HABER

AK Parti'den seçim çağrısı

ANKARA (İHA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan, Türkiye'nin 10 dakikalık basın toplantılarıyla yönetilemeyeceğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir Başbakan 2. kez MGK toplantısına katılmıyor. Bunun vebalini kimse ödeyemez" dedi.

Partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Mercan, Türkiye'nin belirsizlikten kurtulması gerektiğini ve bununda seçim ile olacağını söyledi. Mercan, ülkenin önündeki en büyük engelin mevcut hükümet olduğunu öne sürerek, "Bu hükümetin biran evvel çekip gitmesi lazım. Türkiye hastadır. Çünkü Türkiye'nin Başbakan'ı yoktur, başsız ve Başbakansızdır" şeklinde konuştu. Türkiye'nin 10 dakikalık basın toplantılarıyla yönetilemeyeceğini ifade eden Mercan, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir Başbakan 2. kez MGK toplantısına katılmıyor. Bunun vebalini kimse ödeyemez" şeklinde konuştu. AK Parti'nin çağdaş yöntemlerle halkla içiçe olduğunu, buna karşın hükümetin 'arkaik, durağan ve statik' yapı içinde olduğunu ileri süren Mercan, hükümetin Türkiye'ye yapacağı en büyük iyiliğin seçim kararı almak olduğunu savundu.

Bir gazetecinin yeni hükümet seneryoları içine AK Parti'nin de katılıp katılmayacağı yönündeki sorusuna Mercan, "Bu tür ihtimaller ortaya çıktığı zaman bunları yetkili kurullarımızda görüşür, tartışırız. Biz bundan sonra kurulacak hükümetin mutlaka ve mutlaka bir seçim hükümeti olacağı kanaatindeyiz. Seçim hükümetinin nasıl olacağı, nasıl kurulacağı, kimlerin olup olmayacağı gelişen koşullara göre şekillenir" karşılığını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön