatanını seven yeni pilotlar mutlaka bulunurda olağan bir durumda bu vatan severlere sahip cıkacak onurlu vatandaş hiçbirzaman bulunamadı güzel kardeşim pkk dibinizde kürdistanı kurdu sizler hayla hükümete darbe yapacağına inandığınız komutanları suclayın yazıklar olsun bizimgibi vatan hainleriyle dolu bu topraklara yazıklar olsun onca şehidimizin kanına sahip cıkamayan bizlere
Ayrılanların vatanını ve milletini sevmediğini hemen nasıl anladın bravo
Adamlar niye istifa etmesin ki ? Bende olsa bende istifa ederim. Bir gün sonra ne olacağı belli değil. Bir gün önce terörle mücadele kahramanı olacaksın, bir sonra terör örgütü üyesi. Koskoca Genelkurmay başkanını bile terör örgütü kurmakla hapse attılar. Şimdi soruyorum siz olsanız ne yaparsınız ? ( Ha bu arada uluderede operasyonu yapan uçakların pilotlarını yakında bu adamlar masum insanları öldürdüler diye yargı önüne çıkartırlarsa hiç şaşırmayın. )
ÖZEL HAVA YOLLARI GELİŞTİKÇE...BU OLUR..İKİ KATI MAAŞ..VE SOSYAL İMKANLAR..NORMALDİR..
böyle bir millet için ölmeye değmez.
Askeri mahkemeler mağdurun yanında yer alacağına üst’ ün yanında yer alıyor . İşte sonuç da bu “110 pilot istifa etti”. Oğlum Assubay Çvş ,amiri albayı hatsal as.mahkemesinde dava ettik. Avukatımız soruyor ”efendim beyefendi ( ! ) (albay ) müvekkilime hakaret etmiş midir? Savcı yıldırım gibi fırlıyor “itiraz ediyorum” diyor, askeri hâkimde kabul edilmiştir diyor. Daha anlatayım mı?. İşte sonuç ortada TSK kaynıyor, başka bir ifade ile yangın yeri.İnanmayan araştırsın…
unutma dostum her türk asker doğar işine gelmeyen gitsın orası babalaarının çiftlığı değil yıyeceklerı çalacakları bışey kalmadı tabıkı gıderler o zaman laiklerın askerıyesıydı şimdı peygamber ocağı oldu azmı bıze tanrımıza hamolsun dedırttıler şimdı ALLLAHımıza hamdolsun derlerr işte fark gıden gıtsın isimlere bak yıldıraay,saldıray.hıncal.öcal .şimdı ise ahmet mehmet ali ve mustafa orduya doldu ve gerçek türk ordussu kuruldu tabıkı kaypaklarr kaçar duramazkı orada
BUNLAR VATANINI GERÇEKTEN SEVSE İSTİFA ETMEZLER.. BU İSTİFALAR TAMAMEN SİYASİ BİR OLUŞUM HAREKATIDIR. HOŞUNA GİTMEYEN HUKUMET GELİRSE İSTİFA ET İYİ Mİ.. NEYSE Kİ ÇOK ÖNEMİ YOK... ZATEN TERÖRİSTLERİ BİZİM ÇOCUKLAR DEYİP VURMUYORLARDI...
uluderede ölenlere bizim parçamız diyen senin başbakanın halka çapulcu diyen de oğlu abd vatandaşı olan da ee daha istiyomusun
Sayın Başbakanım; Okuduğum yorumlardan anlıyorum ki bundan sonraki hayatınız hiç de Huzurlu geçmeyecek...Bu günün Protestocuları yarının Doktorları Mühendisleri Avukatları Yönetenleri olacaklar. Sorgulayacak ve Yargılayacaklar. Allah yardımcınız olsun, Allah doğru yoldan Vicdan dan İmandan Adaletten Haktan Ayırmasın...
BUGUNUN DOKTORLARI OLARAK BİZLER DE GERCEK AKIL VE MANTIK SAHİBİ DİGER MESLEK GRUBUNDAKİ ARKADASLARIMIZLA BURADA DİMDİK AYAKTA CUMHURİYETİN VE DEGERLERİNİN BEKCİSİYİZ.DİN TACİRLERİNİN VE ONLARIN UYUDTURDUGU ASALAK BEYİNLERİN KARSİSINDAYIZ ALLAH SİZLERE KARSI BİZLERİN VE BU ULKENİN YARDIMCISI OLSUN ZIR CAHİLLER
Bunlar Allah yolunda, dağda pkk yla savaşıp şehit olan mehmetçikleri sevmezler. Bunalar imam hatip den mezun olanları müdür atayıp, onları kollayan, eline sopa pala veren ve ses çıkarmadan onları koruyan, daha 16-17 yasındakı silahsız gençleri uyurken cadırlarını yakan yandaş polisleri severler. Pkk yla beraber kol kola halay çeken polisleri ve askerleri severler. Çok şükür ki akp li değilim, onurumla şerefimle yaşayan TÜRK'üm. (Akp Vekili Hakan Şükür: ''Başbakan doğru söylüyor, burası Türklerin ülkesi değil. Ben kendimi hiç Türk gibi hissetmedim ve Allah'a çok şükür Arnavutum.)
biliyordum eski kanı bozuklardan oldugunu arnavutmusun yoksa bozmasımısın
BUNLAR SAVAŞ PİLOTLARI BOŞ BEYİN YORUMCU TAHTANI ÇALIŞTIR.ASKERİNİ SEV VATANINI SEV.
Giden gider,kalan sağlar bizimdir.Koskoca TSKnın kaderi şahıslara bağlı değildir.İş hayatında ;Yeri doldurulamayacak hiçkimse yoktur.
Geride 80 milyon var dolu zeki akıllı inançlı cocuklar yetişiyor yunanistanmıyız da korkalım nüfüsumuz artıyor dolu genc var gidene kal demem asla yolları acık olsun özel havayollarında daha kıyak maaşa iş bulmuşlardır onun için gidiyorlardır
vatanla milletle alakası olmayan hadiseyi büyütmemek gerekir subaylarımız önceleri kendi devletciğinde çalışırlardı cunta devleti kendi bankalarında istedikleri parayı çekerlerdi ve istedikleri yerleşim bölgesini gözünü kırpmadan bombalarlardı ve kimse bunları yargılama hakkına sahip olmadıgı için şimdi eskisi gibi barbarca hareket etmediklerindendir
heybeliada bir pilot yetiştirde öyle konuşkuyruk acın var galiba hiçbir pilot belirtilen hedeflerden başkasını vurmaz.
şu an sadece abd nin istediği yerleri vuruyorlar pkk yı vurmamak şartıyla
futbolcular uçursun uçakları nasılsa memlekette en çok kazanan ve de vergi vermeyen onlar..yurdumun elit insanları memlekete faydaları saymakla bitmez..
İDEOLOJİK BAKIŞ AÇISINI ATMAZSAK HERŞEYE PARTİCİ GÖZLE BAKARSAK DOĞRUYA DOĞRU DİYEMEYİZ,YANLIŞADA BİZDEN DİYE GÖZ YUMARIZ.ÜLKEMİZ İÇİN GELECEĞİMİZ İÇİN SAMİMİ NET DÜRÜST OLALIM SİYASİ DÜŞÜNCEMİZDEN SIYRILARAK BAKALIM ARTIK MESELELERE.BİZE FAYDASI OLACAK BAKIŞ AÇISINI KAZANALIM ÜLKEMİZ GELECEĞİMİZ İÇİN.ERDOĞANI BENDE ELEŞTİRİYORUM AMA YANLIŞI HATIRLATMAK İÇİN.ÜLKEME FAYDASI OLDUKÇADA KİMSEYE DOKUNDURTMAM.ÜLKEME İHANET OLDUĞUNDADA AFFETMEM.KISACA SEVİYORUM ERDOĞANI BDP PKK ZİHNİYETİNE VERİLEN TAVİZ DEĞİL BENCE.BİTİRME POLİTİKASI.REZİLLİKLERİNDE BATARAK BİTİRME.KATİLLİĞİNİ BÖLÜCÜ MİLLETİN GÖRMESİ
hava yolu şirketleri pilot sıkıntısı çekiyor..sonrada savaş pilotlarını ayartıyorlar..olay budur..
TSK Kanunu’nda yapılan değişiklik. Haziran 2012’de Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeyle subay ve astsubayların zorunlu hizmet süreleri 15 yıldan 10 yıla düşürüldü. Pilotların zorunlu hizmet süreleri de 13 yıla indirildi. Bu değişiklikle birlikte 500 pilot, tazminatsız ayrılma hakkı kazandı. Hava kuvvetlerinde her yıl 100 civarında pilot, zorunlu hizmet süresini dolduruyor, ortalama 30’u istifa ediyordu. Dolayısıyla, zorunlu hizmet süresindeki yasal değişikliğin ardından bu yıl 150 kadar pilotun istifa ediyordu. Bu yıl da bu oran aşılmadı.
hükümete karşı değilse bunlara vahiy mi indi de 110u birden istifa etti?
Diğer Haberler