AB Büyükelçilerine sıra gecesi: Böyle eğlendiler

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger öncülüğündeki 24 AB Büyükelçisi, sıra gecesinde eğlendi.

AB Büyükelçilerine sıra gecesi: Böyle eğlendiler

AB Delegasyonu Başkanı Berger başkanlığındaki büyükelçi heyeti, kentteki bir otelin mağaradan oluşturulan özel salonunda Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından onurlarına verilen sıra gecesine katıldı.

Heyete ilk etapta İngilizce olarak sıra gecesi kültürü hakkında tercümanlar bilgi verdi. Daha sonra yöresel türkülerin sıra gecesi ekibi tarafından seslendirildiği etkinlikte, büyükelçilerden bazıları türküler eşliğinde halay çekti.

Büyükelçilere, yöresel yemekler ve çiğ köfte ikram edildi.

MEKANA HAYRAN KALDILAR

Delegasyon Başkanı Berger, organizasyon için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür etti.
Organizasyonun düzenlendiği mekana hayran kaldıklarını ifade eden Berger, "Bizi bu kadar muhteşem bir yerde misafir ettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yarın bu kenti yakından tanıyabilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Hem modern bir kent göreceğiz hem de binlerce yıllık geçmişe yolculuk yapabileceğimiz bir kent görebileceğiz. Bu akşam için bir kez daha size teşekkür ediyorum." dedi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valisi Erin de büyükelçileri kentte ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Erin, "Şanlıurfa dünyanın sayılı kültür ve hoşgörü kentlerinden birisidir. Şanlıurfa, farklı kültürlerin, inançların ve düşüncelerin binlerce yıldır harmanlandığı nadir şehirlerden birisidir. Şanlıurfa son 5 yılda 550 bine yakın Suriyeli sığınmacıyı da bağrına basarak her türlü ihtiyacını karşılıyor. Şanlıurfa seve seve bu ev sahipliğini ve hoşgörü özelliğini sığınmacılar için de göstermeye devam ediyor. " şeklinde konuştu.
Etkinlik daha sonra basına kapalı devam etti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bunlar turklere,turkiyeye neler yapiyo. Biz bunlari nasil agirliyoruz. Yedirin icirin, ac kalmasin garipler.Yarin tekrar ataturk posterini hedefe koyarlar. Daha neler gorecegiz bakalim.
Ne kadar gezdirilseler de, doyurulsalar da yapacaklarından asla vaz geçmezler.
TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ AMA BİR FAYDASI OLACAĞINI ZANNETMİYORUM ONLAR YER İÇER GEZER GİDERLER SONRASI MALUM YAŞANANLAR BİZE SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ DİYOR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler