HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Rusya'da IŞİD saldırısı! Gözaltı merkezini ele geçirdiler... Görüntüler yayımlandı, rehineler var

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken bugün terör örgütü IŞİD sempatizanı olduğu öne sürülen 5 kişi bir gözaltı merkezini ele geçirdi. İki çalışanı rehin alan IŞİD'lilerin sosyal medyada yayımladığı görüntü gündem yarattı.

Rusya'da IŞİD saldırısı! Gözaltı merkezini ele geçirdiler... Görüntüler yayımlandı, rehineler var

Rusya'daki en eski ve turistik şehirlerden biri Rostov bölgesindeki gözaltı merkezine saldıran IŞİD'liler iki gözaltı merkezi çalışanını rehin aldı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde simsiyah giyinmiş saldırganlardan biri Rus yetkiliyle görülüyor. Kolluk kuvvetleri olay yerine çağrılırken Rus devlet haber ajansı RIA, kimliği açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberinde, çalışanların rehin alınması olayına karışan tutukluların terörizmle suçlandığını bildirdi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

1

5 KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ! 6. SALDIRGAN İDDİASI

Rus medya kuruluşu Baza, saldırganların 5'inin kimliğinin tespit edildiğini açıklarken altıncı birinin daha saldırıya dahil olduğunu aktardı. Rus medya kuruluşları saldırganlardan 3'ünün IŞİD üyesi olduğu ve bir terör saldırısı hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi. 3 kişinin geçmişte 18 yıl hapis cezası aldığı aktarıldı.

2

Rus haber ajansı Interfax, saldırganların bir otomobil ve serbest geçiş talep ettiğini duyurdu.

3

IŞİD YÜZLERCE İNSANI HEDEF ALMIŞTI

IŞİD, Mart ayında Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Belediye Binası'na saldırmıştı. Saldırıda 143 insan yaşamını yitirirken yüzlerce insan da yaralanmıştı.

hgfjfj

Saldırıyı IŞİD'in uzantısı IŞİD-H üstlenmişti.

En Çok Aranan Haberler