HABER

256 Yeditepe-Taksim hattının kahraman şoförü: Hikmet Yılmaz

Yolcular üşümesinler diye WhatsApp’tan haber veren, gelmeyen yolcusunu "iyi misin?" diye arayan İETT'nin kahraman şoförü Hikmet Yılmaz sosyal medyada adeta fenomen haline geldi. İşte hikayesi...

256 Yeditepe-Taksim hattının kahraman şoförü: Hikmet Yılmaz

İETT’nin 256 Yeditepe Üniversitesi-Taksim hattının bir diğer adı da "Dost otobüs". Sebebi bu otobüse binen yolcuların artık bir aile gibi olmuş olması. Otobüste aşure ve kek dağıtan yolcuların hepsi birbirini tanıyor. İETT hattı 256, adeta eski komşulukların yaşandığı mahalle kültürünü yaşatmaya devam ediyor. Tüm bunlarda emeği olan, bu sıcaklığı ve samimiyeti yaratan ise hattın şoförü Hikmet Yılmaz. "Ben onların Hikmet abileriyim, onlar da benim ailemin bir ferdi gibi" diyen Hikmet Abi yolcuları için her şeyi yapmaya hazır.

YOLCULAR ÜŞÜMESİN DİYE... WHATSAPP'TAN YOL BİLGİSİ ATIYOR!

Habertürk'ten Nagihan Alan'ın haberine göre, Hikmet Yılmaz, yolcuları bekletmemek, soğukta üşütmemeleri için kurdukları WhatsApp grubundan yol bilgisi paylaşıyor, Durakta yolcuları alırken diğer yolcular için sesli mesaj gönderiyor, WhatsApp kullanmayanları ise arayarak bilgilendiriyor.


Öyle ki bir yolcu her zamanki saatinde otobüse binmeyince arıyor, "Bugün yoktun, iyi misin?" diye hal hatır soruyor, hatta yolcuların yıllık izin günlerini bile biliyor.

YOLCULAR DA HİKMET ABİ'LERİNİ HİÇ UNUTMUYOR

Otobüsün daimi yolcuları da Hikmet Abi'lerini çok seviyor. Öyle ki yolcular Hikmet Yılmaz’ın doğum gününü de Babalar Günü’nü de hiçbir zaman kutlamayı ihmal etmiyorlar. Örneğin 4 senedir aynı hatla seyahat eden emekli Altan Aksoy, “Bu otobüste herkes birbirini tanır, bu otobüs çok özel, dost otobüs. Bir bakarsın hanımlar poğaça yapmış dağıtıyor, bir bakarsın aşureler gelir. Kekler ikram edilir. Eski komşulukları bu otobüs yaşatıyor” diyerek Hikmet Abi'nin otobüsünün ne kadar özel olduğunu anlatıyor. "Hikmet Abi otobüsü kaçırma derdinden bizi kurtarıyor. Tam bir kahraman. Örnek bir insan"

YOLUNU UZATAN BİLE VAR

Sırf bu otobüsteki samimi ortam ve Hikmet Abi için yolunu uzatıp 256'ya binen yolcular bile var. “Yılbaşını da kutlayacağız, ona sürpriz yapacağız. Hikmet Ağabey otobüsü kaçırma derdinden bizi kurtarıyor. Tam bir kahraman. Örnek bir insan. Bazen hastam oluyor geç çıkıyorum fark edip soruyor, ‘Geliyor musun yoksun durakta’ diye." diye anlatan Şişli Etfal eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhemşiresi Zübeyde Portakal'ın da vurguladığı gibi Hikmet Yılmaz gerçekten çok çok özel bir insan. Tek bir kötü haber var; Hikmet Abi 2017'de emekli olacak. Ve eminiz onları onlardan çok düşünen Hikmet Yılmaz'ı yolcuları çok özleyecek. İçimizin karardığı şu günlerde bizi iyi insanlara inandıran Hikmet Yılmaz'a çok şey borçluyuz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Adamsın ! Ak partili belediye de çalıştığın besbelli :)
@ali_desideroo_1981 Kardes bir seyide siyasete baglamayin ya, insan olmak icin, merhametli olmak icin, illa bir parti mensubumu olmak gerekiyor, sevgi, saygi, hosgoru olabilmesi icin siyasi bir gorus ayriligimi gerekiyor.
demekki isteyince her şey güzel olabiliyormuş yeterki sevgi saygı hoşgörü olsun.neşeniz daim olsun.
HELAL OLSUN SENİN GİBİ ADAMLARA! İNSANLAR AMERİKA'YA GİTTİĞİNDE ŞAŞIRIYOR. HERKES SELAM VERİYOR CANAYAKIN DAVRANIYOR DİYE. İŞTE BATININ ÖZENİLMESİ GEREKEN YÖNÜ BUDUR. İŞİNİ SEVEREK YAPMAK, MÜŞTERİYE YOLCUYA YANINDAKİNE SAYGI SEVGİ GÖSTERMEK.
Geri Dön