HABER

Adnan hoca davası'nın hakimi davadan çekildi

İSTANBUL (İHA) - Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak tanınan Adnan Oktar'ın grubundan oldukları öne sürülen 6 kişinin yargılandığı davada, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Salih Öztürk yargılamadan çekildiğini bildirdi.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya sanıklar katılmazken, sanıkları temsilen avukatları hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Salih Öztürk, davadan çekilmek amacıyla dilekçe verdiğini, talebinin bir üst mahkeme olan İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüşüleceğini, dosyanın da bu mahkemeye gittiğini ve talebi konusunda henüz karar verilmediğini bildirdi.

Mahkeme, dosyanın davadan çekilme isteğinin görüşüleceği bir üst mahkemeden dönüşünün beklenmesi amacıyla ileri bir tarihe erteledi. Bu arada, Nuri Özbudak'ın 3 gün önce, davanın görüldüğü mahkeme ile başbakanlığın da aralarında bulunduğu birçok birime, yargılamanın tarafsız olmadığı yönündeki görüşünü içeren dilekçe gönderdiği öğrenildi.

Özbudak'ın dilekçesi üzerine Mahkeme Başkanı Öztürk'ün de, "Hakkındaki asılsız iddialar nedeniyle verilecek kararda tarafları tatmin edemeyeceği" düşüncesiyle davadan çekilmek amacıyla dün bir üst mahkemeye dilekçe yazdığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön