HABER

ABD Kabil'de düzenlediği İHA saldırısında 10 sivilin öldüğünü kabul etti

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı McKenzie, ABD’nin 29 Ağustos’ta Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında 10 sivilin öldüğünü kabul etti.

ABD Kabil'de düzenlediği İHA saldırısında 10 sivilin öldüğünü kabul etti

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD'nin 29 Ağustos'ta Afganistan'da Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitiren 10 kişinin hepsinin sivil olduğunu belirterek saldırıdan dolayı özür diledi.

McKenzie, ABD'nin 29 Eylül'de Kabil Havalimanı yakınında düzenlediği hava saldırısına ilişkin soruşturmanın sonucunu açıkladı.

"TÜM SORUMLULUĞU ÜSTLENİYORUM"

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby'nin günlük basın toplantısına video konferans yöntemiyle bağlanan McKenzie, "Söz konusu saldırıda 7'si çocuk 10 kadar sivilin öldüğü sonucuna vardık. Dahası bu saldırının hedefindeki araçtakilerin ya da ölenlerin DEAŞ/K ile bir bağlantısı yok ya da ABD güçlerine doğrudan bir tehlike arz etmiyor." ifadesini kullandı.

McKenzie, saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, "Bu saldırı, kuvvetlerimize ve tahliye ettiğimiz sivillere yönelik tehlikeyi anında engellemek içindi. Ben yürekten bir özür diliyorum. Komutan olarak bu saldırının tüm sorumluluğunu üstleniyorum." dedi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
Katil amerika
dünyanın en büyük terör örgütü
abd oldurmese taliban oldururdu adamlarin hic sansi yoktu
amerikada bu olay haber olabiliyor ve amerikan hükumeti evet deyip bunu kabul edebiliyor. Bizde olsa bu olay yandas medya sabahinda ölenleri el kaideci, fetöcü, pkkli ilan ederdi. Hukumet yetkilisi de cikar boyle bisey olmamıştır. Olenlerin tamami teröristtir der çıkardı işin içinden. Iyi ki dunyayi biz yönetmiyoruz gerçekten amerikanin yaptigini yapamazdik. Eleştirin beni ama elinizi vicdanınıza koyup bi düşünün nasil olacağını
Hiç şaşırmadım. Katil Amerika ve uşakları
Hayran olduğunuz ABD işte budur
Geri Dön