ABD'li Senatör Graham: YPG, PKK'nın koludur!

ABD'li Senatör Lindsey Graham, "YPG, PKK'nın koludur, siyasi bağlantıları var. Görmek isteyen için bu son derece gerçek. Obama YPG'yi silahlandırarak Türkiye için bir kabus yarattı." ifadesini kullandı.

Ankara'da temaslarda bulunan ABD'li senatör Lindsey Graham, basın toplantısı düzenledi.

Graham, "YPG, PKK'nın politik koludur, PKK ile bağlantısı var, kanıtlarları açık ve net. Müttefik Türkiye için yarattığımız problemi çözmeliyiz. Bizimle DEAŞ'a karşı savaşanlara bir şey borçluyuz. İlerlemek için şansımız var, hatalarımızı düzeltmek için fırsatlarımız var ve zamanımız tükeniyor, bu yüzden buradayım. General Dunford'un YPG'nin Türkiye'den uzaklaştırılması, ağır silahların alınması konusunda Türk askerleriyle çalıştığı bir plan var. Münbiç yol haritası uygulanırsa Fırat'ın doğusunda tampon bölge olur" dedi.

DHA

Her gün kahve içmenin beş faydası


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
BU HABERE BU BAŞLIK NE KADAR HDPLİ VE TÜRKİYE KARŞISINDA BİR HABER SİTESİ OLDUĞUNUZUN KANITIDIR. diğer haberlerinize ne başlıklar attığınızı benden iyi biliyorsunuz.
danışıklı dövüş,oyalamaca,aldatmaca bunların ağzı gözü oynuyor.bizde de basiret yok....hülya koçyiğit i devlet kültür politikaları oluşturma kuruluna sokan zihniyetten bu ülke için hayırlı bir hamle beklemiyorum....
sonuç... Suriye'de onlara bir şey yapmayın...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler