'Abdullah Gül Erdoğan'ı tehdit etti'

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Abdullah Gül'ün iki ay önce Bahçeşehir Üniversitesi'nde hükümeti ve Erdoğan'ı tehdit ettiği iddia edilen konuşmasını gündeme getirip kendi adına bir özeleştiri yaptı.

AK Parti- Abdullah Gül gerilimi tüm hızıyla sürerken, tartışmalara katılan Hüseyin Gülerce itiraf niteliğinde bir yazı kaleme aldı. Gül'ün 3 Kasım 2017 günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde Kılıçdaroğlu'nu geride bırakan konuşmasını Gülerce, "Gül hamlesi: Süvari değiştirilmek isteniyor" başlıklı köşesine taşıdı.

Gül'ün o konuşmadaki "Hepimiz evimizin içini düzene koymamız gerekir. Bunu koymadığımız süre içerisinde, gün gelir ya insanlar ayaklanır veya dış müdahale kaçınılmaz hale gelir." açıklamasına yer veren Gülerce, yazısında itiraf niteliğinde şu ifadeleri kullandı:

"DERİN ÇATLAĞI SÖYLEYEN BİZ OLMAYALIM DİYE YUTKUNDUK"

"İki ay önce Gül’ün, demokrasi dışı müdahalelere meşruiyet kılıfı getiren cuntacıları hatırlatan bu tehdidini, maalesef ya görmezden geldik, geçiştirdik, ya da Erdoğan ile Gül arasındaki derin çatlağı söyleyen biz olmayalım diye yutkunduk..."

Gül"ün asıl çıkışının KHK düzenlemesine itirazı değil Bahçeşehir'deki bu konuşma olduğunu savunan yazar, Gül ve ekibinin üç ortak özelliğini sıraladı:

"ERDOĞAN'DAN KURTULMAK İSTİYORLAR"

Bir; hepsi Erdoğan’a karşı öfkeli... Hepsi AK Parti iktidarının ilk günlerinden itibaren Erdoğan’la birlikte çalıştılar. Erdoğan’ın onlara altın tepside sunduğu makamları da bir kadirşinaslık olarak değil, hakları olarak görüyorlar. Hepsinin yolları Erdoğan ile ayrıldı. Bu ayrılmanın bütün kabahatlisi olarak Erdoğan’ı biliyorlar. Ekiptekiler, Erdoğan’ı vefasızlıkla suçluyor. Ancak –burada teker teker sıralamak istemiyorum- hemen hepsinin Erdoğan’a açıktan ya da örtülü vefasızlıkları var. Hem de ne vefasızlıklar. Erdoğan’ı affedemiyorlar ve köprüleri atmanın gerilimi ile yaşıyorlar.

İki; Gül ve ekibindekilerin hepsi, Türkiye’nin kendilerine ihtiyacı olduğuna, bu zor dönemde kendilerine görev düştüğüne inanıyorlar. Kendilerini kenara itilmiş, pasifize edilmiş, işe yaramaz hale gelmiş görüyorlar. Öyle ki, kendilerinden istifade edilmemesinin, Türkiye’ye yapılmış haksızlık olduğuna inanıyorlar. Büyük beklenti içerisindeler. Görev bekliyorlar ama Erdoğan oralı bile olmuyor. Onun için artık harekete geçme zamanının geldiğine karar veriyorlar.

Üç; Gül’ün Türkiye’nin yönetimine gelmesi halinde problemlerin çözüleceğine AK Parti tabanını ikna etmeye çalışıyorlar. “Mesele AK Parti meselesi değil, Erdoğan’dan kurtulma meselesidir” diyorlar.

Kısacası, “Türkiye, atı değil, süvariyi değiştirerek yoluna devam etmelidir” diyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 96 yorum
Gül önce feto culardan kurtulsun, arınc gibi etrafında pervane olan pervaneciklerden kurtulsun. 15 temmuz boyunca sessiz kalan birinin şimdi ses vermesi kanalı arızalı radyo ya benzer.
YOK ASLA KİMSE ABDUL GÜL OY VERMEZ BEN GİDER CHP MERAL AKŞNER VERİR YİNE GÜL ÇOK TEHLİKELİ RTE İKİNCİ SIYANURU BU OYUN DUR RTE KAYBEDECEK İNİ ANLADI KARŞISINDA %60 HAYIR OYU VAR O KESİMİN BASİNA GEÇMEK İÇİN OYUN SENARYO BİR İMAM HATİPLİ OLARAK BU İKİSİDE DIŞ GÜÇLERİN ARKASİNDA TÜRKİYEYİ PARCLMK İÇİN TUTULUYIR
@candeniz6791 kardeş senin durumun çok fena acil bir psikoloğa görün...
@candeniz6791 çok komik bu yazınla birilerini etkilemeye mi çalışacağını düşünüyorsun.
ne istedinde vermedik hocam dön artık vatanına diyen akepe başkanı recep de hemen görevinden alınıp azledilerek fetoculuktan halka açık bir şekilde yargılanmalıdır. .
@candeniz6791 haklısın hüseyin gülerce pisliği gibi
@candeniz6791 savcılar senin uyarını derhal dikkate almalılar????
@jomba ne için dön dediğini biz 15 temuzdan sonragördük sizin kafanız çalışşsa akp fetö savaşını 2007 de başladığını bilirdiniz
ABDULLAH GÜL, 2019 DA ERDOĞANA RAKİP OLACAK EN GÜÇLÜ SEÇENEK. ZİRA ERDOĞANI İSTEMEYEN HERKES GÜL' E OY VERECEKTİR. GÜL HERKESLE ANLAŞABİLECEK KABİLİYET VE HOŞGÖRÜSÜ OLAN BİRİ.
@serdar_akdeniz_1983 gül başkanken sövenler bir anda hayranı oldular. ilginc.
@serdar_akdeniz_1983 ben akepenin suyundan için hiç kimseye oy vermem.önce ülkedeki tarafsızlığı sağlasınlar.
Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olması anayasal olarak yasak aynı yasak ahmet Necdet Sezer için de geçerli ikisi de cumhurbaşkanı adayı olamaz
@mustafatoscali Bu seçim C başkanlığı seçimi değil. Dikkatinizi çekerim. Sistem değişti. Başkanlık oldu. Zira RTE de katılamaz
GÜL ve Türkiyede ki birçok siyasetçi ERDOĞAN'ın 2000 yılındaki seviyesinde.. İşlerin nereden gelip nereye gittiğini görebilecek bir vizyona sahip değiller.. ERDOĞAN'da AKP'yi ilk kurduğu yıllarda bunlar gibiydi.. Ama geçen yıllar boyunca işlerin hiçte dışarıdan göründüğü gibi olmadığını anladı ve evrildi.. Üstün cesaret madalyası aldıklarına o nedenle "one minute" diye çıkıştı.. Ve o tarihten sonra süratle evrildi.. Tıpkı MENDERES gibi.. GÜL sıcak büro elemanı ve teori ile gerçek arasındaki farkı anlayabilecek bir kapasiteye sahip değil.. ABD ye şirin görünmeye çalışanlar; saha çok farklı..
@zeromega_2017 buna evrildi demeyelimde gücü eline alana iktıdara muktedir olana kadar takıyye yaptı diyelim çünkü öünüde bir Necmettin Erbakan hükümet,i vardı başına gelenler Erdoğana ders oldu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler