HABER

12 yaşındaki zihinsel engelli kız hamile çıktı

ELAZIĞ (İHA) - Muş'un Yağcılar Beldesi'nde yaşayan ve karnının büyümesi üzerine babası tarafından doktora götürülen 12 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğunun, 5 aylık hamile olduğu tespit edildi.

Muş'un Yağcılar Beldesi Surda köyünde oturan M.A.Y, rahatsızlanan 12 yaşındaki kızı D.Y.'nin karnının büyümesi üzerine kızını Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada muayene edilen kız çocuğu, Fırat Tıp Merkezine (FTM) sevk edildi. D.Y'nin burada yapılan muayenesinde, 5 aylık hamile olduğu belirlendi. Elazığ Fırat Tıp Merkezi Jinekoloji ve Kadın Hastalıkları Bölümü'ne sevkedilen 12 yaşındaki D.Y.'nin 5 aylık hamile olduğu kesinlik kazandı. Hastane yetkililerinin, Elazığ Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü'nü haberdar etmesinin ardından, Cumhuriyet Başsavcılığı olaya el koyarak soruşturma başlattı.

Hamileliğinin 20. haftasını dolduran D.Y.'nin çocuğunu aldırması ya da doğurması yönünde kararı, Cumhuriyet savcılığınca belirlenen doktorlar kurulu ve ailesi verecek. Konu ile ilgili konuşmayan baba öğrendiği haberin şokunu yaşıyor. Elazığ Cumhuriyet Savcılığınca Muş savcılığına yazılan yazı ile kızın yakınlarının soruşturularak olayın failinin yakalanması için inceleme başlatılması istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön