AK Parti kurucusundan Erdoğan’a: Tehlikeli

AK Parti’nin kurucularından, Fatma Bostan Ünsal, Başbakan Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evlerine yönelik sözlerini, “Çok tehlikeli bir durum” diye niteledi.

AK Parti kurucusundan Erdoğan’a: Tehlikeli

Hürriyet'in haberine göre Hollanda Başkonsolosluğu ve Turkish Policy Quarterly dergisi tarafından dün İstanbul’da düzenlenen ‘Türkiye’de Kadın Hakları ve LGBT Özgürlükleri’ konulu toplantıda konuşan Ünsal şunları söyledi:

ERDOĞAN’A SORMALIYDIK

-“28 Şubat döneminde namaz kılınan öğrenci evleri vardı ve cemaatle ilişkilendiriliyordu. Bu evlere baskı ne kadar kötü bir şeyse şimdi de öğrenci evlerine yönelik bu tür bir baskı daha kötü birşey. Bu toplumdaki güven unsurunu zedeleyeceği için de çok önemli ve çok tehlikeli bir durum.
-(Erdoğan’ın daha önceki ‘Kadın-erkek eşit değildir’ söylemini de hatırlatarak) Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değil’ dediğinde bu (toplumu) o kadar etkilemişti ki, ondan sonra ister kadının evdeki, ister siyasetteki dezavantajlarından konuşun, söylediğiniz hiçbir şeyin anlamı yok. Biz o zaman Başbakan’a şunu sormalıydık, neyi kastediyorsunuz? ‘Kadın-erkek aynı değildir’i mi kast ediyorsunuz?’ diye bir açıklama istemeliydik. Çünkü (bu sözler) hâlâ taşrada insanın zihnini belirlemiş oluyor. Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değildir’ dediği zaman buna herkesin karşı çıkması gerekiyordu.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
SAYIN FATMA HANIM SİZ FOTONUZDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BAŞINIZ KAPALI SANIRIM MÜSLÜMAN BİR HANIMSINIZ, SİZİN KALKIPDA KADIN ERKEK EŞİT Mİ EŞİT DEĞİLMİYİ TARTIŞMANIZ BİLE YERSİZ ÇOK HAKSIZ KONUMDASINIZ AMA BU KONUM DİNİMİZ AÇISINDAN BÖYLEDİR BU HER MÜSLÜMAN GİBİ SENDE BİLİYORSUN AMA SANA HER KİM NE KADAR KAÇ PARA VERİPDE SATIN ALIP BURADA KONUŞTURUYORSA OZAMAN AÇIKLIK GETİR, DEKİ BEN KURANA İNANMIYORUM KURANDA ALLAH'TE ALAA DERKİ ...''EĞER KADININ BENDEN BAŞKA BİRİSİNE SECDE ETMESİNİ İSTESEYDİM KOCALARINA SECDE ETMELERİNİ SÖYLERDİM''... BUNA İNANCIN YOKSA Kİ ÖYLE İFADE EDİYORSUN OZAMAN SUS..!!!!
işte bir kara cahil daha...bir defa o ayet değil hadistir....bilip bilmeden saf saf yazı yazma...
NE HALLERE DÜŞTÜK.BAŞBAKAN AYNI ORTAMDA DURMALARI SAKINCALI OLUR.DİYOR.MİLLET NERELERE ÇEKİYOR.BAZILARI AYNI EVDE NİKAHSIZ YAŞIYOR.SONRA DA NE EDİĞU BELİRSİZ ÇOCUKLARI NERE ATACAKLARINI BİLEMİYORLAR.BİR İNSANIN HAKSIZ YERE ÖLÜMÜ TÜM DÜNYANIN ÖLÜMÜNE EŞDEĞER DİYOR DİNİMİZ.BİR İNSANIN KURTULMASI TÜM DÜNYANIN KURTULMASINA EŞDEĞER DİYOR DİNİMİZ.BAZI KENDİNİ BİLMEZLERDE BEDEN BENİM BEDENİM.DİYOR.GÜZEL HOŞ.KARIŞAN YOK.AMA BAZILARIDA KURTAJLA ÇOCUĞUNU ALDIRIYOR.KATİL.OLUYOR.İŞTE TÜM MESELE BURDA.BUNA MAHALL VERMEMEK.GAYE.
Nihayet aklınız başınıza geldi. Günaydın.Türkiye geri dönüşü imkansız olan bir yola girdi. Başta siz olmak üzere bir çok kadın kandırıldı. Neden bu ülkede bilim, sanat ,kültür, gibi bilim dallarını bu ülke insanı yada bu ülkeyi yönetenler tartışmıyor. neden bu ülkede açlık sınırında yaşayan milyonlarca insanın daha iyi yaşaması için ne yapabileceğimizi tartışmıyoruz. Varsa yoksa belden aşağı konular?
FATMA BOSTAN SENDE BOŞ KONUŞUYORSUN KİMİ KANDIRIYORSUN.HEM AKP KURUCULARINDANSINIZ HEMDE , YALANCI ZATEN HÜKUMET SİZİN GİBİ BİLİNÇLİ YALANCILARA İHTİYACI VAR. BÖYLE KURUCULARI DESTEKLEYEN BİR PARTİ.SEN VE AKRABALARIN, ÇEVREN TRİLYONLARI GÖTÜRDÜNÜZ AKP SİZE ÇALIŞIYOR ALLAH BELANIZI VERSİN BARİ ALLAH İÇİN DOĞRU KONUŞUN,HEPİNİZ BU TÜRBAN DAVASINA SIĞINDINIZ. VE BU ŞEKİLDE AKP MALI GÖTÜRÜYOR.NEREDE BU EŞİTLİK NEREDE BU DEMOKRASİ DEDİĞİ KARIN AĞRISI KELİMELER İ HİÇ GÖRMÜYORUZ.
başbakan acil dinlendirilmeli. yıpranmış.
Temelli gitmeli.
bu hanımefendi sanırım uzayda ikamet ediyor. evet kadın erkek eşit olmadığı için pozitif ayrımcılık içeren anayasal değişiklikleri yaptı o başbakan. "Namaz kılan" gençlerle aynı evde birlikte olan kız erkek komünal yaşamını birbirinin dengiymiş gibi gördüğün için çok sığ, sıradan ve derinliği olmayan bir cahillikten öte ne olabilir. siz gidin kokanalara şirinlik edin. yada "özgürlük fantazisi" denemeleri yaşayın.
18 Yaşındaki gençlere seçme seçilme hakkı verirken güveniyorsunuzda kızlı erkekli bir arada yaşarlarken neden güvenmiyorsunuz, bu gençlerimize mademki güvenmeyip Fuhuşcu gözüyle bakacaktınızda neden Seçme Seçilme hakkı tanıdınız,
BİZ BAŞBAKANI BİLİRİZ O NE DERSE O DEYİP DE YAPMADIĞI Bİ ŞEY GÖSTERİN...
ULAN BİZİM GENÇLİGİMİZDE KENDİ NİŞANLIMIZLA YALNIZ KALMAMIZA İZİN VERİLMEZDİ ÇÜNKÜ BİR KIZ BİR ERKEK YALNIZ KALDIMI ÜÇÜNCÜSÜ ŞEYTANDIR OLANLAR OLDU ARTIK ARTIK SEN NE DERSEN DE.
onlarda farkındada anası babası bile razı kız-erkek aynı yerde kalmalarına. Bu haltı yiyen erkeğe soracaksın senin anan bacın bu kadar erkekle sevişe oynaşa eğlenseler gurununa hiç dokunmaz mı diye ? İçi içini yer ama çağdaş Türk erkeği ya namsszlk işte dokunmaz der.
Erdoğan kafayı yemiş.Yahu sen geldinde millet sapıttı.Toplumda makyajlı başörtülüler arttı.İnsanları saptırdın.Eskiden insanlar yılbaşına başına bayramla (dini ve ulusal bayramlara) önemm verilirdi.Lakin sen geldin toplumda çoğu kişi para hırsıyla sapıttı.Ahlak bozuldu.Eskiden başörtünün altına kot giyse biri toplumda yadırganırdı.Şimdi artık adım başı makyajlı rüküş başörtülü var.Ya sen yaydın kapitalist dogmayı.Ve ahlaksızlığı.İstanbulda Şehreminide gece polis geçiyor bana kimlik soruyor gece 2-3 te önümdeki gaylara sormayor travestilere?Oy için böyle sansasyonlar yapmayın.
SAYIN BAŞBAKANIMIZ ARTIK BU YÜKÜ KALDIRAMIYOR HERHALDE. TEKRAR BENİ ŞEÇMEYİN DİYOR BENCE
Kahrolsun AKP.
Deccal istifa.Diktatör istifa.
BUYRUN 2.AFGANİSTANA,İRANA,CEMAAT OKULLARINI AYIRMAK İÇİN YURTLARA GÖZ KOYMUŞ DURUMDALAR,ESAS BÖLÜCÜLÜĞÜ RTE YAPIYOR,AKP ZİHNİYETİ KADINI 4.SINIF GÖRDÜĞÜ İÇİN KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR DİYORLAR,HUMEYNİ İRANDA İSLAM DEVRİMİNİ YAPTIKTAN SONRAKİ İLK AÇIKLAMASI BU OLDU,EŞİTLİKLER KAĞIT ÜZERİNDE BİLE KALMADI DEĞİLKİ KADININ RESMİ OLSUN ONDANDIRKİ KADININ KAPATILMASI,BU ZİHNİYET KADINI SEX OBJESİ OLARAK GÖRMEK DEMEKTİR,BOŞ ÇERÇECE DEĞİL RESİM ARAYAN BİR ŞARKI VARDI,BU GÜNLERDE RESİM YOK BOŞ ÇERCEVE VAR,VE AYRIŞMANIN FRAGMANI GÖSTERİMDE GALASI YAPILIYOR,
RTE masustan yapıyo seçmeselerde ABD ye kaçsam diye.Nasıl olsa torunlarıda orada okuyor ABD vatandaşlığıda hazırdır.
demekki akp nin içindede delikanlılar pardon delikanlı bayanlar varmış, helal olsun sana Fatma Bostan Ünsal ,üç yüz küsur milletvekilinden bir tanesi bile RTE korkusundan bir hakikatin yanında yer alamıyorlar, o kadar çok insanın korkak olması da düşündürücü, içlerinde babayiğit yok demek ki. yoksa para koltuk mu engelliyor bunları. RTE ye hiçmi muhalif yok bunların içinde.bir tane kukla belirdi ona artık hiç bir kesim inanmıyor,oda bakanlık elinden gitti diye konuşabiliyor, ondan önce oda konuşamıyordu.malumun adı bile lekeler bu yazıyı yazmıyorum. F.B.Ünsal lar çoğaldıkça demokrasi gelir.
Beni Niğde Borda Yüzüncü Yıl Yibo Yatalı İlköretim okuluna vermişlerdi.Sözde muhafazakar okuldu.Niğde zaten yobaz şehirdir.Memleketimden iğreniyorum.Vefam yok memleketime karşı.O okulda kız erkek yeri ayrıydı ne oldu.Erkekler kendi aralarında gece koridora bakan görevli gidince uymaya gelip birbirlerinin oda ………. Açıyorlardı.Heh şimdi buda yalan gelir bazılarınıza.Gerçekleri duymak hoş değil tabii ama gerçekler bunlar.Hattta bir gün çok kötü vukuatım oldu müdür yardımcısının yanına gönderildim.O gün adam bana bizzat ben (Okulda aynı odada çırılçıplak yatan iki erkek öğrenci gördüm)dedi.Onlarda
VET ÇOK TEHLİKELİ BOYUTLARDA
Diğer Haberler