7 bin 500 lira nafaka fazla

Ünlü diyetisyen Dr. Ender Saraç, Sevgi Saraç’la 1988’de evlendi, çiftin bu evlilikten bir çocukları oldu.

7 bin 500 lira nafaka fazla

Şiddetli geçimsizlik yaşadığını iddia eden Ender Saraç, 9 Haziran 2004’te boşanma davası açtı. Hürriyet'in haberine göre davalı eş Sevgi Saraç, kendisi için aylık 5 bin, oğlu için de aylık 3 bin lira nafaka istedi. Mahkeme iki yıl önce tarafların boşanmasına karar verdi. Karar kesinleşinceye kadar Dr. Saraç’ın aylık 5 bin lira, karar kesinleştikten sonra da aylık 7 bin 500 lira ödenmesine hükmetti. İstanbul Aile Mahkemesi’nin boşanma kararına itiraz etmeyen Dr. Ender Saraç, nafaka kararına ise itiraz etti.

‘BORÇ BATAĞINDA’

Dr. Saraç’ın avukatı Şeyda Karayazgan, 11 Temmuz 2012’de verdiği temyiz dilekçesinde müvekkilinin elindekini avucundakini çocuklarının İngiltere’deki eğitimi ile Sevgi Saraç’a harcadığını belirtti, müvekkilinin borç batağında olduğunu iddia etti. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, iki ay önce Dr. Saraç’ı haklı bularak itirazı kabul etti. Yargıtay’ın bozma ilamında, “Tarafların gerçekleşen sosyal ve ekonomik durumlarına, nafakanın niteliğine günün ekonomik koşullarına göre davalı kadın yararına takdir edilen yoksulluk nafakası çoktur” denildi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bu kadınlar tam bir baş belasıdırlar aldatan onlar evi yıkan onlar cadılık yapan onlar kanunlar hep onlardan yana erkekle ise zavallılar erkeklik gururlarından kaybediyor erkekleri düşünen kanun yok şimdiki kanunlar hep kadından yana baksanıza adama yazık değilmi .
Bu nasıl zihniyet çocuğunun annesi dünya kadar kaznıyor parayı vermemek için kullandığı yönteme bak borç içinde yüzüyomuş.Yarın dillere destan bir düğün yapar sevgilsiine o zaman bu karar veren hakim ne düşünür onu çok merak ediyorum.Bu moda oldu cesur bir hakim çıkıp şu nafaka az bile demesi lazım halk önünde para kaznan bu gibi santçılara dikkat edilmesi lazım.Hakimlerin aldıgı bu kararlar toplumda adalet dugusunu zedeliyor.
YAZIK ADAMA Bİ DERİ Bİ KEMİK KALMIŞ NAFAKA ÖDEMEKTEN
Diğer Haberler