31 Ekim Akrep burcunda Merkür retrosu

31 Ekim Perşembe günü Türkiye saatiyle 18:41’de Merkür retrosu 27 derece Akrep burcunda başlıyor. Yılın son Merkür retrosu 20 Kasım’da 11 derecede sona erecek. Şimdi bu üç haftalık süreçte Merkür, hangi konularda bu sefer kendini gösterebilir incelemeye başlayalım. Bakalım son Merkür retrosunda bizleri neler bekliyor?

31 Ekim Akrep burcunda Merkür retrosu

Öncelikle bu retroda panik yapmaya gerek yok. Çünkü yumuşak bir şekilde başlıyor olacak. Bir gün öncesinde Venüs ile kavuşumda olan Merkür, yılın son retrosunda bizlere çok çektirmeyecek. Hatta sevginin, aşkın gündemde olacağı bir zamanda olacağız. Tam da Merkür retrosunda eski sayfalar tekrardan açılacakken, bu özellikle gönül ilişkimizde kendini gösterecektir. Yani siz geri dönmek istiyorsanız bekleyin. Zaten bu retroda eski sevgilinizin size geri dönme ihtimali yüksek olacaktır. İşin içinde Venüs olunca direkt başladığımız konu bu oldu. Merkür’ün iletişimi temsil ettiğini unutmadan dikkat etmemiz gereken konu ise sevdiğimizle konuşurken seçtiğimiz kelimeler olmalıdır. Sonuçta bir retro sürecinde olacağız, ne kadar yumuşak bir başlangıç olsa da Merkür illa ki bir ortalığı karıştırmayı isteyecektir. Hazır ilişkilerde böyle naif bir retro bulmuşuz Merkür’ün oyununa gelmeyelim. Sevdiğimizi söylemekten çekinmeyelim ama söyledikten sonra da kat kat bunun acısını çıkartmamaya dikkat edelim. Merkür’ün Akrep burcunda retro hareketini sürdürmesi ise eski ilişkinizin size dönmesini istemenizin sebebinin, çok sevmeniz değil intikam alma duygunuz olabileceğini gösteriyor. Retroda eskinin izleri tekrardan gündeme gelir. Belki siz onun size dönmesini sadece aynı duyguları ona yaşatmak için istiyor olabilirsiniz. Aslında onu hiç affetmeyeceksinizdir. Ama sizin ne yaşadığınızı o da hissetsin istiyorsunuzdur. Eğer ki gerçekten seviyorsanız ve devam etmek istiyorsanız hemen geri dönen kişiye inanmamalısınız. Merkür retrosu aldatıcıdır. Size geri dönen kişi kafası karışık olduğu için gelmiş olabilir. Bu sebeple onu affetmek için retronun bitmesini beklemelisiniz.

Bu retroda başka neler gündeme gelir diye baktığımızda ekonomik koşullarımıza dikkat etmeliyiz. Kredi kartlarımız kopyalanabilir. Bizleri dolandırabilecek insanlar olabilir. Kimseye paramızı emanet etmememiz gereken bir dönemden geçeceğiz. Beklemediğimiz borçlar ortaya çıkabilir. Özellikle eşimizin bizden sakladığı bir harcama olabilir. İnternet alışverişlerinde sıkıntılar yaşanabilir. Para transferlerinde ödemelerimiz yanlış hesaplara geçebilir. Kısacası maddi risk almamak gerekiyor bu retro sürecinde. İş hayatında da söylediklerimize dikkat etmeliyiz. Satürn ile güzel kontak kursa da retrodaki bir Merkür yanlış anlaşılmamıza neden olabilir.

Hem duygusal hem de kendi içimizde çıkmazda kaldığımız bir süreç olabilir. Akrep burcunda olan Merkür, hislerimizi de sorgulatmaya başlayacaktır. Karşı tarafa olan güvenimiz azaldıysa bu retro, şüpheci ve meraklı tavrımızı üst seviyeye çıkaracaktır. Ama retro hareketteki Merkür her şeyi allak bullak eder. Gerçekleri ortaya çıkardığımızı sanarken ya da şüphelerim doğruymuş derken boşuna karşı tarafı kırmış oluruz. Çünkü Merkür, retro sürecinde yalan bilgileri sever. Yalan bilgi demişken dedikodular da dolaşabilir. Venüs’ün işin içinde olduğu bu retroda tanınmış, toplumdaki ünlü kadınlar hakkında asılsız bilgiler gündeme düşebilir.

31 Ekim retrosunda son olarak bir şeye değindikten sonra Merkür retrosunun klasikleşmiş uyarılarını da hatırlamakta yarar var. Akrep’teki Merkür hislerimizi çok güçlü kılacaktır. Bazen karşı tarafın aklını okuduğunuzu düşünebiliriz. Rüyalar haberci olacaktır. Özellikle 14 ve 15 Kasım tarihleri hislerimizin güçlü olacağı zamanlardır. Şimdi gelelim genel uyarılara. Telefonları ve bilgisayarları yedeklemeyi unutmayalım. Merkür retro hareketinde en çok bilgiyi yok etmeyi sever. Yıllarca sakladığımız anılarımız, işlerimiz bir anda yok olmasın. Ayrıca seyahatlerde gecikmeler olabilir. Bavullar karışabilir. Kısacası tatil sürecimiz uzayabilir. Ulaşım demişken kendi aracımızın da elektronik aksanları sorun çıkartabilir.

Şimdi sırada burcunuzun nasıl etkiler aldığına bakabiliriz. Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayınız.

KOÇ

koc

İnternetten kredi kartıyla alışveriş yapmamanız gereken bir dönemdesiniz. Bilgileriniz çalınabilir veya kopyalanabilir. Eğer ameliyat konusu varsa ve durum acil değilse operasyon için biraz daha beklemeniz iyi olacaktır.

BOĞA

boga

Güzel etkiler aldığınız ilişki ve evlilik konularınızda, bilmediğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Partnerinizin sizden sakladığı şeyler olabilir. Özellikle size üçüncü şahıslar bir şeyler anlatmışsa hemen inanmayın. Gerçekliğini partnerinize sorun.

İKİZLER

ikizler

Geçmiş ilişkinizle ilgili haberler alabilirsiniz. Unutmayın retroda gelen sevgili kalıcı olmayabilir. İyice güvenmeden geri dönmeyin. Sağlığınızla ilgili bir teşhis alırsanız mutlaka ikinci bir doktora daha gösterin. Sonuçlar yanıltıcı olabilir.

YENGEÇ

yengec

Sevgilinizle iletişim kurarken dikkatli olun. Bazı anlarda söyledikleriniz yanlış anlaşılabilir. Bu durum gereksiz uzayabilir. Aynı şey çocuğunuzla olan iletişiminizde de geçerlidir. İki taraftan birinin alttan alması gerekebilir.

ASLAN

aslan

Evinizin içindeki teknolojik aletlerde sorunlar yaşanabilir. Evden çıkarken zihniniz bulanık olabilir. Aceleyle unuttuğunuz şeyler olabilir. Aile içinde yanlış anlaşılmalar olabilir. Bir kontrat imzalayacaksınız iki kere kontrol edin.

BAŞAK

basak

Elektronik aletlerinize çok dikkat edin. Retro başlamadan kesinlikle her şeyi yedekleyin. İnsanlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalara açıksınız. Attığınız mailler veya mesajlar iletilmemiş olabilir.

TERAZİ

terazi

İnternet üzerinden yapacağınız finansal işlemlerinizde aksilikler çıkabilir. Hesap veya kart bilgileriniz başka yerlerde kullanılabilir. Büyük yatırımlara imza atarken iki kere kontrol etmelisiniz.

AKREP

akrep

Retro etkisini sizler daha çok hissedebilirsiniz. Belli konularda işleriniz yavaş ilerleyebilir. İnsanlarla yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek durumda olabilirsiniz. Hayatınızın her konusunda dikkatli ve sabırlı olmanız gereken bir süreçte olacaksınız.

YAY

yay

Eski sevgiliniz geri gelebilir. Geçmişte yaşanan olaylar ve kişiler tekrar tekrar önünüze çıkabilir. Sağlık sorununuzla ilgili bir teşhis alabilirsiniz. Hemen inanmayın retro yanıltıcıdır. Başka doktorlara mutlaka gözükün.

OĞLAK

oglak

Bu retroda herkese güvenmeyin. Özellikle samimi gözüken ama arkanızdan konuşabilecek insanlar olabilir. Topluluklar içinde söyledikleriniz hiç istemediğiniz yerlere gidebilir.

KOVA

kova

İş hayatınızda işleriniz yavaş ilerleyebilir. Attığınız toplantı davetleri veya mailler havada kalmış olabilir. Bu da gereksiz vakit kaybı yaratabilir. Yöneticinizle de aynı noktada buluşmakta zorlanabilirsiniz.

BALIK

balik

Seyahatlerinizde her şeyi kontrol etmelisiniz. Yanlış bilet almış olabilirsiniz. Başkasıyla bavulunuz karışmış olabilir. Normalde olmayacak aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Akademik yaşantınızda mutlaka her bilginizi yedekleyin. Tez, sunum, ödev ne varsa mutlaka bu dönem yedeklerini alın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
aman dönmesin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler