HABER

Alanya'da fırtına

ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Alanya İlçesi'nde etkili olan fırtına, bir okulun çatısını uçurdu. Demirtaş Beldesi'nde bulunan köpek çitliğinde zarara yol açan fırtına, bazı ağaçları da kökten devirdi.

Alanya'ya bağlı Demirtaş Beldesi'ne 2 kilometre uzaklıktaki Aliefendi Köyü'nde etkili olan soğuk ve fırtına meyve bahçelerine zarar verirken, köyün ilköğretim okulunun çatısı hasar gördü. Demirtaş Beldesi'nde fırtına 2 çam ağacını devirdi. 2006-2007 eğitim-öğretim yılın başında çatışı yenilenen Aliefendi İlköğretim Okulu'nda çatı yeniden onarılacak.

Demirtaş Beldesi'nde 300 köpeğin barındığı çiftlik de fırtınadan nasibini aldı. Ormanlık alanda bulunan çiftlikte kafeslerin üzerine düşen ağaç dallarının köpeklerin ölümüne neden olması son anda engellendi.

Fırtına sırasında kulübelerinde saklanan köpeklerin kafeslerine düşen dallar ve ağaç parçaları görevliler tarafından temizlendi. Çiftlikte yaşanan olaydan köpeklere zarar görmedi. Ayrıca köy yolu üzerinde bulunan bazı elektrik direkleri de fırtınadan nasibini aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön