CHP'li Akaydın: Benim tanıdığım Abdullah Gül, Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abdullah Gül'ü aday göstereceği iddialarına ilişkin, "Kesinlikle karşıyım. Benim tanıdığım Abdullah Gül, 1994'te Recep Tayyip Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır. Üniversiteleri de FETÖ'cü rektörlerle dolduran, canlı örnek beni çizen adam" dedi.

CHP'li Akaydın: Benim tanıdığım Abdullah Gül, Erdoğan'la Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, partisinin Manavgat ilçe örgütünü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Akaydın, bu haftadan itibaren kendisini bir konunun tedirgin etmeye başladığını belirterek şöyle dedi:

"Türkiye'de CHP başkanlık için aday gösterirse başarılı olmayabilir Tayyip bey karşısında, acaba sağ tarafı daha iyi kucaklayan bir aday mı göstersek' gibi bir kamuoyu oluştu. Burada da adı geçen kişi Abdullah Gül, biliyorsunuz. Kesinlikle karşıyım. Bunu ifade ediyorum. Benim tanıdığım Abdullah Gül, 1994'te Recep Tayyip Erdoğan ile Beyaz Saray'ın kapısında kapıcılık yapmış adamdır. Üniversiteleri de FETÖ'cü rektörlerle dolduran, canlı örnek beni çizen adam. Ve şu an Abdullah Gül'ün atadığı rektörlerden 4-5'i FETÖ'den içeridedir. Bunu açık açık beyan ediyorum."

'EKMELEDDİN KONUSUNDA HATALI POLİTİKA YAPTIK'

Önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesinin de yanlış olduğunu kaydeden Mustafa Akaydın, şöyle devam etti:

"Genel başkanımızı korumak için hiçbir zaman dokundurmadığımız halde Ekmeleddin konusunda da bence hatalı bir politika yaptık, yanlıştı. Ama tabii ki parti içinde kapattık, bunun üzerine hiç gitmedik. İnşallah böyle bir yanlış yapmadan bir süreç geçiririz. Bu benim düşüncem. Genel merkezi bağlayan bir düşünce değil. Birçok CHP'linin de düşüncesinin bu olduğundan eminim." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
lan bi dediğiniz diğerini tutmuyo.. Şimdi Engin Altay ın dediği gibi "Vicdanların sesi" mi oldu Yoksa Antalya belediye Başkanlığı sırasında , En Büyük İcraati "BİRA FESTİVALİ" düzenlemek olan bu Antalya vekilin söylediklerimi)) en doğrusunu Reis söyledi
@palermo544 antalyada pece festivalimi yapsaydı
Bu konuşan şahıs Antalya Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Antalyaya kalıcı tek bir eser yapmışmı onu sormak lazım senin bir icratın yokki üniversiteye rektör olsan neolur ne faydan olur hiç yoksa R.T.E ,ın Türkiye için yaptığı bir çok eser var.
@2007ahmet Fetö'ye ne istedilerse vermek, Pkk dokunmayın talimatı vermek, Suriye'ye girip 5 milyon Suriyeli'yi başımıza sarmak, Abd ile Pyd nin ekmeğini yağlamak hakikaten Kalıcı çok eser bıraktı.
@palermo544 Beğenmediysen bld. başk. Seçmezsin. Belki bira festivalinde para toplayıp cami yaptıracaktı..hani rüşvet paralarıyla cami yaptırma falan o bakımdan hemen günahını alma.
@palermo544 Okuduğunu bir anlasan ne güzel yazarsın,Engin Altay Gülün vicdanların sesi oldu demesinden onu aday yapacağız mı anladın? bozuk saat bile günde bir defa doğru gösterirken gül ün 20 senede bir defa doğru konuşmuş olması onu CHP nin adayı yapabilirmi? akp tek tek kendi adamlarını çöpe atıyor sonuçta akp de anap,ap,dyp gibi çöpe atılacak.
@hasananbar çöpe atılan chp ye verilen oylar yazık bunlar muhalefetide bilmiyor amaçları sadece turkıyeyı karıştıracak yeni bir polemik arıyorlar başka değil
@palermo544 akdeniz üniversitesi tıp fakültesi de akaydın döneminde parladı organ naklinde sayılı tıp fakülteleri arasında
@genc.a SEN DEDİKLERENE İNANIYORMUSUN YAZIK YAZIDIKLARINIZA BAKIN ÖNCE
@2007ahmet EN BÜYÜK ESERİ 17 25 ARALIK
kesinlikle KATILIYORUM..15 TEMMUZ FETO İÇİ KAPISMA GİBİ VE HALA DEVAM EDİYOR..İKTİDAR SAVASI SANKİ..İKİSİNİNDE GELDİGİ YER BELLİ
@cahitcihat ikisi fetöyü inkar etmiyor ama suankı partı yanı muhalefet fötönün kapı kulluğunu yapıyor
HELAL İŞTE BU GÜL BİR OYUN DUR SENARYO DUR BOP PROJENİN BASILIR ERDOĞAN'A LA BIRLIKTE
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler