HABER

6'ncı kez maskesiz yakalanan kişi 'takmayı unutmuşum hacı abi' diyerek kendini savundu

Çorum'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamındaki denetimde, daha önce 5 kez maskesiz yakalandığı anlaşılan kişiye cezai işlem uygulandı. Maske takmadığı için 6’ıncı kez ceza yiyen kişi polis ve gazetecilere “Yine maske takmayı unutmuşum hacı abi” diyerek kendini savundu.

6'ncı kez maskesiz yakalanan kişi 'takmayı unutmuşum hacı abi' diyerek kendini savundu

Kentte polis ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cadde ve sokaklarda maske ve mesafe denetimi gerçekleştirildi. Kentin en işlek bölgesi Hürriyet Meydanı'ndaki denetimler sırasında sokağa maskesiz çıkan kişi, polisleri görünce maskesini taktı. Bu kişiye polis ekipleri cezai işlem uygulamak istedi.

DAHA ÖNCE 5 KEZ CEZA KESİLMİŞ

Yapılan incelemede kentte daha önce 5 kez maske takmadığı için ceza kesildiği belirlenen kişiye altıncı kez para cezası uygulandı. Cezai işlem makbuzunu imzalayan kişi, “Yine maske takmayı unutmuşum hacı abi” diyerek kendini savundu.

Ekipler gün boyu denetimlerini sürdürüp, tedbirlere uymayanlara cezai işlem uyguladı.

91db71fd7849f0afd535aba4f42b21a4

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
bu ne ki!! TV de izlemiştim adamın biri 24.kez maske takmadığı için ceza yedi ve hala takmayacağım diye ısrar ediyordu. bu milletten bu ülkeden bir halt olur mu?? 1 ceza kestin olmadı 2 ceza kestin olmadı. üçüncü de sorgusuz sualsiz en az 10 sene tık içeri bak bakalım bir daha yapabiliyor mu!! cezalarımız çok hafif çocuk oyuncağı gibi
Bu konunun millet ve ülkeyle bağlantisini ayirt edemediğin için daha vahim bir vatandaşlik örneği gösteriyorsun,yasaklara uyulmasi ve yaptirim artirilabilir o ayri konu.
atın içeri iti bi daha unutmaz şu milletin haline bak senin gibi denyolar yüzünden ülke ne halde saygın olsun biraz şu pandemide ezilenlere gawas
Aynı yanlışı ikinci kez yapmak ahmaklıktır. Beş kez olursa ...onun tarifi yok
Geri Dön