AK Parti kurucusundan Erdoğan’a: Tehlikeli

AK Parti’nin kurucularından, Fatma Bostan Ünsal, Başbakan Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evlerine yönelik sözlerini, “Çok tehlikeli bir durum” diye niteledi.

AK Parti kurucusundan Erdoğan’a: Tehlikeli

Hürriyet'in haberine göre Hollanda Başkonsolosluğu ve Turkish Policy Quarterly dergisi tarafından dün İstanbul’da düzenlenen ‘Türkiye’de Kadın Hakları ve LGBT Özgürlükleri’ konulu toplantıda konuşan Ünsal şunları söyledi:

ERDOĞAN’A SORMALIYDIK

-“28 Şubat döneminde namaz kılınan öğrenci evleri vardı ve cemaatle ilişkilendiriliyordu. Bu evlere baskı ne kadar kötü bir şeyse şimdi de öğrenci evlerine yönelik bu tür bir baskı daha kötü birşey. Bu toplumdaki güven unsurunu zedeleyeceği için de çok önemli ve çok tehlikeli bir durum.
-(Erdoğan’ın daha önceki ‘Kadın-erkek eşit değildir’ söylemini de hatırlatarak) Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değil’ dediğinde bu (toplumu) o kadar etkilemişti ki, ondan sonra ister kadının evdeki, ister siyasetteki dezavantajlarından konuşun, söylediğiniz hiçbir şeyin anlamı yok. Biz o zaman Başbakan’a şunu sormalıydık, neyi kastediyorsunuz? ‘Kadın-erkek aynı değildir’i mi kast ediyorsunuz?’ diye bir açıklama istemeliydik. Çünkü (bu sözler) hâlâ taşrada insanın zihnini belirlemiş oluyor. Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değildir’ dediği zaman buna herkesin karşı çıkması gerekiyordu.”


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
SAYIN FATMA HANIM SİZ FOTONUZDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BAŞINIZ KAPALI SANIRIM MÜSLÜMAN BİR HANIMSINIZ, SİZİN KALKIPDA KADIN ERKEK EŞİT Mİ EŞİT DEĞİLMİYİ TARTIŞMANIZ BİLE YERSİZ ÇOK HAKSIZ KONUMDASINIZ AMA BU KONUM DİNİMİZ AÇISINDAN BÖYLEDİR BU HER MÜSLÜMAN GİBİ SENDE BİLİYORSUN AMA SANA HER KİM NE KADAR KAÇ PARA VERİPDE SATIN ALIP BURADA KONUŞTURUYORSA OZAMAN AÇIKLIK GETİR, DEKİ BEN KURANA İNANMIYORUM KURANDA ALLAH'TE ALAA DERKİ ...''EĞER KADININ BENDEN BAŞKA BİRİSİNE SECDE ETMESİNİ İSTESEYDİM KOCALARINA SECDE ETMELERİNİ SÖYLERDİM''... BUNA İNANCIN YOKSA Kİ ÖYLE İFADE EDİYORSUN OZAMAN SUS..!!!!
işte bir kara cahil daha...bir defa o ayet değil hadistir....bilip bilmeden saf saf yazı yazma...
NE HALLERE DÜŞTÜK.BAŞBAKAN AYNI ORTAMDA DURMALARI SAKINCALI OLUR.DİYOR.MİLLET NERELERE ÇEKİYOR.BAZILARI AYNI EVDE NİKAHSIZ YAŞIYOR.SONRA DA NE EDİĞU BELİRSİZ ÇOCUKLARI NERE ATACAKLARINI BİLEMİYORLAR.BİR İNSANIN HAKSIZ YERE ÖLÜMÜ TÜM DÜNYANIN ÖLÜMÜNE EŞDEĞER DİYOR DİNİMİZ.BİR İNSANIN KURTULMASI TÜM DÜNYANIN KURTULMASINA EŞDEĞER DİYOR DİNİMİZ.BAZI KENDİNİ BİLMEZLERDE BEDEN BENİM BEDENİM.DİYOR.GÜZEL HOŞ.KARIŞAN YOK.AMA BAZILARIDA KURTAJLA ÇOCUĞUNU ALDIRIYOR.KATİL.OLUYOR.İŞTE TÜM MESELE BURDA.BUNA MAHALL VERMEMEK.GAYE.
Nihayet aklınız başınıza geldi. Günaydın.Türkiye geri dönüşü imkansız olan bir yola girdi. Başta siz olmak üzere bir çok kadın kandırıldı. Neden bu ülkede bilim, sanat ,kültür, gibi bilim dallarını bu ülke insanı yada bu ülkeyi yönetenler tartışmıyor. neden bu ülkede açlık sınırında yaşayan milyonlarca insanın daha iyi yaşaması için ne yapabileceğimizi tartışmıyoruz. Varsa yoksa belden aşağı konular?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler