HABER

4 yaşındaki çocuk kibritle oynarken evi yaktı

Bursa'da 4 yaşındaki bir çocuk, kibritle oynarken evi yaktı.

4 yaşındaki çocuk kibritle oynarken evi yaktı

Alevlere müdahale eden dede ile birlikte bir itfaiye görevlisi ellerinden yaralanırken, yakınlarının yardımıyla ayakta duran yaşlı kadın ise gözyaşlarına boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi İlker Sokağı üzerindeki bir evde oturan 67 yaşındaki Hatime Y., sobayı yakmak için kibriti odada bırakıp odun almaya gitti. Bu sırada kibriti eline alan 4 yaşındaki Caner oyun oynarken yangın çıktı. Bir anda büyüyen alevler evi sardı. Torununun çıkardığı yangını olay yerine gelen itfaiye ekipleriyle birlikte söndürmeye çalışan Şükrü Y., bir itfaiye görevlisiyle birlikte elinden yanarak yaralandı.

Alevlerin evini sardığını gören babaanne Hatime Y. ise gözyaşlarına boğuldu. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılan yaşlı kadının ayakta zor durduğu görüldü.

112 Acil Servis ekipleri, yaralanan itfaiye görevlisi ile dede Şükrü Y'nin yanan eline pansuman yaptı. Sağlık ekipleri ayrıca baygınlık geçiren babaanne Hatime Y.'ye de sakinleştirici iğne yaptı. Yangının çıktığı oda kullanılmaz hale gelirken, polis soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön