HABER

Altı saatte zayıflamaya başlayın

Bursalı klinik psikolog Yalçın Kireçci tarafından uygulanan 6 saatlik program, fazla yemek yemeye neden olan bilinçaltı faktörlerini değiştiriyor. Bibson ideal ve sağlıklı kilo programını hayata geçiren Yalçın Kireçci, "İnsanların alışkanlıklarını değiştirip, irade disiplini sağlıyoruz. Bunun sonunda ideal ve sağlıklı kilo, yaşam tarzı oluyor" dedi.

Altı saatte zayıflamaya başlayın

ANAP eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Mesut Yılmaz ve Bursa Valisi Orhan Taşanlar'a 6 saatte sigarayı bıraktıran Bibson yöntemini uygulayan klinik psikolog Yalçın Kireçci, benzer sistemle fazla kilo sıkıntısı yaşayanların da imdadına yetişiyor. Zihin gücünü kullanarak alışkanlıkların değiştirileceğini belirten Kireçci, 2 günde 3'er saatlik seanslar halinde uyguladıkları Bibson (bellek izi bağlantılarına son) programı sayesinde, kilo durumuna göre kişilerin ayda 4-6 kilo kadar verebileceğini belirterek, "Bibson ideal ve sağlıklı kilo programı, zihin gücünü kullanarak ideal ve sağlıklı kiloya ulaşmanızı sağlayacak bir bilgi paketidir. Öğrenmek için 6 saat yeterlidir. Spor yapmak faydalı bir alışkanlıktır. Sağlıklı yaşam için spor yapmaya kimse bir şey diyemez. Ancak, sadece kilo vermek amacıyla spor yapmak, akılcı bir iş değildir. Çünkü, sporu bırakınca tekrar kilo almaya başlanır. Önemli olan metabolizmayı dengede tutmaktır. Bibson, ihtiyaçtan fazla yemek yemeye neden olan bilinçaltı faktörlerini, 6 saatte hızlı ve aktif olarak değiştirir. Bu değişim; insana müthiş bir özgüven, zihinsel rahatlama ve dinamizm sağlar. Sıkı ve uzun süreli işkence diyetler yapmaya gerek kalmaz"dedi.

'ŞARTLANMA SEBEBİYLE KİLO VERİLEMİYOR'

Verilemeyen yada verilip tekrar alınan fazla kiloların temel nedeninin şartlanma olduğuna dikkat çeken Yalçın Kireçci, "Tabaktakini bitirene kadar yemek, çiğnemeden hızlı yemek, çok sevdiğimiz yada hiç sevmediğimiz yiyeceklerin olması, az yada çok yemek, abur cubur yemek, yiyecek görünce dayanamamak, gece yemek, sıkılınca, üzülünce, sinirlenince, yalnız kalınca, ikram edilince yemek bu şartlanmalardan bazılarıdır. Verilemeyen ve verilip tekrar alınan fazla kiloların temel nedeni, bu şartlanmalardır. Beslenme alışkanlığını yönlendiren bu şartlanmaların bazıları iştahı artırıp sürekli kilo almaya neden olurken, bazıları da alınmış fazla kiloları vermeyi engelleyen direnç oluşturur. Kilo verirken hissedilen stresin nedeni bu şartlanmalardır. Çoğunlukla da kilo verme girişimi bir bahaneyle yarım bırakılır. Birkaç kez kilo verip tekrar alındığında ise, metabolizma direnç kazanır ve ne yapılırsa yapılsın kilo verilemez duruma gelinir" diye konuştu.

'KİLO ALMAKTAN YİYECEKLER DEĞİL, ALIŞKANLIKLARIMIZ SORUMLUDUR'

Klinik psikolog Yalçın Kireçci'ye göre, kilo konusundaki tespitler ve çözüm modeli ise şöyle sıralanıyor:

  • Fazla kilolu olmak yada ideal kiloda olmak, kişisel bir tercihtir. Her an değiştirilebilir.
  • Kilo almaktan yiyecekler değil, biz ve alışkanlıklarımız sorumludur. Kilo alıp verme kısırdöngüsünden kurtulmanın tek yolu, beslenme alışkanlığını disipline etmektir.
  • Psikolojik sorunların sebep olduğu sıkıntıyı azaltmak için bir şeyler yemeye alışmak, sürekli kilo aldıran bir faktördür. Psikolojik sorunları çözünce fazla yeme isteği biter.
  • Yemek, doğal bir ihtiyaç ve zevktir. Yaşına, işine ve cinsiyetine göre, günlük harcayabileceği kadar yemek yemeye alışan bir insanın kilo sorunu olmaz.
  • İrade zayıflığı halledilmeden diyet uygulamak stres meydana getirir. Önce iradeyi güçlendirmek gerekir.
  • Kilo vermek için inanılmaz bir yöntem yoktur. Kiloyu kim almışsa, yine o verecektir. Sonuç, bilgi, inanç ve kararlılığın tabii bir sonucudur.
  • Kilo vermek için seçtiğiniz yol ve yöntem ne olursa olsun, amacınıza ulaşmak için; olumlu inanç, bilgi desteği ve motivasyona ihtiyacınız olacaktır.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler