ABD'nin Kudüs kararının ardından roketler atıldı savaş uçakları havalandı

Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan iki roketin hedefine ulaşmadan Gazze sınırları içinde düştüğü, İsrail'in Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde ise siren seslerinin duyulduğu bildirildi. İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.

ABD'nin Kudüs kararının ardından roketler atıldı savaş uçakları havalandı

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı açıklamada, Gazze'den İsrail'e doğru iki roket atıldığını ancak roketlerin Gazze sınırları içinde düştüğünü belirtti.

Öte yandan Gazze'deki Halk Direniş Komiteleri'nin silahlı kanadı Nasır Selahaddin Tugayları ise roketleri kendilerinin attığını duyurdu. Nasır Selahaddin Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bu, ABD'nin Kudüs kararına yönelik ilk tepkimizdir." denildi.

SİREN SİSLERİ DUYULDU

İsrail gazetesi Yediot Ahranot'un haberine göre İsrail'in Gazze sınırında yer alan Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde siren sesleri duyuldu.

SAVAŞ UÇAKLARI VE TANKLARLA VURDU

İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait bir savaş uçağı ile tanklar, Gazze Şeridi'de terör örgütlerine ait iki hedefi vurdu." ifadesine yer verildi.
Açıklamada, saldırının gün içerisinde Gazze'den İsrail'in güneyine düzenlenen üç roket saldırısına karşılık olduğu ileri sürüldü.

Ordu açıklamasında "Gazze'den İsrail'e düzenlenen tüm roket saldırıları için Hamas'ı sorumlu tuttukları" kaydedildi. İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

TRUMP'IN KARARI

ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
emin olun gazzeden israile roketi atanda yahudidir ..
Mekkede Türk askerini cekirge yemeye mecbur birakan araplar, Allah ne guzel hesap sorucudur. Dede koruk yer torunun disi kamasir hesabi.Insallah Türkiye 3. Dunya savasinin bi maşası olmaz. Filistin cephesi,Çöl aslani fahrettin pasa ve mekke tren raylarina keçe dosenmesini ayri ayri googleden bakip arastirin.Allah o sehitlerin ve geride biraktiklarinin haklarini rahatlikla vermeyi nasip etsin ahirette.
@muhsinkilic2020 O DEDİKLERİNİ ARAPLARIN HEPSİ DEĞİL LAİK ARAPLAR YAPTI MÜSLÜMAN ARAPLAR DEĞİL.
@muhsinkilic2020 arspların hepdi seytandır senın gıbı
allah sizin belanızı versin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler